Startliste for DM/JDM & UGP 3 (50m) 2015 VSSF
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 16, 200m Bröstsim Damer |
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1236 | Westman Malin | 1995 | MASS | AA1695 | 50 m | 2:35.92 | |
2 | 1235 | Westman Emma | 1993 | MASS | AP7693 | 50 m | 2:36.49 | |
3 | 1177 | Cederholm Hanna | 1997 | SK LAXEN | AM4497 | 50 m | 2:44.68 | |
4 | 1251 | Berg Lina | 1996 | S 02 | AF0696 | 50 m | 2:46.96 | |
5 | 1117 | Reinhold Viktoria | 1996 | GÖTEBORG | AW9696 | 50 m | 2:47.77 | |
6 | 1133 | Dunberg Linnea | 2000 | KUNGSBACKA | AE8200 | 50 m | 2:48.36 | |
7 | 1078 | Holström Linea | 2000 | ELFSBORG | AC4600 | 50 m | 2:49.90 | |
8 | 1116 | Reinhold Andrea | 2001 | GÖTEBORG | AS3401 | 50 m | 2:50.73 | |
9 | 1262 | Johansson Elsa | 1998 | S 02 | BM1298 | 50 m | 2:50.75 | |
10 | 1186 | Nilsson Fanny | 1998 | SK LAXEN | AT9498 | 50 m | 2:52.92 | |
11 | 1082 | Maltesson Lina | 2000 | ELFSBORG | BF0600 | 50 m | 2:52.95 | |
12 | 1318 | Engström Maja | 2000 | VARBERG | AV3800 | 50 m | 2:56.38 | |
13 | 1363 | Sanftleben Gabriella | 1999 | UDDEVALLA | AD9499 | 50 m | 2:56.52 | |
14 | 1340 | Aronsson Fanny | 2000 | UDDEVALLA | BE5400 | 50 m | 2:57.12 | |
15 | 1280 | Rosebrink Tuva | 2001 | SKÖVDE SS | AJ7601 | 50 m | 2:59.36 | |
16 | 1185 | Morin Tilde | 2002 | SK LAXEN | AM5202 | 50 m | 3:00.59 | |
17 | 1134 | Hallingborn-Ask Felicia | 1999 | KUNGSBACKA | BO8899 | 50 m | 3:01.20 | |
18 | 1111 | Lindberg Pernilla | 1994 | GÖTEBORG | BA7694 | 50 m | 3:01.26 | |
19 | 1264 | Persson Denise | 1998 | S 02 | BK8298 | 50 m | 3:01.46 | |
20 | 1100 | Dahlström Olivia | 2001 | GÖTEBORG | AV5601 | 50 m | 3:03.52 | |
21 | 1284 | Vestman Malin | 2003 | SKÖVDE SS | AL5803 | 50 m | 3:03.53 | |
22 | 1283 | Suchomel Linn | 2003 | SKÖVDE SS | AD2203 | 50 m | 3:03.80 | |
23 | 1310 | Almqvist Cornelia | 2002 | VARBERG | AJ6602 | 50 m | 3:04.02 | |
24 | 1378 | Askengren Stråhle Nelly | 2003 | ELFSBORG | AE7403 | 50 m | 3:05.67 | |
25 | 1149 | Westholm Sara | 2001 | KUNGSBACKA | AL8801 | 50 m | 3:06.38 | |
26 | 1433 | Bengtsson Matilda | 2002 | KUNGSBACKA | AK7802 | 50 m | 3:06.89 | |
27 | 1080 | Kurtovic Sabina | 2000 | ELFSBORG | BF8400 | 50 m | 3:07.89 | |
28 | 1157 | Birath Josephine | 1997 | KUNGÄLV | BK8897 | 50 m | 3:08.90 | |
29 | 1472 | Asserståhl Isabelle | 2000 | MASS | AZ4600 | 50 m | 3:09.35 | |
30 | 1278 | Lövgren Ida | 2001 | SKÖVDE SS | AB2801 | 50 m | 3:09.96 | |
31 | 1079 | Johansson Alma | 2001 | ELFSBORG | BE9401 | 50 m | 3:10.58 | |
32 | 1469 | Torén Matilda | 2001 | LIDKÖPING | AO1601 | 50 m | 3:10.85 | |
33 | 1509 | Skogsberg Elvira | 2001 | MASS | AI2801 | 50 m | 3:10.85 | |
34 | 1218 | Jörstam Elsa | 2001 | MASS | AR4601 | 50 m | 3:11.23 | |
35 | 1479 | Forsberg Larsson Ida | 2001 | MASS | BH4601 | 50 m | 3:12.29 | |
36 | 1135 | Hultgren Ebba | 2000 | KUNGSBACKA | AL8400 | 50 m | 3:12.56 | |
37 | 1335 | Schimmel Hilja | 2003 | BILLINGEN | AV3603 | 50 m | 3:16.13 | |
38 | 1408 | Edgren Linnea | 2002 | GÖTEBORG | AT7202 | 50 m | 3:16.99 | |
39 | 1313 | Balslev Clara | 2001 | VARBERG | AE7601 | 50 m | 3:17.93 | |
40 | 1377 | Apelqvist Tove | 2002 | ELFSBORG | AO6802 | 50 m | 3:19.25 | |
41 | 1423 | Simonsson Ella | 2002 | GÖTEBORG | BK2202 | 50 m | 3:20.91 | |
42 | 1473 | Bergman Amayah | 2002 | MASS | BD1202 | 50 m | 3:22.76 | |
43 | 1583 | Tabarte Amanda | 2001 | UDDEVALLA | AX9801 | 50 m | 3:22.89 | |
44 | 1502 | Petersson Magdalena | 2002 | MASS | AA6602 | 50 m | 3:26.68 | |
45 | 1295 | Faarinen Lovisa | 1999 | TROLLHÄTTA | BF6299 | 50 m | 3:26.89 | |
46 | 1127 | Henningsson Sofia | 2004 | KARLSBORG | AH8204 | 50 m | 3:27.23 | |
47 | 1557 | Gustafsson Linnéa | 1999 | VARBERG | BK0299 | 50 m | 3:27.34 | |
48 | 1410 | Eriksson Felicia | 2000 | GÖTEBORG | BI7200 | 50 m | 3:28.26 | |
49 | 1398 | Trollsfjord Elin | 2001 | ELFSBORG | BE6601 | 50 m | 3:28.44 | |
50 | 1414 | Johansson Wilma | 2002 | GÖTEBORG | AN0602 | 50 m | 3:28.47 | |
51 | 1455 | Stickel Sophia | 2001 | KUNGSBACKA | AY8601 | 50 m | 3:29.16 | |
52 | 1466 | Norrman Elin | 2001 | SK LAXEN | AX4601 | 50 m | 3:29.30 | |
53 | 1553 | Bengtsson Molly | 2001 | VARBERG | BL5401 | 50 m | 3:29.63 | |
54 | 1585 | Wilenius Tea | 2002 | UDDEVALLA | BG0602 | 50 m | 3:29.96 | |
55 | 1484 | Gunnarsson Wilma | 2002 | MASS | AW9402 | 50 m | 3:31.19 | |
56 | 1530 | Kivistö Meia | 2003 | SK 1970 | AK8203 | 50 m | 3:31.35 | |
57 | 1388 | Lornell Hannah | 2000 | ELFSBORG | AI3200 | 50 m | 3:33.31 | |
58 | 1417 | Mohammadi Natalia | 2002 | GÖTEBORG | AT2402 | 50 m | 3:33.79 | |
59 | 1386 | Koivuluoma Linn | 2003 | ELFSBORG | AG5803 | 50 m | 3:35.44 | |
60 | 1539 | Åstedt Sofia | 2003 | SKENE SIM | AF1403 | 50 m | 3:36.11 | |
61 | 1547 | Metcalfe Sara | 2002 | TROLLHÄTTA | AL8602 | 50 m | 3:36.17 | |
62 | 1289 | Baltzarsson Therese | 2001 | SK STIMMET | AE5201 | 50 m | 3:37.41 | |
63 | 1452 | Petrén Alice | 2001 | KUNGSBACKA | BO0601 | 50 m | 3:38.90 | |
64 | 1556 | Geigel Ellie | 2003 | VARBERG | BR2203 | 50 m | 3:40.13 | |
65 | 1487 | Hackwitz Thindra | 2003 | MASS | BG9403 | 50 m | 3:40.26 | |
66 | 1428 | Vondrak Rebecca | 2002 | GÖTEBORG | BI9402 | 50 m | 3:40.28 | |
67 | 1561 | Olausson Alexandra | 2003 | VARBERG | AP1603 | 50 m | 3:41.43 | |
68 | 1431 | Andersson Louise | 2003 | KUNGSBACKA | AY4203 | 50 m | 3:43.64 | |
69 | 1435 | Björkman Ebba | 2002 | KUNGSBACKA | BD8202 | 50 m | 3:43.82 | |
70 | 1588 | Rehn Elsa | 2000 | FALKENBERG | BQ1800 | 50 m | 3:44.65 | |
71 | 1444 | Franck Ylva | 2000 | KUNGSBACKA | BP6400 | 50 m | 3:46.51 | |
72 | 1411 | Jansson Elin | 2001 | GÖTEBORG | BT5801 | 50 m | 3:47.69 | |
73 | 1538 | Persson Sofie | 2004 | SKENE SIM | AB5804 | 50 m | 4:02.37 | |
74 | 1544 | Eklund Julia | 2002 | TROLLHÄTTA | BG0402 | 50 m | 4:07.47 | |
75 | 1537 | Lilja Hannah | 2004 | SKENE SIM | AE2604 | 50 m | 4:09.85 | |
76 | 1379 | Bagherzadeh Niki | 2003 | ELFSBORG | BK1203 | 50 m | 4:15.03 | |
77 | 1458 | Wetteskog Elin | 2003 | KUNGSBACKA | BE9603 | 50 m | 5:21.30 | |
78 | 1197 | Johansson Petronella | 2000 | SK LAXEN | AW0600 | 50 m | ||
79 | 1309 | Hasslin Klara | 2001 | TROLLHÄTTA | AF3201 | 50 m | ||
80 | 1325 | Carlsson Thea | 2002 | VARBERG | AM9402 | 50 m | ||
81 | 1380 | Berge Kleber Elsa | 2004 | ELFSBORG | AY5204 | 50 m | ||
82 | 1381 | Brofjärd Bodén Wilma | 2002 | ELFSBORG | BQ7602 | 50 m | ||
83 | 1394 | Sundqvist Cornelia | 2003 | ELFSBORG | BP3403 | 50 m | ||
84 | 1400 | Wahlberg Agnes | 2004 | ELFSBORG | AE3604 | 50 m | ||
85 | 1401 | Wahlberg Ebba | 2002 | ELFSBORG | AW4602 | 50 m | ||
86 | 1437 | Bylund Ebba | 2003 | KUNGSBACKA | BP0603 | 50 m | ||
87 | 1449 | Källén Isabella | 2001 | KUNGSBACKA | BR6401 | 50 m | ||
88 | 1460 | Voss Julia | 2001 | KUNGSBACKA | BR7401 | 50 m | ||
89 | 1465 | Gröndahl Lovisa | 2000 | SK LAXEN | AW7400 | 50 m | ||
90 | 1507 | Sjöström Elsa | 2006 | MASS | AA0206 | 50 m | ||
91 | 1550 | Thompson Izabella | 2003 | TROLLHÄTTA | AG0203 | 50 m | ||
92 | 1558 | Hedström Maja | 2001 | VARBERG | AI0201 | 50 m | ||
93 | 1566 | Alsop Lovisa | 2001 | UDDEVALLA | AJ9601 | 50 m | ||
94 | 1576 | Nielsen Lina | 2005 | UDDEVALLA | AD5605 | 50 m | ||
95 | 1579 | Persson Jennifer | 2004 | UDDEVALLA | AK4604 | 50 m | ||
96 | 1584 | Wester Evelina | 2004 | UDDEVALLA | AO6204 | 50 m | ||
97 | 1591 | Sjöström Kajsa | 2002 | GÖTEBORG | BS9802 | 50 m | ||
98 | 1595 | Koopmans Stella | 2003 | GÖTEBORG | BU2603 | 50 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 02 juni 2015 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet | Utskriftstid | 14:43 |