Program för Bockstensdoppet 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 37
|
Tävling |
Bockstensdoppet |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
11:37 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 juni 2015 |
|
|
|
|
Gren 37, 200m Bröstsim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
278 |
2 |
Arvid Kvorning |
2005 |
AB9705 |
VARBERG |
|
50m |
|
274 |
3 |
Kailan Jimenez |
2005 |
AE4505 |
VARBERG |
|
50m |
|
299 |
4 |
Alvin Åkesson |
2005 |
AH4505 |
VARBERG |
|
50m |
|
54 |
5 |
Marcus Nykvist |
2004 |
AB1504 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
|
318 |
6 |
Daniel Rezaei |
2001 |
AR0701 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
285 |
1 |
Joseph Ornek |
2005 |
AE5705 |
VARBERG |
|
25m |
4:20.17 |
219 |
2 |
Isak Andersson |
2003 |
AR0503 |
SKENE SIM |
|
25m |
4:03.53 |
314 |
3 |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
AL1302 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
3:38.58 |
236 |
4 |
Malte Almqvist |
2004 |
AB9904 |
VARBERG |
|
50m |
3:30.10 |
152 |
5 |
Axel Vaide |
2005 |
AB2705 |
SK LAXEN |
|
25m |
3:33.85 |
143 |
6 |
Erik Olsson |
2004 |
AI0504 |
SK LAXEN |
|
50m |
3:51.38 |
222 |
7 |
Max Lidbom |
2004 |
AC0104 |
SKENE SIM |
|
25m |
4:14.85 |
319 |
8 |
Caspian Samuelsson |
2004 |
AH5504 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
273 |
1 |
Pelle Huldén |
2002 |
AE8302 |
VARBERG |
|
25m |
3:28.88 |
276 |
2 |
Viking Josefson |
2002 |
AQ2702 |
VARBERG |
|
25m |
3:26.04 |
8 |
3 |
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
3:08.50 |
333 |
4 |
Martin Ettberger |
2001 |
AT8101 |
FALKENBERG |
|
25m |
3:06.21 |
253 |
5 |
Filip Brink |
2001 |
AK0301 |
VARBERG |
|
25m |
3:06.97 |
308 |
6 |
Oskar Axandersson |
2002 |
AN7502 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
3:09.16 |
354 |
7 |
Harald Straume |
2001 |
|
Oslo IL |
|
50m |
3:26.19 |
337 |
8 |
Carl Storberg |
2002 |
AK5502 |
FALKENBERG |
|
50m |
3:29.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
353 |
1 |
Martin Sauar |
2001 |
|
Oslo IL |
|
50m |
3:02.17 |
213 |
2 |
Simon Kivistö |
1998 |
AS7798 |
SK 1970 |
|
25m |
2:59.43 |
232 |
3 |
Carl Uddgren |
2001 |
AB1701 |
SK STIMMET |
|
25m |
2:50.73 |
27 |
4 |
Emil Bengtsson |
1999 |
AT1599 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:38.89 |
284 |
5 |
Zacharias Olausson |
2000 |
AG4700 |
VARBERG |
|
25m |
2:46.98 |
348 |
6 |
Toby Kavlie |
2001 |
|
Oslo IL |
|
50m |
2:57.36 |
182 |
7 |
Alfred Thäng |
2001 |
AN9701 |
S 77 |
|
50m |
3:00.38 |
123 |
8 |
Finn Gaudenz |
2002 |
AL9502 |
SK LAXEN |
|
25m |
3:05.19 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
28 juni 2015 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
11:37 |
|