2021-05-10   20:00:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ullbergstrofén 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Försök fredag

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2015    Utskriftsdatum  24 april 2015   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  12:04   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 april 2015         
 
 
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer  Försök (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
               
               
               
380  Ebba Eriksson  2000  AM1600  NKK    25m  1:27.85 
271  Emma Wetteskog  2001  BI6801  KUNGSBACKA    25m  1:27.80 
43  Alma Johansson  2001  BE9401  ELFSBORG    25m  1:27.80 
487  Anna Lipatnikova  2000  AD2600  S 02    25m  1:28.09 
               
               
  10               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
120  Josefine Kjellander  1997  BA2897  GÖTEBORG    25m  1:25.64 
163  Ella Simonsson  2002  BK2202  GÖTEBORG    25m  1:25.15 
423  Lovisa Öhrn  2002  AJ8802  NKK    25m  1:24.36 
153  Tilde Persson  2001  BK2201  GÖTEBORG    25m  1:22.99 
283  Rebecca Gilley  2001  AV7601  KUNGÄLV    25m  1:22.66 
470  Isabella Brogren  1999  BB7499  S 02    25m  1:22.68 
561  Miranda Ingvarsson  2001  AE6401  ÄNGELHOLM    25m  1:24.35 
141  Oliwia Wierzbowska  2003  BD6803  GÖTEBORG    25m  1:24.74 
374  Hilma Broden  2003  AS8203  NKK    25m  1:25.61 
98  10  Felicia Eriksson  2000  BI7200  GÖTEBORG    25m  1:26.49 

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
235  Lovisa Erlandsson  2000  BN4200  KUNGSBACKA    25m  1:21.96 
59  Filippa Trollsfjord  2001  BE4601  ELFSBORG    25m  1:21.59 
269  Sara Westholm  2001  AL8801  KUNGSBACKA    25m  1:21.17 
495  Matilda Wendt  1997  BD8897  S 02    25m  1:20.79 
214  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    25m  1:20.57 
331  Matilda Torén  2001  AO1601  LIDKÖPING    25m  1:20.71 
443  Tova Nilsson  2002  AC0202  S 71    25m  1:21.06 
531  Marie Håkansson  1992  CH2292  TROLLHÄTTA    25m  1:21.45 
395  Hanna Lagher  2002  AP8402  NKK    25m  1:21.83 
420  10  Ebba Wågman  1999  BR9499  NKK    25m  1:22.58 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
418  Sofia Westerberg  2002  AP9402  NKK    25m  1:20.08 
259  Matilda Pettersson  1999  AK6699  KUNGSBACKA    25m  1:19.58 
81  Andrea Berggren  2000  BC5800  GÖTEBORG    25m  1:18.82 
317  Elin Norrman  2001  AX4601  SK LAXEN    25m  1:18.36 
576  Clara Momats  2000  AG9800  ÖSA    25m  1:18.17 
521  Klara Stigsson  2001  AL0201  SK STIMMET    25m  1:18.18 
628  Annie Strömberg  2001  AL9401  UDDEVALLA    25m  1:18.53 
208  Yara Waked  1998  BL8898  KARLSKRONA    25m  1:19.08 
263  Alexandra Schyum  2002  AN8202  KUNGSBACKA    25m  1:19.86 
42  10  Linea Holström  2000  AC4600  ELFSBORG    25m  1:20.51 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
248  Michaela Johansson  2000  AJ8400  KUNGSBACKA    25m  1:17.66 
507  Sara Helgesson  2000  AX5400  SKÖVDE SS    25m  1:17.42 
635  Agnes Svantesson  2001  AM2201  SK ALINGSÅ    25m  1:17.16 
641  Ella Simander  2002  au4802  RONNEBY SS    50m  1:15.97 
390  Josefine Härdelin  2001  AF4601  NKK    25m  1:15.45 
633  Louise Hallkvist  1999  AE0299  SK ALINGSÅ    25m  1:15.50 
619  Linnea Persson  2002  AL1802  UDDEVALLA    25m  1:16.50 
334  Edith Axelsson-Wiesel  2002  AO3602  LJUNGBY SS    25m  1:17.40 
413  Linnea Sterner  1996  AZ2296  NKK    25m  1:17.54 
533  10  Amanda Johansson  1997  BJ4497  TROLLHÄTTA    25m  1:17.69 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
337  Erika Åkesson  2000  AA6600  LJUNGBY SS    25m  1:15.06 
119  Matilda Kewenter  1997  AK0897  GÖTEBORG    25m  1:14.73 
601  Elin Gustafson  1999  AM5699  UDDEVALLA    50m  1:14.59 
516  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS    25m  1:14.42 
223  Sofia Bekken  2001  AE6601  KUNGSBACKA    25m  1:14.13 
511  Emma Lundgren  2000  AG7400  SKÖVDE SS    25m  1:14.35 
304  Lovisa Gröndahl  2000  AW7400  SK LAXEN    25m  1:14.42 
537  Annie Lätt  2001  AO0601  TROLLHÄTTA    25m  1:14.71 
307  Petronella Johansson  2000  AW0600  SK LAXEN    25m  1:14.88 
99  10  Daniella Fallenhag  2000  AR7800  GÖTEBORG    25m  1:15.43 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
209  Sanna Westerberg  1998  AP9898  KARLSKRONA    25m  1:13.65 
514  Tuva Rosebrink  2001  AJ7601  SKÖVDE SS    50m  1:13.19 
350  My Janzén  1997  AF2497  MASS    25m  1:12.84 
573  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    25m  1:12.30 
182  Klara Juliusson  1997  AH3897  HÖGANÄS SS    25m  1:11.84 
513  Ida Lövgren  2001  AB2801  SKÖVDE SS    25m  1:12.12 
547  Elin Ljunggren  2000  AC5200  HVETLANDA    25m  1:12.39 
335  Ida Persson  2002  AF7402  LJUNGBY SS    50m  1:13.01 
539  Olivia Rudqvist  2000  AA2600  TROLLHÄTTA    25m  1:13.53 
419  10  Andrea Vestgård  1998  AN6698  NKK    25m  1:13.70 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
393  Hanna Klipic  1996  AO0896  NKK    25m  1:11.07 
542  Wilma Danlid  2000  AR2200  HVETLANDA    25m  1:09.53 
586  Hilda Andersson  1999  AM7699  UDDEVALLA    25m  1:07.81 
365  Ida Swegmark  2000  AZ6600  MASS    25m  1:06.33 
376  Rebecca Diaz-Nilsson  1996  AD8296  NKK    25m  1:02.84 
584  Amanda Andersson  1996  AO7696  UDDEVALLA    25m  1:04.90 
463  Johanna Andersson  1996  AW4496  S 02    25m  1:06.42 
96  Christina Ekstedt  1996  AM2296  GÖTEBORG    25m  1:08.68 
579  Lina Nederman  2000  AP0600  ÖSA    25m  1:09.86 
191  10  Agnes Arberg  2001  AF6201  JÖNKÖPING    25m  1:11.47 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
325  Mellie Wijk  2002  AM1602  SK LAXEN    25m  1:10.52 
302  Hanna Cederholm  1997  AM4497  SK LAXEN    50m  1:09.48 
356  Amanda Magnusson  1999  AF9699  MASS    25m  1:07.41 
346  Kamelia Gradinarska  2001  AI3601  MASS    25m  1:05.81 
435  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71    25m  1:02.65 
474  Erica Dahlgren  1997  AE3497  S 02    25m  1:03.93 
353  Linnéa Lundborg  2000  AZ5600  MASS    25m  1:06.39 
146  Michelle Nordenmark  2002  AN6602  GÖTEBORG    25m  1:08.50 
385  Anna Grundmark  1997  AL2697  NKK    25m  1:09.60 
553  10  Matilda Andersson  1999  AH6699  ÄNGELHOLM    25m  1:11.42 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
578  Ida Nederman  2000  AU7400  ÖSA    50m  1:10.26 
308  Helén Lange  1996  AN1296  SK LAXEN    25m  1:09.40 
437  Felicia Huynh  2000  AW8400  S 71    25m  1:06.61 
35  Michelle Berntsson  2000  BD6200  ELFSBORG    25m  1:05.40 
408  Elin Podéus  1997  AE8297  NKK    25m  1:01.01 
123  Inez Kristensson  1997  AK1897  GÖTEBORG    25m  1:03.35 
40  Linnéa Fahlberg  1998  AC5898  ELFSBORG    25m  1:06.39 
21  Emma Dimitriou Sagré  1999  AO4699  ALINGSÅS    25m  1:07.95 
562  Annie Jensen  1999  AF2699  ÄNGELHOLM    25m  1:09.53 
216  10  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  1:11.13 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 april 2015 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  12:04 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner