Ohjelma DM/JDM 2015 - Stockholm
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 29
|
Tävling |
DM/JDM 2015 |
|
Utskriftsdatum |
07 juni 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:40 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juni 2015 |
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Damer |
Finaler (4) |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 4:06.04 2014-04-06 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 4:12.24 2013-03-10 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:06.04 2014-03-16 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 4:12.24 2013-03-10 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
1643 |
3 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
4:49.49 |
1836 |
4 |
Ida Pettersson |
1999 |
AP2699 |
SPIF SF |
|
25m |
4:41.56 |
1507 |
5 |
Josefin Wensmark |
2001 |
AR9601 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
4:49.19 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
1625 |
2 |
Sofia Näslund |
1999 |
AZ5299 |
SKK |
|
50m |
4:51.57 |
1520 |
3 |
Rebecka Ehn |
2000 |
AO7600 |
SK NEPTUN |
|
50m |
4:49.90 |
1689 |
4 |
Wilma Roloff |
2000 |
BA7600 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
4:48.02 |
1488 |
5 |
Cornelia Eklund |
2000 |
AC1800 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:48.23 |
1564 |
6 |
Astrid Hammar |
2000 |
AO8600 |
SALTSJÖB |
|
50m |
4:50.99 |
1587 |
7 |
Emma Garmelius |
1999 |
AM9499 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
4:53.00 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1497 |
1 |
Linda Lidström |
1997 |
AD7497 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:44.53 |
1575 |
2 |
Sofia von Sydow |
1997 |
AH1697 |
SKURU IK |
|
50m |
4:44.04 |
1824 |
3 |
Rebecka Bergström |
1997 |
AH1297 |
SPIF SF |
|
50m |
4:43.31 |
1726 |
4 |
Frida Berglund |
1998 |
AW7298 |
TÄBY SIM |
|
50m |
4:40.16 |
1654 |
5 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
4:40.75 |
1614 |
6 |
Emma Bring |
1995 |
BG5695 |
SKK |
|
50m |
4:43.47 |
1815 |
7 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
AI0699 |
SS04 |
|
50m |
4:44.32 |
1754 |
8 |
Alice Sundberg |
1999 |
AS1299 |
TÄBY SIM |
|
50m |
4:47.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1493 |
1 |
Isabelle Hanson |
1998 |
AB4298 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:37.25 |
1521 |
2 |
Christine Ekman |
1994 |
AE8294 |
SK NEPTUN |
|
50m |
4:35.01 |
1489 |
3 |
Ida Eriksen |
1997 |
AD4497 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:33.80 |
1531 |
4 |
Laura Lajunen |
1992 |
CG2692 |
SK NEPTUN |
|
50m |
4:18.20 |
1772 |
5 |
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
VÄSBY SS |
|
50m |
4:28.67 |
1756 |
6 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
AN0295 |
TÄBY SIM |
|
50m |
4:34.42 |
1680 |
7 |
Carin Klasson |
1995 |
BB4695 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
4:35.25 |
1501 |
8 |
Emma Rotstam |
1998 |
AF7498 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:37.69 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
07 juni 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
08:40 |
|