Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 38
|
Stævne navn |
H.C. Andersen Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
29 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
07:55 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 maj 2016 |
|
|
|
|
Løb 38, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende (5) |
Sponsor: Frigodan |
Christian V Rasmussen (96), OSK -STO - 1.03.45 (2015) |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
325 |
3 |
Mathias Teuchler |
2000 |
0009AU |
DELTA |
|
50m |
1:25.16 |
234 |
4 |
August Stamp Kirkeby |
1999 |
9929AM |
AGF |
|
50m |
1:22.74 |
63 |
5 |
Christian Rasmussen |
2000 |
0039AB |
OSLF |
|
50m |
1:23.54 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
273 |
1 |
Marco Brander |
1996 |
9655AL |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:18.10 |
114 |
2 |
Oliver Kramer Andersen |
1999 |
9905AT |
ESBJERG |
|
50m |
1:17.14 |
258 |
3 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
HOLBÆK |
|
50m |
1:16.70 |
213 |
4 |
Ehab Basha |
2000 |
0069AU |
AGF |
|
50m |
1:16.26 |
641 |
5 |
Søren B. Jeppesen |
1999 |
9913AP |
HERNING |
|
50m |
1:16.58 |
387 |
6 |
Thorbjørn Udby Hansen |
2000 |
0017AO |
AUNING |
|
50m |
1:16.75 |
457 |
7 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
9979AJ |
LYNGBY |
|
50m |
1:17.59 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
677 |
1 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
|
50m |
1:15.25 |
41 |
2 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
OSLF |
|
50m |
1:13.25 |
162 |
3 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:10.96 |
625 |
4 |
Riyan Salem |
1998 |
9891AV |
ROSKILDE |
|
50m |
1:06.94 |
549 |
5 |
Oliver Degn |
1996 |
9653AG |
ODDER |
|
50m |
1:09.06 |
667 |
6 |
Jonas Ejby |
2000 |
0063AJ |
NYBORG |
|
50m |
1:11.61 |
351 |
7 |
Martin Harder Bruun |
1998 |
9843AA |
SILKEBORG |
|
50m |
1:14.64 |
633 |
8 |
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
HERNING |
|
50m |
1:16.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
456 |
1 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
9711AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:14.71 |
68 |
2 |
Benjamin Mads Andresen |
2000 |
0069AJ |
OSK |
|
50m |
1:12.81 |
371 |
3 |
Mikkel Kirkegaard |
1999 |
9939AI |
SILKEBORG |
|
50m |
1:10.95 |
268 |
4 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
50m |
1:05.35 |
22 |
5 |
Daniel Haahr Pallesen |
1998 |
9845AN |
AALBORG |
|
50m |
1:08.68 |
331 |
6 |
Kasper Laursen |
1998 |
9819AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:11.08 |
303 |
7 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:14.50 |
279 |
8 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
0011AN |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:15.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
120 |
1 |
Casper Eickhardt |
1999 |
9921AJ |
ESBJERG |
|
50m |
1:14.64 |
388 |
2 |
Andreas Hougaard |
2000 |
0007AO |
AUNING |
|
50m |
1:12.16 |
19 |
3 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
9995AF |
AALBORG |
|
50m |
1:09.91 |
440 |
4 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
9653AC |
LYNGBY |
|
50m |
1:04.42 |
176 |
5 |
Mathias Yu Fagerberg |
2000 |
0069AI |
ISHØJ |
|
50m |
1:08.06 |
638 |
6 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
HERNING |
|
50m |
1:10.98 |
269 |
7 |
Emil Toft |
1998 |
9807AI |
HOLBÆK |
|
50m |
1:13.95 |
261 |
8 |
Andreas Foverskov |
1999 |
9969AN |
HOLBÆK |
|
50m |
1:15.61 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
07:55 |
|