Program för Vårsimiaden Distrikt, Tumba
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 38
|
Tävling |
Vårsimiaden distrikt(försök) |
|
Utskriftsdatum |
19 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Tumba |
|
Utskriftstid |
08:16 |
|
|
Arrangör |
Botkyrka Rönninge & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
18 april 2015 |
|
|
|
|
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
3 |
Edvard Sandelin |
2003 |
AV0303 |
DANDERYD |
|
25m |
|
246 |
4 |
Samuel Nilsson |
2003 |
AR9703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:45.32 |
239 |
5 |
Dimitris Ladis |
2003 |
AS4503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:46.16 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
224 |
1 |
Fredrick Grundin |
2003 |
AR8703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:44.53 |
168 |
2 |
Tim Carlberg |
2003 |
AI5503 |
SS04 |
|
25m |
1:42.15 |
126 |
3 |
Viktor Malmring |
2003 |
AO7903 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:39.97 |
221 |
4 |
Liam Gabrielsson |
2003 |
AK5503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:39.38 |
245 |
5 |
Simon Lörinc |
2003 |
AK8503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:39.65 |
80 |
6 |
Aron Alexanderson |
2003 |
AT0103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:41.94 |
174 |
7 |
Marcus Larsson |
2003 |
AM0903 |
SS04 |
|
25m |
1:43.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
83 |
1 |
Gustav Annas |
2003 |
AL0303 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:36.80 |
171 |
2 |
Oskar Fridsell |
2003 |
AS7503 |
SS04 |
|
25m |
1:35.49 |
28 |
3 |
Filip Novacic |
2003 |
AQ5703 |
DANDERYD |
|
25m |
1:33.24 |
64 |
4 |
Elias Skeppstedt |
2003 |
AG3903 |
SKK |
|
25m |
1:32.43 |
111 |
5 |
Jesper Holmström |
2003 |
AO4903 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:32.93 |
100 |
6 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
AP6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:33.85 |
58 |
7 |
Otto Lundberg |
2003 |
AM8103 |
SKK |
|
25m |
1:36.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
253 |
1 |
Isac Rune |
2003 |
AM9503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:31.95 |
192 |
2 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
AK6503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:27.88 |
267 |
3 |
Erik Åstrand |
2003 |
AO2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:25.86 |
62 |
4 |
Otto Reithner |
2003 |
AE4303 |
SKK |
|
25m |
1:16.49 |
35 |
5 |
Linus Wickström |
2003 |
AK8303 |
DANDERYD |
|
25m |
1:25.15 |
248 |
6 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
AE6903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:26.34 |
149 |
7 |
Linus Öberg |
2003 |
AK1703 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:29.84 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 april 2015 |
Licensierad till: Botkyrka-Rönninge SS |
Utskriftstid |
08:16 |
|