Program för NUSS Yngre 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 6/2 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
NUSS Yngre (25m) 2016 |
|
Utskriftsdatum |
06 februari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
07:43 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 februari 2016 |
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Po 13 |
Finaler (5) |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:02.24 år 2005 |
|
Beräknad start 09:20 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
248 |
1 |
Måns Evertsson |
2003 |
AR2103 |
MASS |
|
25m |
1:30.10 |
366 |
2 |
Oscar Fällman |
2003 |
AM5103 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:29.52 |
63 |
3 |
Phille Andersson Sandwall |
2003 |
AG0303 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:28.24 |
129 |
4 |
Axel Thorsén |
2003 |
AH6503 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
1:28.16 |
328 |
5 |
Malte Haargaard |
2003 |
AP2703 |
SKURU IK |
|
25m |
1:28.19 |
419 |
6 |
Albin Åslund |
2003 |
AT1103 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:29.34 |
249 |
7 |
Lukas Fredholm |
2003 |
AE9903 |
MASS |
|
25m |
1:29.59 |
492 |
8 |
Liam Björklund |
2003 |
AB6503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:30.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
354 |
1 |
Jacob Edberg |
2003 |
AB1903 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:27.94 |
339 |
2 |
Siavash Vatani |
2003 |
AP0503 |
SKURU IK |
|
25m |
1:26.38 |
140 |
3 |
Gustaf Jonsson |
2003 |
AH3103 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:23.52 |
455 |
4 |
Vilgot Berglund |
2003 |
AH6703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:22.49 |
100 |
5 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:22.83 |
46 |
6 |
Loke Egnell |
2003 |
AR2703 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:25.76 |
166 |
7 |
Olle Almén |
2003 |
AH3503 |
LASS |
|
25m |
1:27.01 |
430 |
8 |
Oskar Andersson |
2003 |
AG6503 |
UPSALA S |
|
25m |
1:27.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
268 |
1 |
Marcus Sundblad |
2003 |
AF4103 |
MASS |
|
25m |
1:21.20 |
255 |
2 |
Felix Jedbratt |
2003 |
AJ7703 |
MASS |
|
25m |
1:20.50 |
174 |
3 |
William Barkehed |
2003 |
AH3903 |
LASS |
|
25m |
1:20.21 |
254 |
4 |
Elliot Iséni |
2003 |
AF1103 |
MASS |
|
25m |
1:19.37 |
21 |
5 |
Gustav Walldén |
2003 |
AE8503 |
SK ENA |
|
25m |
1:19.56 |
308 |
6 |
Kevin Shen |
2003 |
AL7503 |
S 02 |
|
25m |
1:20.34 |
352 |
7 |
Jonathan Andersson |
2003 |
AB2903 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:20.76 |
301 |
8 |
Daniel Clasén |
2003 |
AL1503 |
S 02 |
|
25m |
1:21.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
265 |
1 |
Karl Skogsberg |
2003 |
AF2103 |
MASS |
|
25m |
1:18.52 |
371 |
2 |
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:17.96 |
264 |
3 |
Oscar Sjöström |
2003 |
AA2103 |
MASS |
|
25m |
1:15.87 |
445 |
4 |
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
UPSALA S |
|
25m |
1:15.08 |
281 |
5 |
Eric Lundström Silke |
2003 |
AF8903 |
NKK |
|
25m |
1:15.68 |
33 |
6 |
Melker Rosengren |
2003 |
AR1903 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:17.40 |
91 |
7 |
Philip Löfbom |
2003 |
AC0903 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:18.48 |
302 |
8 |
Gustav Forssell |
2003 |
AL3503 |
S 02 |
|
25m |
1:19.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
495 |
1 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:13.03 |
368 |
2 |
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:11.86 |
147 |
3 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:09.46 |
409 |
4 |
Jonathan Sandqvist |
2003 |
AO3703 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:06.08 |
77 |
5 |
Job Sanders |
2003 |
AF2703 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:09.15 |
109 |
6 |
Kevin Grahn |
2003 |
AH9103 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:10.36 |
30 |
7 |
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:12.09 |
208 |
8 |
Erik Wallin |
2003 |
AH0103 |
LASS |
|
25m |
1:14.38 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
06 februari 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
07:43 |
|