Program för Sydsim Swim Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 19
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2015 |
|
Utskriftsdatum |
28 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
20:49 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 mars 2015 |
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Damer |
Finaler (14) |
Beräknad start 11:37 |
Heat 1 (14) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
313 |
1 |
Jennie Christiansen |
2004 |
AL3204 |
SK SYDSIM |
|
50m |
|
447 |
2 |
Nora Persson |
1999 |
BD4899 |
YSTADS SS |
|
25m |
3:19.36 |
433 |
3 |
Elin Kjellberg |
2003 |
AJ7803 |
YSTADS SS |
|
25m |
3:16.14 |
285 |
4 |
Isabell Tretinjak |
2003 |
AH1203 |
SK HAJEN |
|
25m |
3:05.32 |
306 |
5 |
Erika Sjögren |
2002 |
AY2202 |
SK RAN |
|
50m |
3:11.73 |
370 |
6 |
Linn Svensson |
1999 |
BQ3699 |
SÖSDALA SS |
|
50m |
3:17.91 |
84 |
7 |
Tove Sjunnesson |
2000 |
BM9400 |
HS |
|
50m |
|
216 |
8 |
Alma Lindberg |
2002 |
AQ4202 |
POSEIDON |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
209 |
1 |
Clara Ivarsson |
2002 |
AX8802 |
POSEIDON |
|
25m |
3:00.92 |
432 |
2 |
Olga Kertzscher Erlandsson |
2004 |
AD8204 |
YSTADS SS |
|
50m |
2:55.86 |
384 |
3 |
Francesca Nord |
2001 |
BN6601 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:55.78 |
426 |
4 |
Ronja Gingsjö |
2002 |
AS1802 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:51.25 |
312 |
5 |
Sonja Boos |
2001 |
AP3401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:51.38 |
340 |
6 |
Rebecca Sørensen |
2001 |
BN7401 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:55.78 |
358 |
7 |
Emilia Ohlsson |
2001 |
BH7201 |
SK TRITON |
|
25m |
2:58.71 |
421 |
8 |
Victoria Evaldsson |
2000 |
BI0200 |
YSTADS SS |
|
25m |
3:03.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
310 |
1 |
Anna Berisha |
2001 |
AY1401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:49.43 |
299 |
2 |
Embla Luani |
2002 |
AQ8402 |
SK RAN |
|
25m |
2:47.98 |
287 |
3 |
Freja Werker |
2003 |
AH3203 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:46.71 |
250 |
4 |
Emma Palmquist |
2000 |
AS1400 |
SIM ENGELH |
|
50m |
2:45.26 |
193 |
5 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
AV1802 |
POSEIDON |
|
25m |
2:45.55 |
438 |
6 |
Sara Melgar |
2002 |
AA8602 |
YSTADS SS |
|
50m |
2:47.22 |
316 |
7 |
Emilia Eek |
2001 |
AP0401 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:48.18 |
436 |
8 |
Matilda Liljekvist |
2004 |
AD7204 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:50.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
200 |
1 |
Klara Borgqvist |
2001 |
AI0401 |
POSEIDON |
|
25m |
2:45.07 |
357 |
2 |
Nina Nolén |
2002 |
AY1402 |
SK TRITON |
|
25m |
2:41.21 |
251 |
3 |
Alma Sandberg |
2002 |
AU3802 |
SIM ENGELH |
|
50m |
2:40.85 |
266 |
4 |
Elsa Bitzén |
2003 |
AD8203 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:38.75 |
215 |
5 |
Jenny Le |
2000 |
AP2800 |
POSEIDON |
|
25m |
2:39.07 |
148 |
6 |
Elsa Assarsson |
2001 |
AD1401 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:40.99 |
272 |
7 |
Ella Gutenwik |
2004 |
AQ1804 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:44.23 |
153 |
8 |
Laura Dorenda |
2001 |
AD2401 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:45.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
348 |
1 |
Felicia Jartelius |
2001 |
AS6601 |
SK TRITON |
|
25m |
2:36.61 |
293 |
2 |
Mathilda Herlin |
2001 |
AK9201 |
SK RAN |
|
50m |
2:35.48 |
441 |
3 |
Karolina Nilsson |
1999 |
AI7699 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:34.92 |
5 |
4 |
Alisia Ballaccy |
2003 |
071264 |
SAL |
|
25m |
2:34.23 |
342 |
5 |
Tilda Vesterlund Kocsis |
1999 |
AW4699 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:34.24 |
134 |
6 |
Linnéa Persson |
2002 |
AA5802 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:35.14 |
106 |
7 |
Heidi Winberg |
1999 |
AW4899 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:36.24 |
307 |
8 |
Lovisa Sjögren |
1999 |
BC7499 |
SK RAN |
|
50m |
2:36.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
399 |
1 |
Lovisa Svensson |
2002 |
AH6802 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:34.13 |
3 |
2 |
Martina Germani |
2004 |
Laz058544 |
SAL |
|
25m |
2:32.35 |
206 |
3 |
Serena Gravrogk-Linde |
2000 |
AM8600 |
POSEIDON |
|
25m |
2:31.66 |
48 |
4 |
Hanna Holmqvist |
1998 |
BC7898 |
HS |
|
25m |
2:31.00 |
280 |
5 |
Hanna Nilsson |
2000 |
AR1800 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:31.54 |
247 |
6 |
Klara Flodmark |
2001 |
AE4201 |
SIM ENGELH |
|
25m |
2:31.97 |
290 |
7 |
Vickie Berg |
2000 |
AS2800 |
SK RAN |
|
25m |
2:32.67 |
377 |
8 |
Ester Eilertsson |
2003 |
AE0203 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:34.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
458 |
1 |
Ida Larsson |
2002 |
AL8202 |
VELLINGE-N |
|
50m |
2:30.15 |
140 |
2 |
Gabriella Henriksson |
2000 |
AS8400 |
KLIPPAN |
|
25m |
2:29.31 |
235 |
3 |
Tilda Ericsson |
2002 |
AH0402 |
S 71 |
|
25m |
2:28.95 |
331 |
4 |
Kajsa-Elsa Lindestam |
2000 |
AF3800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:28.55 |
404 |
5 |
Maja Karlsson |
1999 |
AV4899 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:28.66 |
228 |
6 |
Linn Tufvesson |
2001 |
AT5201 |
POSEIDON |
|
25m |
2:29.15 |
74 |
7 |
Tova Persson |
2000 |
BM8400 |
HS |
|
25m |
2:29.38 |
197 |
8 |
Amanda Björkman |
2001 |
AF3101 |
POSEIDON |
|
25m |
2:30.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
162 |
1 |
Elin Rundblad |
1999 |
AN3299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:28.01 |
208 |
2 |
Tova Hegardt |
2002 |
AV3802 |
POSEIDON |
|
25m |
2:27.09 |
158 |
3 |
Isabelle Moreau |
2001 |
AM0201 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:26.85 |
137 |
4 |
Jenny Vagerstam |
1998 |
AE7898 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:26.35 |
199 |
5 |
Annamaria Bontidean |
2000 |
BA0200 |
POSEIDON |
|
25m |
2:26.69 |
105 |
6 |
Ida Widén |
2001 |
AB3801 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:27.02 |
98 |
7 |
Thelma Jöhncke |
1999 |
BM6299 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:27.90 |
46 |
8 |
Rebecca Hesslevik |
2000 |
AZ0800 |
HS |
|
50m |
2:28.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
263 |
1 |
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
AQ4601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:24.81 |
108 |
2 |
Alice Arberg |
2000 |
AK5600 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:24.59 |
53 |
3 |
Maja Jönsson |
2001 |
BL1201 |
HS |
|
25m |
2:24.03 |
24 |
4 |
Josefin Nilsson |
1999 |
AK4899 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:23.14 |
211 |
5 |
Sara Jendbro |
2000 |
BA7800 |
POSEIDON |
|
25m |
2:23.28 |
87 |
6 |
Clara Thomasson |
2001 |
BD6601 |
HS |
|
25m |
2:24.37 |
403 |
7 |
Julia Karlsson |
1997 |
AT3697 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:24.74 |
99 |
8 |
Ida Liljeqvist |
1999 |
AR4499 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:26.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
352 |
1 |
Thea Lindström |
2000 |
AF9600 |
SK TRITON |
|
25m |
2:23.00 |
118 |
2 |
Malin Jonsson |
1998 |
BB0698 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:19.51 |
267 |
3 |
Li Björner Oh |
1998 |
AO6298 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:19.32 |
297 |
4 |
Stina Lindberg |
2000 |
AC6200 |
SK RAN |
|
50m |
2:18.26 |
37 |
5 |
Alva Ericsson |
2000 |
AN8200 |
HS |
|
25m |
2:18.56 |
109 |
6 |
Nilla Atzmannstorfer |
1998 |
AB6498 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:19.51 |
309 |
7 |
Caroline Andersson-Ekström |
1994 |
AE9494 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:21.66 |
351 |
8 |
Felicia Lejox |
2002 |
AB0402 |
SK TRITON |
|
25m |
2:23.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
274 |
1 |
Amanda Karlsson |
1998 |
AD2898 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:16.49 |
194 |
2 |
Olivia Berglund |
1998 |
AR9898 |
POSEIDON |
|
50m |
2:15.59 |
130 |
3 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSHAMN |
|
25m |
2:14.82 |
347 |
4 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
AH3699 |
SK TRITON |
|
25m |
2:13.67 |
127 |
5 |
Angelica Stark |
1999 |
AA7699 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:14.26 |
124 |
6 |
Elin Ristl |
1999 |
AD1499 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:15.13 |
125 |
7 |
Emma Roos |
1999 |
AB7899 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:16.18 |
334 |
8 |
Frida Nordefell |
2000 |
AF1800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:17.78 |
|
|
Heat 12 (14) (14 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
254 |
1 |
Emmy Jonsson |
2001 |
AT6801 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:21.49 |
4 |
2 |
Chiara Sciannandrone |
2003 |
LAZ080218 |
SAL |
|
25m |
2:19.98 |
131 |
3 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSHAMN |
|
25m |
2:17.54 |
1 |
4 |
Miriana D´offizi |
2002 |
laz085845 |
SAL |
|
25m |
2:11.17 |
361 |
5 |
Sara Stenberg |
2001 |
AB1801 |
SK TRITON |
|
25m |
2:12.14 |
42 |
6 |
Kajsa Gustavsson |
2001 |
AW2401 |
HS |
|
25m |
2:18.55 |
239 |
7 |
Moa Karlsson |
2002 |
AC1202 |
S 71 |
|
25m |
2:20.46 |
327 |
8 |
Klara Johansson |
2001 |
AO5401 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:23.03 |
|
|
Heat 13 (14) (15 - 16 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
86 |
1 |
Johanna Söderberg |
1999 |
AE6899 |
HS |
|
25m |
2:13.20 |
163 |
2 |
My Rydgren |
1999 |
AT5699 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:11.30 |
27 |
3 |
Olivia Ülger |
2000 |
AK3800 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:09.25 |
234 |
4 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
S 71 |
|
25m |
2:07.73 |
261 |
5 |
Lina Sjöholm |
2000 |
AD7200 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:09.18 |
375 |
6 |
Anna Eriksson |
1999 |
AI0499 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:10.57 |
43 |
7 |
Ebba Hallbäck |
2000 |
AL0600 |
HS |
|
25m |
2:11.92 |
123 |
8 |
Antonia Prior |
1999 |
AB2499 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:13.51 |
|
|
Heat 14 (14) (17 - 99 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
232 |
1 |
Emilia Andreasson |
1996 |
AC4296 |
S 71 |
|
25m |
2:14.55 |
328 |
2 |
Malin Johansson |
1997 |
AL0497 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:13.05 |
186 |
3 |
Jenny Thalin |
1997 |
BC8697 |
MKK |
|
25m |
2:12.57 |
19 |
4 |
Amalie Østrup |
1997 |
9708AL |
AGF |
|
50m |
2:04.40 |
90 |
5 |
Matilda Weiler |
1998 |
AF0898 |
HS |
|
25m |
2:05.81 |
354 |
6 |
Johanna Nilsson |
1996 |
AD0696 |
SK TRITON |
|
25m |
2:12.71 |
10 |
7 |
Kirstine Feldinger |
1996 |
9634AQ |
AGF |
|
25m |
2:14.48 |
321 |
8 |
My Grewell |
1998 |
BE2698 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:15.14 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
28 mars 2015 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
20:49 |
|