Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 50, 200m Medley Herrer |
Sponsor: Mette Munk |
Chris Christensen (88), West Swim Team - 2.07.22 (2011) |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 178 | Petersen Hans Mølbak | 2001 | GREVE | 0137AG | 50 m | 2:20.46 | |
2 | 611 | Sørensen Mads | 2001 | TRITON V | 0139AF | 50 m | 2:21.14 | |
3 | 501 | Bache Oliver Widemann | 2001 | VIBORG | 0135AO | 50 m | 2:23.19 | |
4 | 321 | Jensen Daniel | 2001 | DELTA | 0119AH | 50 m | 2:24.31 | |
5 | 31 | Vestergaard Anders | 2001 | AALBORG | 0121AJ | 50 m | 2:24.83 | |
6 | 360 | Frølund Oliver | 2001 | SILKEBORG | 0133AL | 50 m | 2:25.02 | |
7 | 280 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 2:25.99 | |
8 | 599 | Kragh Emil | 2001 | TRITON V | 0197AL | 50 m | 2:26.26 | |
9 | 236 | Kjærgaard Valdemar | 2001 | AGF | 0149AM | 50 m | 2:26.58 | |
10 | 607 | Rasmussen Anders | 2001 | TRITON V | 0169AF | 50 m | 2:27.24 | |
11 | 220 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 50 m | 2:27.33 | |
12 | 20 | Nørgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 50 m | 2:28.88 | |
13 | 195 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 2:31.71 | |
14 | 603 | Møller Johann Kristian | 2001 | TRITON V | 0159AK | 50 m | 2:32.93 | |
15 | 558 | Jürgense Sebastian Møller | 2001 | ODDER | 0141AB | 50 m | 2:33.04 | |
16 | 238 | Kock Nikolaj Petlin | 2002 | AGF | 0241AC | 50 m | 2:33.08 | |
17 | 495 | Tietgen Jakob | 2002 | FREM | 0245AD | 50 m | 2:33.51 | |
18 | 527 | Pedersen Mathias | 2002 | VIBORG | 0233AG | 50 m | 2:33.68 | |
19 | 133 | Kjærgaard Oliver | 2001 | ESBJERG | 0149AC | 50 m | 2:33.72 | |
20 | 228 | Jegesi Artúr | 2002 | AGF | 0277AK | 50 m | 2:33.95 | |
21 | 399 | Elkjær Malthe | 2003 | TEMPO | 0367AF | 50 m | 2:34.23 | |
22 | 126 | Grene Jakob | 2001 | ESBJERG | 0133AC | 50 m | 2:34.48 | |
23 | 226 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 2:34.92 | |
24 | 96 | Schroll Magnus Dolleris | 2002 | OSK | 0217AM | 50 m | 2:35.65 | |
25 | 27 | Rasmussen Søren P. | 2001 | AALBORG | 0121AF | 50 m | 2:36.10 | |
26 | 397 | Brinch Casper | 2002 | TEMPO | 0209AI | 50 m | 2:36.45 | |
27 | 123 | Frydenholm Mads | 2001 | ESBJERG | 0187AJ | 50 m | 2:37.68 | |
28 | 116 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 2:38.64 | |
29 | 493 | Stærmose William Vig | 2002 | FREM | 0263AA | 50 m | 2:39.44 | |
30 | 242 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 2:40.27 | |
31 | 590 | Damsbo Daniel | 2003 | TRITON V | 0397AH | 50 m | 2:40.43 | |
32 | 245 | Ottosen Christian | 2002 | AGF | 0261AC | 50 m | 2:41.10 | |
33 | 617 | Kofoed William W. | 2001 | ROSKILDE | 0159AH | 50 m | 2:41.20 | |
34 | 405 | Kjær Kristoffer Erbo | 2001 | TEMPO | 0101AQ | 50 m | 2:41.65 | |
35 | 363 | Gaardsted Frederik | 2001 | SILKEBORG | 0101AN | 50 m | 2:41.74 | |
36 | 563 | Nedergaard Thor G. | 2002 | ODDER | 0245AC | 50 m | 2:41.96 | |
37 | 361 | Fuglsang Gustav Fløche | 2002 | SILKEBORG | 0239AL | 50 m | 2:43.33 | |
38 | 221 | Gasse Johannes | 2001 | AGF | 0113AO | 50 m | 2:45.77 | |
39 | 200 | Madsen Gustav T | 2001 | NAKSKOV | 0149AO | 50 m | 2:46.23 | |
40 | 87 | Jahromi Nickolas Irani | 2001 | OSK | 0151AG | 50 m | 2:46.46 | |
41 | 202 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 50 m | 2:46.79 | |
42 | 101 | Tramm Emil Jøhnk | 2002 | OSK | 0223AA | 50 m | 2:46.90 | |
43 | 212 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 50 m | 2:47.14 | |
44 | 364 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 50 m | 2:47.76 | |
45 | 191 | Hansen Valdemar Piihl | 2001 | NAKSKOV | 0177AI | 50 m | 2:48.19 | |
46 | 520 | Madsen Martin | 2001 | VIBORG | 0157AN | 50 m | 2:50.35 | |
47 | 366 | Gystad Marius | 2003 | SILKEBORG | 0313AK | 50 m | 2:50.43 | |
48 | 81 | Hallenborg Oliver | 2002 | OSK | 0243AA | 50 m | 2:50.55 | |
49 | 122 | Frydenholm Emil | 2002 | ESBJERG | 0235AG | 50 m | 2:51.01 | |
50 | 490 | Petersen Mikkel Podiss | 2002 | FREM | 0265AE | 50 m | 2:51.06 | |
51 | 530 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 50 m | 2:52.54 | |
52 | 253 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 50 m | 2:52.67 | |
53 | 92 | Pedersen Mathias Munch | 2003 | OSK | 0347AI | 50 m | 2:53.18 | |
54 | 571 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 50 m | 2:53.46 | |
55 | 52 | Kaalund Johan Siksne | 2002 | OSLF | 0235AI | 50 m | 2:54.39 | |
56 | 654 | Wemmelund Johannes | 2001 | HERNING | 0145AO | 50 m | 3:03.41 | |
57 | 547 | Dall Jeppe | 2002 | ODDER | 0233AQ | 50 m | 3:11.99 | |
58 | 46 | Fohlmann Joe Tani | 2003 | OSLF | 0355AA | 50 m | 3:13.21 | |
59 | 466 | Hald Christoffer | 2003 | FREM | 0321AC | 50 m | 3:13.74 | |
60 | 36 | Bentsen Lukas Stæhr | 2003 | OSLF | 0351AC | 50 m | 3:15.36 | |
61 | 166 | Hansen Dennis | 2002 | BOV | 0205AS | 50 m | 3:15.41 | |
62 | 188 | George Colins Anthony | 2001 | NAKSKOV | 0111AN | 50 m | 3:19.72 | |
63 | 198 | Lindberg Tobias | 2003 | NAKSKOV | 0397AI | 50 m | 3:26.55 | |
64 | 167 | Hansen Frederik Schimann | 2003 | BOV | 0343AK | 50 m | 3:26.56 | |
65 | 505 | Elsborg Anders | 2003 | VIBORG | 0361AQ | 50 m | 3:28.46 | RES |
66 | 37 | Bjerregaard August B | 2003 | OSLF | 0313AN | 50 m | RES | |
67 | 194 | Jensen Christoffer | 2002 | NAKSKOV | 0209AE | 50 m | RES | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:59 |