2021-10-27   05:19:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Tyr Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndagen den 7 februari

Heatlista Gren 18
Heatlista 
 
  Tvling  TYR Sprint Meet 2016    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  18:41   
  Arrangr  Simklubben Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
 
Gren 18, 50m Fjrilsim Herrar  Frsk (17) 
Sponsor: Nordic Sugar 
14 r och yngre: Isak Larsson (2000) 27.97 2014-02-03 
15 - 16 r: Alfred Christensson (1998) 25.78 2014-02-03 
17 - 99 r: Sebastian Bergenzaun (1991) 26.65 2014-02-03 
 
Heat 1 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
               
               
639  Marc Bach Nielsen  1994  9495AG  HVIDOVRE    25m  49.87 
483  Simon Myrvold  2003  AK3903  POSEIDON    25m  48.11 
41  Rasmus Pedersen  2003  AQ7303  LANDSKRONA    25m  49.13 
               
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
431  Axel Jellbom  2004  AG5504  KK KARPEN    25m  47.35 
492  Axel Sandberg  2004  AA7307  POSEIDON    25m  46.11 
53  Leith Al-Sheesh  2003  AQ3303  MKK    25m  44.67 
121  Jakob Strmland  2003  AO4703  MKK    25m  43.91 
115  Johan Sandberg  2002  AN4102  MKK    25m  44.55 
466  Carl Elmer  2003  AK2103  POSEIDON    25m  44.78 
646  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  0417AA  HVIDOVRE    50m  46.14 
               

 
Heat 3 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
183  Mns Burmester-Lysell  2004  AE7704  SK HAJEN    25m  43.50 
623  Tor Ejrns  2002  0209AL  HVIDOVRE    25m  41.80 
644  Xander Pontoppidan  2003  0353AD  HVIDOVRE    50m  41.51 
540  Jesper Franzn  2002  AG3902  SK SYDSIM    25m  40.99 
627  Marius Kjr Hoelgaard  2004  0445AD  HVIDOVRE    50m  41.13 
463  Lucas Bontidean  2005  AC0305  POSEIDON    25m  41.74 
642  Mathias Parkhi  2003  0383AD  HVIDOVRE    50m  41.97 
457  Daniel Alim  2003  AM2903  POSEIDON    25m  43.79 

 
Heat 4 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
256  Noel Persson  2002  AG2702  SK TRITON    25m  40.52 
46  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    25m  40.01 
174  Rickard Pettersson  1998  AS2998  S 77    25m  39.08 
652  Magnus Windahl  2000  0061AH  HVIDOVRE    25m  38.20 
173  Jens Pettersson  2001  AG9101  S 77    25m  38.33 
628  Tobias Hufeldt  2001  0169AH  HVIDOVRE    50m  39.68 
179  Gabriel Agardh  2003  AG8103  SK HAJEN    25m  40.33 
648  Anders Skousen  2002  0215AB  HVIDOVRE    25m  40.97 

 
Heat 5 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
51  Casper Svrd  2001  AC0101  LANDSKRONA    25m  38.13 
480  Melvin Malm  2004  AE3704  POSEIDON    25m  37.57 
160  Simon Akervall  2001  AV4501  S 77    25m  37.27 
509  Alfred Rosberg  2003  AJ4103  SJBO SS    25m  36.48 
178  Alfred Thng  2001  AN9701  S 77    50m  37.20 
650  Mikkel Ulrich  1998  9869AE  HVIDOVRE    50m  37.43 
470  Joel Henriksson  2003  AL2503  POSEIDON    25m  37.93 
251  Fredrik Nilsson  2002  AA8302  SK TRITON    25m  38.18 

 
Heat 6 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
116  Samuel Schildt  2000  AP3100  MKK    25m  35.98 
94  Cesar Lindberg  2002  AL1702  MKK    25m  35.78 
43  Jesper Ring  2003  AF6103  LANDSKRONA    25m  35.67 
552  Julian Kasapov Alexis  1999  AQ4399  SK SYDSIM    50m  35.10 
595  Lucas rmon  2003  AF7303  VELLINGE-N    25m  35.34 
454  Carl Lfgren  2003  AE7303  OSKARSHAMN    25m  35.74 
66  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    25m  35.90 
290  Anton Sandberg  1999  AR0199  TBY SIM    50m  36.22 

 
Heat 7 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
625  Gustav Haugrd Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    25m  34.68 
338  Primus Olsson  2000  AV7100  SK RAN    25m  34.32 
473  Axel Hrestrand  2002  AN0702  POSEIDON    25m  34.05 
435  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    25m  33.24 
26  Dzevad Celikovic  2001  AH8901  LANDSKRONA    25m  33.51 
394  David Sandstrm  2002  AN5102  HS    25m  34.25 
612  Ludvig Romare  2004  AA2704  TRELLEBORG    25m  34.51 
477  Daniel Li  2002  AL8702  POSEIDON    25m  34.78 

 
Heat 8 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
429  Joel von Post  2001  AL4901  SS IDEN    25m  32.98 
117  Arvid Scott  2001  AO0901  MKK    25m  32.63 
453  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    25m  32.17 
448  Tobias Ranevi  1999  AK7999  SK LDDE    25m  32.16 
493  Ivan Sivolov  2003  AH0903  POSEIDON    25m  32.17 
496  Nils Tired  2003  AH2903  POSEIDON    25m  32.47 
35  Oliver Larsson  2001  AU1301  LANDSKRONA    25m  32.87 
530  Vilhelm Andersson  2002  AE1502  SK SYDSIM    25m  33.24 

 
Heat 9 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
316  Hans Gustafsson  2000  AS5900  VXJ SS    25m  31.17 
Erik Andrn  1998  AJ0798  ESLVS SS    25m  31.04 
20  Jonathan Skog  2000  AB0900  KLIPPAN    25m  30.86 
299  Daniel Lindkvist  2000  AO2900  TRELLEBORG    25m  30.76 
547  Jonathan Hiltonsson  2000  AH1300  SK SYDSIM    50m  30.85 
321  Gabriel Olastuen  1999  AR4399  VXJ SS    25m  30.90 
272  Gustav Barn  1999  AS6199  TBY SIM    25m  31.14 
286  Wilhelm Muzikants  2001  AJ2901  TBY SIM    25m  31.95 

 
Heat 10 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
78  Filip Hinderup  2001  AH5101  MKK    25m  30.66 
12  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLVS SS    25m  30.50 
260  Oskar Skarin  1999  AD0999  SK TRITON    25m  30.37 
88  Filip Kutlesovski  2000  AP0100  MKK    25m  30.22 
167  Jesper Holmdahl  1999  AJ5599  S 77    25m  30.25 
557  Elias Mrtensson  1997  AV6997  SK SYDSIM    50m  30.37 
343  Ricky Barabas  2000  AR6300  HS    25m  30.63 
444  Lukas Miderbck  2003  AC5903  SK LDDE    25m  30.69 

 
Heat 11 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
594  Johannes Strmberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    25m  30.08 
643  Jakob Petersen  1999  9941AD  HVIDOVRE    25m  29.96 
227  Artin Shahsavar  1999  AV8399  SK RAN    50m  29.85 
385  Hampus Olsson  2000  AH7700  HS    25m  29.77 
503  Jakob Brjesson  2001  AG9901  SJBO SS    25m  29.79 
443  Elliot Larsson  2000  AF3300  SK LDDE    25m  29.90 
10  Anton Jnsson  2001  AL4501  ESLVS SS    25m  30.03 
67  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    25m  30.09 

 
Heat 12 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
637  Mikkel Mller-Jensen  1995  9559AD  HVIDOVRE    50m  29.72 
21  Marcus Skog  1996  AG1596  KLIPPAN    25m  29.60 
364  Elis Ingvarsson  1999  AG2799  HS    25m  29.43 
340  Johan Alderbrink  2001  AO7701  HS    25m  29.26 
601  Noah Svensson  1999  AA7199  VRNAMO SS    25m  29.32 
543  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    25m  29.47 
292  Victor Simic  2000  AD5500  TBY SIM    25m  29.70 
19  Erik Kronkvist  1999  AO3199  KLIPPAN    25m  29.74 

 
Heat 13 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
599  Erik Stensson  2002  AC2902  VRNAMO SS    25m  29.16 
74  Jonas Hagberg  1988  AO7788  MKK    25m  28.97 
440  Ian Hangrd  2002  AB5302  SK LDDE    25m  28.96 
265  Felix Wetterborg  2001  AC6101  SK TRITON    25m  28.75 
270  Isak Alin  1999  AP0799  TBY SIM    50m  28.96 
Petter Hellzn  2000  AA6300  NGELHOLM    25m  28.97 
597  Robin Pettersson  2000  AD2500  VRNAMO SS    25m  29.05 
199  Joar Modigh  2001  AO1101  SK HAJEN    25m  29.17 

 
Heat 14 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
146  Linus Ljunghusen  2000  AT6900  POSEIDON    25m  28.51 
141  Alexander Hedre  1999  AJ9799  POSEIDON    25m  28.39 
114  Adam Ringdahl  1998  AR7198  MKK    25m  28.36 
161  Jacob Alexandersson  1995  AX7395  S 77    25m  28.29 
629  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    25m  28.30 
168  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  28.38 
271  Josef Al-Khalili  2000  AE5700  TBY SIM    50m  28.49 
314  Mirza Dzafic  2000  AP5100  VXJ SS    25m  28.55 

 
Heat 15 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
149  Gustav Nyrenstedt  1992  AD6992  POSEIDON    25m  27.89 
190  Marcus Henriksson  1997  AQ1797  SK HAJEN    25m  27.25 
427  Jonatan Wede  1988  AB7388  SS IDEN    25m  26.69 
77  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK    25m  25.33 
158  Gustav stlund  2000  AH1100  POSEIDON    25m  26.40 
40  Johan Norn  1986  AF9186  LANDSKRONA    25m  27.00 
212  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN    50m  27.75 
535  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    25m  28.20 

 
Heat 16 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
387  Gustav Persson  2000  AJ4500  HS    25m  27.79 
162  Marcus Alexandersson  1997  AL7597  S 77    25m  27.24 
151  Jesper Olsson  1998  AJ2798  POSEIDON    25m  26.61 
233  Ahmad Attellesey  1995  AP5995  SK TRITON    25m  25.00 
603  Oskar Hanstl  1999  AJ1599  NGELHOLM    25m  26.22 
138  Alexander Dahln  1999  AI4399  POSEIDON    25m  26.99 
379  Alexander Lfqvist  1999  AM5399  HS    25m  27.37 
532  Erik Boos  1999  AD1399  SK SYDSIM    25m  27.94 

 
Heat 17 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
536  Teodor Cvijic  1999  AS0199  SK SYDSIM    25m  27.76 
645  Marcus Rappenborg  1999  9959AP  HVIDOVRE    25m  27.04 
82  Marcus Kindberg  1993  AI6993  MKK    25m  26.48 
27  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    25m  24.90 
33  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    25m  25.93 
301  Victor Lloyd  1996  AH8796  TRELLEBORG    25m  26.81 
129  Sebastian Andersson  1999  AE0599  POSEIDON    25m  27.32 
618  Mikkel Samse Borch  1997  9771AD  HVIDOVRE    25m  27.91 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:41 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner