Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
H.C. Andersen Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
28 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
07:46 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 maj 2016 |
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende (7) |
Sponsor: Catering Engros |
Josephina Bartela (94), Kvik Kastrup - 2.35.61 (2012) |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
627 |
3 |
Tiina Soukka |
1996 |
|
ROSKILDE |
|
50m |
|
518 |
4 |
Helene Levring |
2001 |
0132AY |
VIBORG |
|
50m |
3:21.57 |
49 |
5 |
Frederikke Honore |
2001 |
0134AQ |
OSLF |
|
50m |
3:39.75 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
483 |
2 |
Vivi Nguyen |
2001 |
0162BC |
FREM |
|
50m |
3:19.61 |
502 |
3 |
Caroline Beck |
1998 |
9868AO |
VIBORG |
|
50m |
3:15.23 |
384 |
4 |
Amalie Skov |
1999 |
9992AW |
SILKEBORG |
|
50m |
3:13.70 |
311 |
5 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:15.00 |
218 |
6 |
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
AGF |
|
50m |
3:19.03 |
378 |
7 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
50m |
3:20.73 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
OSK |
|
50m |
3:12.17 |
187 |
2 |
Malou Carlsen |
2000 |
0036AO |
NAKSKOV |
|
50m |
3:03.95 |
115 |
3 |
Shanna Armstrong |
1998 |
9894AG |
ESBJERG |
|
50m |
3:03.31 |
533 |
4 |
Julie Søgaard |
2001 |
0174AS |
VIBORG |
|
50m |
3:02.19 |
391 |
5 |
Emma Uhrenfeldt Jensen |
2000 |
0014BE |
AUNING |
|
50m |
3:02.47 |
199 |
6 |
Sophia Lindegaard |
2001 |
0132AV |
NAKSKOV |
|
50m |
3:03.54 |
678 |
7 |
Signe Ilskov Pedersen |
2001 |
0168AI |
TRITON V |
|
50m |
3:10.71 |
320 |
8 |
Janni S Hansen |
2001 |
0114AT |
DELTA |
|
50m |
3:13.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
400 |
1 |
Louise Hvarre |
2001 |
0156AN |
TEMPO |
|
50m |
2:59.65 |
484 |
2 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
FREM |
|
50m |
2:57.14 |
152 |
3 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
0046AC |
ESBJERG |
|
50m |
2:55.86 |
175 |
4 |
Laura Andersen |
1997 |
9704AM |
ISHØJ |
|
50m |
2:55.02 |
522 |
5 |
Ane Emilie Nielsen |
1996 |
9646AZ |
VIBORG |
|
50m |
2:55.38 |
573 |
6 |
Mette Dyrhauge Winther |
1998 |
9854BB |
ODDER |
|
50m |
2:56.43 |
276 |
7 |
Anika Bryde |
2000 |
0082BC |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:58.23 |
151 |
8 |
Freja Winkler |
2001 |
0188AV |
ESBJERG |
|
50m |
3:00.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Kamilla Larsen |
1996 |
9636AQ |
GLADSAXE |
|
50m |
2:52.59 |
514 |
2 |
Ida Kristensen |
1998 |
9856AX |
VIBORG |
|
50m |
2:50.28 |
407 |
3 |
Helene Olesen |
2000 |
0044AP |
TEMPO |
|
50m |
2:47.73 |
375 |
4 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
0018AC |
SILKEBORG |
|
50m |
2:36.83 |
455 |
5 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
2:42.27 |
216 |
6 |
Amalie Fisker Brøchner |
1999 |
9918AZ |
AGF |
|
50m |
2:48.68 |
381 |
7 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
9876AL |
SILKEBORG |
|
50m |
2:50.92 |
23 |
8 |
Rebecca Haahr Pallesen |
2000 |
0038AI |
AALBORG |
|
50m |
2:54.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
328 |
1 |
Natascha Holm Byskov |
2000 |
0072AY |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:51.93 |
121 |
2 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
0134AI |
ESBJERG |
|
50m |
2:49.65 |
265 |
3 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:46.45 |
295 |
4 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:34.07 |
337 |
5 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:37.43 |
310 |
6 |
Merle F. V. Christensen |
1998 |
9872AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:48.49 |
441 |
7 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:50.67 |
222 |
8 |
Line Gertz |
2001 |
0156AT |
AGF |
|
50m |
2:54.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
619 |
1 |
Silke Mehr |
2000 |
0096AX |
ROSKILDE |
|
50m |
2:51.26 |
357 |
2 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
2:48.96 |
296 |
3 |
Tenna Jensen |
1998 |
9828AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:42.81 |
102 |
4 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
OSK |
|
50m |
2:32.30 |
65 |
5 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
OSLF |
|
50m |
2:37.13 |
299 |
6 |
Eva Olsen |
2000 |
0094AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:48.30 |
335 |
7 |
Maja Sandholm Pedersen |
1998 |
9818AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:50.46 |
153 |
8 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:54.61 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
07:46 |
|