Startliste for Øst Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
19 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:20 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 17, 200m Butterfly Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
330 |
1 |
Marie Müller |
2000 |
0002AA |
SK-SYD |
|
50m |
2:39.43 |
13 |
2 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
2:33.57 |
293 |
3 |
Kristine Barrett |
1998 |
9886AB |
GREVE |
|
50m |
2:28.17 |
106 |
4 |
Eva Olsen |
2000 |
0094AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:27.86 |
160 |
5 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
9974AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:27.94 |
283 |
6 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
0186AM |
KVIK |
|
50m |
2:31.27 |
386 |
7 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
50m |
2:34.36 |
238 |
8 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:40.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
50m |
2:24.33 |
38 |
2 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
TRITON B |
|
50m |
2:22.95 |
198 |
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:21.51 |
88 |
4 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
HERLEV |
|
50m |
2:19.67 |
180 |
5 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:21.02 |
85 |
6 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
9862AH |
HERLEV |
|
50m |
2:22.83 |
279 |
7 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
50m |
2:22.99 |
109 |
8 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:27.61 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
19 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:20 |
|