Program för Neptuniaden 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 19
|
Tävling |
Neptuniaden 2016 |
|
Utskriftsdatum |
28 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
13:09 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 maj 2016 |
|
|
|
|
Gren 19, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (3) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
322 |
3 |
Rudolfs Stupane |
1999 |
AX0599 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
|
615 |
4 |
Kenzo Buchli |
2000 |
AL0700 |
SPIF SF |
|
25m |
1:11.43 |
272 |
5 |
Samuel Bladin |
1999 |
AO4399 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:16.33 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
146 |
0 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
AQ0399 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:11.32 |
470 |
1 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
AK4100 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:09.65 |
159 |
2 |
Oscar Johansson |
2000 |
AN1500 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:08.45 |
466 |
3 |
Philip Parsons |
1999 |
AJ8199 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:06.39 |
593 |
4 |
Christopher Andrén |
2000 |
AK0100 |
SK ÄGIR |
|
50m |
1:05.58 |
103 |
5 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
AJ6900 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:05.66 |
11 |
6 |
Arttu Heikkinen |
2000 |
00A448 |
UiTa |
|
50m |
1:08.38 |
683 |
7 |
Kalle Hepojoki |
2000 |
|
JUS |
|
50m |
1:09.17 |
618 |
8 |
Alexander Dimitriou |
2000 |
AQ6900 |
SPIF SF |
|
50m |
1:09.94 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
31 |
0 |
Elias Kuusisto |
1999 |
99A373 |
AUi |
|
50m |
1:05.02 |
163 |
1 |
Victor Klingeryd Jalamo |
2000 |
AT4500 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:03.71 |
488 |
2 |
Tobias Fernandez |
1999 |
AN7799 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:03.56 |
107 |
3 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:02.21 |
15 |
4 |
Teemu Lehtonen |
2000 |
00A472 |
UiTa |
|
50m |
1:00.20 |
300 |
5 |
Alex Kaufmann |
1999 |
AN2799 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:00.77 |
149 |
6 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:02.94 |
125 |
7 |
Simon Blom |
1999 |
AQ9199 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:03.57 |
649 |
8 |
Erik Sidén |
2000 |
AN4100 |
SPIF SF |
|
25m |
1:04.72 |
628 |
9 |
Elias Hysing |
2000 |
AR1500 |
SPIF SF |
|
50m |
1:05.10 |
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
28 maj 2016 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
13:09 |
|