2021-10-27   04:44:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Tyr Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndagen den 7 februari

18_S
Gren 18, 50m Fjrilsim Herrar 
 
Sponsor: Nordic Sugar 
14 r och yngre: Isak Larsson (2000) 27.97 2014-02-03 
15 - 16 r: Alfred Christensson (1998) 25.78 2014-02-03 
17 - 99 r: Sebastian Bergenzaun (1991) 26.65 2014-02-03 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
27  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  25 m  24.90   
233  Attellesey Ahmad  1995  SK TRITON  AP5995  25 m  25.00   
77  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  25 m  25.33   
33  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  25 m  25.93   
603  Hanstl Oskar  1999  NGELHOLM  AJ1599  25 m  26.22   
158  stlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  25 m  26.40   
82  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  25 m  26.48   
151  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  25 m  26.61   
427  Wede Jonatan  1988  SS IDEN  AB7388  25 m  26.69   
10  301  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  25 m  26.81   
11  138  Dahln Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  25 m  26.99   
12  40  Norn Johan  1986  LANDSKRONA  AF9186  25 m  27.00   
13  645  Rappenborg Marcus  1999  HVIDOVRE  9959AP  25 m  27.04   
14  162  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  25 m  27.24   
15  190  Henriksson Marcus  1997  SK HAJEN  AQ1797  25 m  27.25   
16  129  Andersson Sebastian  1999  POSEIDON  AE0599  25 m  27.32   
17  379  Lfqvist Alexander  1999  HS  AM5399  25 m  27.37   
18  212  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  27.75   
19  536  Cvijic Teodor  1999  SK SYDSIM  AS0199  25 m  27.76   
20  387  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  25 m  27.79   
21  149  Nyrenstedt Gustav  1992  POSEIDON  AD6992  25 m  27.89   
22  618  Borch Mikkel Samse  1997  HVIDOVRE  9771AD  25 m  27.91   
23  532  Boos Erik  1999  SK SYDSIM  AD1399  25 m  27.94   
24  535  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  28.20   
25  161  Alexandersson Jacob  1995  S 77  AX7395  25 m  28.29   
26  629  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  25 m  28.30   
27  114  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  25 m  28.36   
28  168  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  25 m  28.38   
29  141  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  25 m  28.39   
30  271  Al-Khalili Josef  2000  TBY SIM  AE5700  50 m  28.49   
31  146  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  28.51   
32  314  Dzafic Mirza  2000  VXJ SS  AP5100  25 m  28.55   
33  265  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  25 m  28.75   
34  270  Alin Isak  1999  TBY SIM  AP0799  50 m  28.96   
35  440  Hangrd Ian  2002  SK LDDE  AB5302  25 m  28.96   
36  Hellzn Petter  2000  NGELHOLM  AA6300  25 m  28.97   
37  74  Hagberg Jonas  1988  MKK  AO7788  25 m  28.97   
38  597  Pettersson Robin  2000  VRNAMO SS  AD2500  25 m  29.05   
39  599  Stensson Erik  2002  VRNAMO SS  AC2902  25 m  29.16   
40  199  Modigh Joar  2001  SK HAJEN  AO1101  25 m  29.17   
41  340  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  25 m  29.26   
42  601  Svensson Noah  1999  VRNAMO SS  AA7199  25 m  29.32   
43  364  Ingvarsson Elis  1999  HS  AG2799  25 m  29.43   
44  543  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  29.47   
45  21  Skog Marcus  1996  KLIPPAN  AG1596  25 m  29.60   
46  292  Simic Victor  2000  TBY SIM  AD5500  25 m  29.70   
47  637  Mller-Jensen Mikkel  1995  HVIDOVRE  9559AD  50 m  29.72   
48  19  Kronkvist Erik  1999  KLIPPAN  AO3199  25 m  29.74   
49  385  Olsson Hampus  2000  HS  AH7700  25 m  29.77   
50  503  Brjesson Jakob  2001  SJBO SS  AG9901  25 m  29.79   
51  227  Shahsavar Artin  1999  SK RAN  AV8399  50 m  29.85   
52  443  Larsson Elliot  2000  SK LDDE  AF3300  25 m  29.90   
53  643  Petersen Jakob  1999  HVIDOVRE  9941AD  25 m  29.96   
54  10  Jnsson Anton  2001  ESLVS SS  AL4501  25 m  30.03   
55  594  Strmberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  30.08   
56  67  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  30.09   
57  88  Kutlesovski Filip  2000  MKK  AP0100  25 m  30.22   
58  167  Holmdahl Jesper  1999  S 77  AJ5599  25 m  30.25   
59  260  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  25 m  30.37   
60  557  Mrtensson Elias  1997  SK SYDSIM  AV6997  50 m  30.37   
61  12  Salbrink Filip  2002  ESLVS SS  AH6502  25 m  30.50   
62  343  Barabas Ricky  2000  HS  AR6300  25 m  30.63   
63  78  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  25 m  30.66   
64  444  Miderbck Lukas  2003  SK LDDE  AC5903  25 m  30.69   
65  299  Lindkvist Daniel  2000  TRELLEBORG  AO2900  25 m  30.76   
66  547  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  AH1300  50 m  30.85   
67  20  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  30.86   
68  321  Olastuen Gabriel  1999  VXJ SS  AR4399  25 m  30.90   
69  Andrn Erik  1998  ESLVS SS  AJ0798  25 m  31.04   
70  272  Barn Gustav  1999  TBY SIM  AS6199  25 m  31.14   
71  316  Gustafsson Hans  2000  VXJ SS  AS5900  25 m  31.17   
72  286  Muzikants Wilhelm  2001  TBY SIM  AJ2901  25 m  31.95   
73  448  Ranevi Tobias  1999  SK LDDE  AK7999  25 m  32.16   
74  453  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  32.17   
75  493  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  25 m  32.17   
76  496  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  25 m  32.47   
77  117  Scott Arvid  2001  MKK  AO0901  25 m  32.63   
78  35  Larsson Oliver  2001  LANDSKRONA  AU1301  25 m  32.87   
79  429  von Post Joel  2001  SS IDEN  AL4901  25 m  32.98   
80  435  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  33.24   
81  530  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  25 m  33.24   
82  26  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  33.51   
83  473  Hrestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  25 m  34.05   
84  394  Sandstrm David  2002  HS  AN5102  25 m  34.25   
85  338  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  25 m  34.32   
86  612  Romare Ludvig  2004  TRELLEBORG  AA2704  25 m  34.51   
87  625  Hansen Gustav Haugrd  2002  HVIDOVRE  0279AD  25 m  34.68   
88  477  Li Daniel  2002  POSEIDON  AL8702  25 m  34.78   
89  552  Kasapov Alexis Julian  1999  SK SYDSIM  AQ4399  50 m  35.10   
90  595  rmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  25 m  35.34   
91  43  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  35.67   
92  454  Lfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  35.74   
93  94  Lindberg Cesar  2002  MKK  AL1702  25 m  35.78   
94  66  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  35.90   
95  116  Schildt Samuel  2000  MKK  AP3100  25 m  35.98   
96  290  Sandberg Anton  1999  TBY SIM  AR0199  50 m  36.22   
97  509  Rosberg Alfred  2003  SJBO SS  AJ4103  25 m  36.48   
98  178  Thng Alfred  2001  S 77  AN9701  50 m  37.20   
99  160  Akervall Simon  2001  S 77  AV4501  25 m  37.27   
100  650  Ulrich Mikkel  1998  HVIDOVRE  9869AE  50 m  37.43   
101  480  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  37.57   
102  470  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  25 m  37.93   
103  51  Svrd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  38.13   
104  251  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  38.18   
105  652  Windahl Magnus  2000  HVIDOVRE  0061AH  25 m  38.20   
106  173  Pettersson Jens  2001  S 77  AG9101  25 m  38.33   
107  174  Pettersson Rickard  1998  S 77  AS2998  25 m  39.08   
108  628  Hufeldt Tobias  2001  HVIDOVRE  0169AH  50 m  39.68   
109  46  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  40.01   
110  179  Agardh Gabriel  2003  SK HAJEN  AG8103  25 m  40.33   
111  256  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m  40.52   
112  648  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  25 m  40.97   
113  540  Franzn Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  40.99   
114  627  Hoelgaard Marius Kjr  2004  HVIDOVRE  0445AD  50 m  41.13   
115  644  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  50 m  41.51   
116  463  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  25 m  41.74   
117  623  Ejrns Tor  2002  HVIDOVRE  0209AL  25 m  41.80   
118  642  Parkhi Mathias  2003  HVIDOVRE  0383AD  50 m  41.97   
119  183  Burmester-Lysell Mns  2004  SK HAJEN  AE7704  25 m  43.50   
120  457  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  43.79   
121  121  Strmland Jakob  2003  MKK  AO4703  25 m  43.91   
122  115  Sandberg Johan  2002  MKK  AN4102  25 m  44.55   
123  53  Al-Sheesh Leith  2003  MKK  AQ3303  25 m  44.67   
124  466  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  44.78   
125  492  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m  46.11   
126  646  Siegumfeldt Oskar Bondo  2004  HVIDOVRE  0417AA  50 m  46.14   
127  431  Jellbom Axel  2004  KK KARPEN  AG5504  25 m  47.35   
128  483  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  25 m  48.11   
129  41  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  25 m  49.13   
130  639  Nielsen Marc Bach  1994  HVIDOVRE  9495AG  25 m  49.87   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  19:42 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner