Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 14
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
12 december 2015 |
|
|
Stævne by |
|
|
Udskriftstidspunkt |
09:01 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 december 2015 |
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer |
Finaler (11) |
Vejledende starttid 12:03 |
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
252 |
2 |
Jannick Lind |
2001 |
0197AM |
HELSINGØR |
|
25m |
2:52.40 |
213 |
3 |
Halfdan H. Mørch |
2000 |
0009AF |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:41.64 |
130 |
4 |
Christoffer Daugbjerg |
2001 |
0183AC |
HILLERØD |
|
25m |
2:43.26 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Jonathan P. Hedager |
2001 |
0195AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
2:40.27 |
197 |
2 |
Christian Skinhøj |
2001 |
0165AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:38.22 |
142 |
3 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
0129AL |
LYNGBY |
|
25m |
2:34.23 |
272 |
4 |
Frederik Presskorn |
2000 |
0061AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:35.49 |
59 |
5 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
25m |
2:40.06 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Sebastian Jensen |
2001 |
0137AI |
NAKSKOV |
|
25m |
2:32.57 |
68 |
2 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
25m |
2:31.73 |
187 |
3 |
Mads Bjørn Andersen |
2001 |
0143AL |
GENTOFTE |
|
25m |
2:30.71 |
233 |
4 |
Rasmus Langvad |
2000 |
0045AD |
GSK |
|
25m |
2:31.42 |
173 |
5 |
Magnus Nygaard |
2000 |
0045AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:31.73 |
73 |
6 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
0193AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:33.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
25m |
2:29.75 |
159 |
2 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
25m |
2:28.72 |
179 |
3 |
Andreas Thybo Ganzhorn |
2001 |
0117AE |
VEST |
|
25m |
2:28.18 |
263 |
4 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:28.68 |
305 |
5 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
KORSØR |
|
25m |
2:28.84 |
240 |
6 |
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
FR.SUND |
|
25m |
2:29.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
120 |
1 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
25m |
2:26.59 |
154 |
2 |
Andreas L. Damgård |
2000 |
0099AG |
KØGE |
|
25m |
2:26.38 |
156 |
3 |
Thor B. Hansen |
2000 |
0097AA |
KØGE |
|
25m |
2:25.43 |
128 |
4 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
25m |
2:25.73 |
200 |
5 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:26.39 |
289 |
6 |
August Weilguny |
2001 |
0131AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:28.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Jacob Holm |
2000 |
0011AE |
KØGE |
|
25m |
2:24.56 |
144 |
2 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:24.09 |
150 |
3 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:23.96 |
278 |
4 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
0011AN |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:24.02 |
279 |
5 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:24.56 |
251 |
6 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
HELSINGØR |
|
25m |
2:25.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
25m |
2:23.48 |
82 |
2 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:23.08 |
19 |
3 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
0003AC |
KVIK |
|
25m |
2:22.52 |
271 |
4 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
0081AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:23.02 |
86 |
5 |
Kristian Torp |
2000 |
0083AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:23.35 |
49 |
6 |
Owais Hamid |
2000 |
0077AP |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:23.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
25m |
2:21.16 |
291 |
2 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:20.39 |
11 |
3 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
SLANGERUP |
|
25m |
2:20.04 |
57 |
4 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
25m |
2:20.18 |
160 |
5 |
Benjamin Ørnebjerg Larsen |
2000 |
0087AC |
KØGE |
|
25m |
2:20.86 |
177 |
6 |
Mads Witthøft |
2000 |
0045AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:22.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
198 |
1 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:19.57 |
256 |
2 |
Julius Thielst |
2000 |
0055AA |
HELSINGØR |
|
25m |
2:19.02 |
250 |
3 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
25m |
2:16.93 |
315 |
4 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GREVE |
|
25m |
2:17.59 |
17 |
5 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
25m |
2:19.15 |
39 |
6 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:19.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
267 |
1 |
William Lehn-Schiøler |
2000 |
0073AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:16.82 |
18 |
2 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
25m |
2:16.38 |
191 |
3 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:14.95 |
231 |
4 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
0071AC |
STT |
|
25m |
2:15.74 |
112 |
5 |
Johan Joensen |
2000 |
0005AB |
TRITON B |
|
25m |
2:16.41 |
226 |
6 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
VI39 |
|
25m |
2:16.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:14.09 |
140 |
2 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:11.38 |
87 |
3 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:08.00 |
171 |
4 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:09.38 |
109 |
5 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
25m |
2:13.78 |
273 |
6 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:14.92 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:01 |
|