Ohjelma Falkenberg Race 2016
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 21
|
Tävling |
Falkenberg Race 2016 |
|
Utskriftsdatum |
09 april 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
18:43 |
|
|
Arrangör |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 april 2016 |
|
|
|
|
Gren 21, 100m Frisim Damer |
Finaler (21) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
293 |
3 |
Emilia Pålsson |
2005 |
BB1405 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
403 |
4 |
Angelina Lydin |
2005 |
BH6805 |
RONNEBY SS |
|
50m |
|
4 |
5 |
Hanna Eliasson |
2005 |
AF7605 |
ALINGSÅS |
|
50m |
|
325 |
6 |
Amayah Bergman |
2002 |
BD1202 |
MASS |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
259 |
1 |
Tilda Hägglund |
2005 |
BB6205 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
240 |
2 |
Emma Claesson |
2005 |
BB4205 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:54.84 |
308 |
3 |
Saga Wahlbeck |
2006 |
AP3206 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:50.63 |
273 |
4 |
Olivia Laaksonen |
2006 |
AO5606 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:38.38 |
224 |
5 |
Beatrice Andersson |
2005 |
BB3205 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:46.59 |
261 |
6 |
Stella Isaksson |
2007 |
AG7407 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:52.77 |
252 |
7 |
Anna Hakobyan |
2006 |
AP4606 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:55.41 |
228 |
8 |
Sandra Barisic |
2005 |
|
SK LAXEN |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
62 |
1 |
Linnea Ahlstrand |
2004 |
BK6404 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:37.57 |
251 |
2 |
Leia Gustavsson |
2007 |
AF4407 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:37.50 |
313 |
3 |
Tilda Westergren |
2004 |
AN4404 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:34.39 |
445 |
4 |
Emma Lundqvist |
2005 |
AC0805 |
SVENLJUNGA |
|
25m |
1:33.76 |
486 |
5 |
Linnea Andersson |
2004 |
AF7604 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:33.97 |
106 |
6 |
Kajsa Sjöström |
2002 |
BS9802 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:35.15 |
301 |
7 |
Annielle Strandh |
2003 |
AR2203 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:37.53 |
277 |
8 |
Maja Ljungdahl |
2006 |
AO9606 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:37.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
15 |
1 |
Nellie Siwersjö |
2006 |
AB3206 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:33.25 |
257 |
2 |
Stina Holmqvist |
2006 |
AO6606 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:32.92 |
13 |
3 |
Indra Salander |
2003 |
BP8803 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:31.58 |
316 |
4 |
Andrea Wollentz |
2004 |
BC3404 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:30.13 |
290 |
5 |
Emmalina Ottosson |
2005 |
AP3405 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:31.13 |
1 |
6 |
Matilda Blixt |
2004 |
AO7204 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:32.91 |
443 |
7 |
Lovisa Engström |
2003 |
BL1403 |
SVENLJUNGA |
|
25m |
1:33.05 |
8 |
8 |
Linnea Hyvönen |
2005 |
AB2405 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:33.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
287 |
1 |
Lisa Nilsson Johansson |
2003 |
BQ0803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:29.06 |
203 |
2 |
Ida Hildebrand |
2002 |
AL1602 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:28.22 |
192 |
3 |
Malva Antonsson |
2002 |
BU5402 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:27.62 |
243 |
4 |
Saga Eriksson |
2003 |
BE4803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:26.83 |
214 |
5 |
Lova Skanse |
2003 |
BS0203 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:27.32 |
402 |
6 |
Emma Lundin |
2004 |
AQ9604 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:27.69 |
14 |
7 |
Klara Sillerström |
2003 |
BR1603 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:28.32 |
237 |
8 |
Ebba Björklund |
2004 |
BD9204 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:29.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
296 |
1 |
Nikita Reljanovic |
2004 |
BD4404 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:25.96 |
487 |
2 |
Sofia Berander |
2003 |
AW9403 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:23.56 |
491 |
3 |
Ebba Davidsson |
2003 |
AW1603 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:22.99 |
185 |
4 |
Lina Dahlgren |
2005 |
AD8805 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:22.70 |
405 |
5 |
Lovisa Nilsson |
2006 |
AA0606 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:22.92 |
267 |
6 |
Filippa Kalitta |
2004 |
BF6204 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:23.19 |
429 |
7 |
Moa Fagerström |
2003 |
AN4803 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:24.25 |
17 |
8 |
Sofia Siwersjö |
2004 |
AF3604 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:26.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
249 |
1 |
Ellen Gullberg |
2005 |
AJ3605 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:20.98 |
396 |
2 |
Erika Sjögren |
2002 |
AY2202 |
SK RAN |
|
25m |
1:17.91 |
110 |
3 |
Emma Wennberg |
2001 |
BT6601 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:17.27 |
418 |
4 |
Ellen Olofsson |
2000 |
BK3600 |
S 77 |
|
25m |
1:16.98 |
26 |
5 |
Aoife Hjelm |
2002 |
AT1402 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:17.01 |
423 |
6 |
Melinda Södergård-Flärd |
2003 |
BA3403 |
S 77 |
|
25m |
1:17.69 |
99 |
7 |
Felicia Rundström |
2002 |
BI2402 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:18.64 |
446 |
8 |
Louise Lundqvist |
2003 |
AQ1403 |
SVENLJUNGA |
|
25m |
1:21.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
55 |
1 |
Ida Johansson |
2002 |
AE1602 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:16.44 |
354 |
2 |
Hanna Wretborn |
1998 |
AW2698 |
MASS |
|
25m |
1:16.03 |
254 |
3 |
Emilia Hedman |
2003 |
BE6803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:14.78 |
404 |
4 |
Engla Löfström |
2003 |
BV5203 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:14.01 |
388 |
5 |
Embla Luani |
2002 |
AQ8402 |
SK RAN |
|
25m |
1:14.58 |
93 |
6 |
Ellinor Olesen |
2002 |
AS8202 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:15.71 |
444 |
7 |
Arieta Halilaj |
2002 |
AW5802 |
SVENLJUNGA |
|
25m |
1:16.15 |
432 |
8 |
Annie Ottosson |
2002 |
AT8802 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:16.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
415 |
1 |
Matilda Hallman |
2003 |
BF7403 |
S 77 |
|
25m |
1:13.98 |
438 |
2 |
Hilja Volmberg |
2003 |
AN7803 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:13.62 |
263 |
3 |
Alba Losada Johansson |
2002 |
BS3202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:13.00 |
177 |
4 |
Agnes Delen Abrahamsson |
2002 |
AQ3602 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:12.68 |
40 |
5 |
Astrid Svedberg |
2001 |
AV5801 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:12.95 |
53 |
6 |
Emelie Gunnarsson |
2001 |
AJ3801 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:13.60 |
331 |
7 |
Ida Forsberg Larsson |
2001 |
BH4601 |
MASS |
|
25m |
1:13.96 |
217 |
8 |
Nellie Tjernström |
2003 |
AP9403 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:13.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
514 |
1 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
AK7802 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:12.28 |
230 |
2 |
Moa Bergdahl |
2003 |
BB8603 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:11.93 |
458 |
3 |
Sara Lundqvist Jenc |
2002 |
BG9202 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:11.77 |
436 |
4 |
Kinga Szczesniak |
2001 |
AL5801 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:11.45 |
269 |
5 |
Emilia Karlberg |
2002 |
AM0602 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:11.49 |
498 |
6 |
Elsa Rehn |
2000 |
BQ1800 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:11.83 |
326 |
7 |
Alice Björnbom |
1999 |
AQ3899 |
MASS |
|
25m |
1:12.19 |
43 |
8 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
BE6601 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:12.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
317 |
1 |
Julia Wollentz |
2002 |
AO1202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:11.26 |
104 |
2 |
Ella Simonsson |
2002 |
BK2202 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:11.17 |
510 |
3 |
Natalia Lugowska |
2002 |
AT2402 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:10.64 |
244 |
4 |
Hannah Fritz |
2003 |
BB5603 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:10.00 |
229 |
5 |
Nathalie Barrington |
2002 |
AY9202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:10.62 |
352 |
6 |
Ella Söderberg |
2001 |
BH0601 |
MASS |
|
25m |
1:10.92 |
414 |
7 |
Wilma Bergman |
2002 |
AR0202 |
S 77 |
|
25m |
1:11.21 |
3 |
8 |
Maja Edvardsson |
2003 |
BH2603 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:11.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
47 |
1 |
Sofia Åstedt |
2003 |
AF1403 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:09.79 |
82 |
2 |
Wilma Johansson |
2002 |
AN0602 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:09.39 |
94 |
3 |
Sissy Olsson |
2001 |
BH1601 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:09.07 |
454 |
4 |
Tilda Hellström |
2002 |
AX9402 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:09.01 |
97 |
5 |
Tilde Persson |
2001 |
BK2201 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:09.04 |
31 |
6 |
Julia Karamovic |
2001 |
BP3801 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:09.07 |
213 |
7 |
Linnea Schöön |
1998 |
AW0698 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:09.50 |
148 |
8 |
Mariam Istiphan |
2001 |
BG4201 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:09.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
138 |
1 |
Alice Arberg |
2000 |
AK5600 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:08.71 |
140 |
2 |
Matilda Brink |
2001 |
AJ2401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:08.60 |
344 |
3 |
Magdalena Petersson |
2002 |
AA6602 |
MASS |
|
25m |
1:08.30 |
449 |
4 |
Daniella Alström |
2003 |
AM7203 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:07.95 |
247 |
5 |
Lovisa Gröndahl |
2000 |
AW7400 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:08.20 |
181 |
6 |
Vilma Rudolf |
2002 |
AW1202 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:08.33 |
294 |
7 |
Therese Pålsson |
2001 |
BJ4401 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:08.60 |
162 |
8 |
Tilda Tellfjord |
2003 |
AC9203 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:08.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
333 |
1 |
Wilma Gunnarsson |
2002 |
AW9402 |
MASS |
|
25m |
1:07.58 |
69 |
2 |
Johanna de Jonge |
2001 |
BE1401 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:07.34 |
461 |
3 |
Emilia Ström |
2002 |
AD0602 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:07.17 |
81 |
4 |
Amanda Johansson |
2000 |
AJ9400 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:06.50 |
59 |
5 |
Alma Winberg |
2001 |
AH6401 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:06.96 |
29 |
6 |
Louise Johansson |
1999 |
BF0299 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:07.19 |
65 |
7 |
Andrea Berggren |
2000 |
BC5800 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:07.40 |
329 |
8 |
Alma Ericsson |
2000 |
AZ1800 |
MASS |
|
25m |
1:07.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
201 |
1 |
Alice Götestam |
2001 |
AI7201 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:06.21 |
44 |
2 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
BE4601 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:06.11 |
320 |
3 |
Josephine Ålenius |
2002 |
AY2402 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:05.93 |
83 |
4 |
Linnea Kaldrup |
1996 |
AH9896 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:05.88 |
70 |
5 |
Linnea Edgren |
2002 |
AT7202 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:05.88 |
145 |
6 |
Matilda Egelrud |
2003 |
AB2603 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:06.10 |
379 |
7 |
Isabella Frykholm |
2001 |
BD9201 |
SK RAN |
|
25m |
1:06.18 |
459 |
8 |
Melina Robertson |
2001 |
AO9401 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:06.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
291 |
1 |
Petronella Ottosson |
2002 |
AN8802 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:05.43 |
394 |
2 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
25m |
1:05.21 |
495 |
3 |
Linnea Karlsson |
1999 |
BJ1899 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:04.83 |
434 |
4 |
Klara Stigsson |
2001 |
AL0201 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:04.47 |
450 |
5 |
Johanna André |
1995 |
BI9695 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:04.53 |
351 |
6 |
Elvira Skogsberg |
2001 |
AI2801 |
MASS |
|
25m |
1:05.01 |
324 |
7 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
AZ4600 |
MASS |
|
25m |
1:05.32 |
288 |
8 |
Elin Norrman |
2001 |
AX4601 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:05.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
264 |
1 |
Petronella Johansson |
2000 |
AW0600 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:04.15 |
428 |
2 |
Therese Baltzarsson |
2001 |
AE5201 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:04.07 |
339 |
3 |
Elsa Jörstam |
2001 |
AR4601 |
MASS |
|
25m |
1:03.96 |
72 |
4 |
Christina Ekstedt |
1996 |
AM2296 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:03.19 |
479 |
5 |
Emma Taylor |
1998 |
AZ8498 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:03.81 |
452 |
6 |
Klara Hasslin |
2001 |
AF3201 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:04.05 |
377 |
7 |
Vickie Berg |
2000 |
AS2800 |
SK RAN |
|
25m |
1:04.09 |
475 |
8 |
Ebba Löfgren |
2001 |
BU9601 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:04.36 |
|
|
Heat 18 (21) (12 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
268 |
1 |
Elsa Kanth |
2004 |
AN9204 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:19.63 |
276 |
2 |
Ella Ljungdahl |
2004 |
AP2804 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:19.16 |
211 |
3 |
Amalia Mattisson |
2004 |
AQ7804 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:14.77 |
56 |
4 |
Julia Jonsson |
2004 |
AR5804 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:11.02 |
57 |
5 |
Filippa Lind |
2004 |
AB7204 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:14.52 |
265 |
6 |
Elsa Jonsson |
2004 |
AN0404 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:19.16 |
12 |
7 |
Isabelle Ranch |
2004 |
AF6804 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:19.39 |
448 |
8 |
Ebba Skoog |
2004 |
AZ2404 |
SVENLJUNGA |
|
25m |
1:20.33 |
|
|
Heat 19 (21) (13 - 14 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
179 |
1 |
Linnéa Persson |
2002 |
AA5802 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:04.51 |
25 |
2 |
Linda Fredriksson |
2002 |
AA4802 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:03.76 |
474 |
3 |
Ida Larsson |
2002 |
AL8202 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:02.88 |
284 |
4 |
Tilde Morin |
2002 |
AM5202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:00.41 |
412 |
5 |
Alva Back |
2002 |
AQ8802 |
S 77 |
|
25m |
1:01.33 |
406 |
6 |
Ella Simander |
2002 |
AU4802 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:03.56 |
338 |
7 |
Saga Janzén |
2002 |
AB9802 |
MASS |
|
25m |
1:04.22 |
76 |
8 |
Hannah Hemberg |
2002 |
AZ4602 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:04.99 |
|
|
Heat 20 (21) (15 - 16 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
480 |
1 |
Emma Vileus |
2001 |
AW1401 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:03.57 |
477 |
2 |
Frida Rödin |
2000 |
AI3800 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:01.49 |
460 |
3 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
AA2600 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:00.11 |
340 |
4 |
Linnéa Lundborg |
2000 |
AZ5600 |
MASS |
|
25m |
59.26 |
37 |
5 |
Emelie Melin |
2000 |
AK9600 |
ELFSBORG |
|
25m |
59.52 |
457 |
6 |
Elin Lokrantz |
2000 |
AM2200 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:00.90 |
462 |
7 |
Kajsa Svensson |
2000 |
BD0600 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:03.40 |
46 |
8 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
AB2800 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:03.78 |
|
|
Heat 21 (21) (17 år och äldre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
161 |
1 |
Angelica Stark |
1999 |
AA7699 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:02.32 |
355 |
2 |
Johanna Åberg |
1997 |
AP3497 |
MASS |
|
25m |
1:00.60 |
155 |
3 |
Antonia Prior |
1999 |
AB2499 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
59.59 |
472 |
4 |
Rebecca Håkansson |
1996 |
AV3296 |
VELLINGE-N |
|
25m |
58.63 |
473 |
5 |
Matilda Klintberg |
1999 |
AH1299 |
VELLINGE-N |
|
25m |
58.95 |
239 |
6 |
Hanna Cederholm |
1997 |
AM4497 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:00.30 |
157 |
7 |
Emma Roos |
1999 |
AB7899 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:01.10 |
24 |
8 |
Linnéa Fahlberg |
1998 |
AC5898 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:02.54 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
09 april 2016 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
Utskriftstid |
18:43 |
|