Startliste for Nyborg Ã…rgangsCup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Nyborg Årgangs Cup |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Nyborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:01 |
|
|
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Anna Eilby Heldt |
2006 |
0696AH |
NYBORG |
|
25m |
|
321 |
2 |
Simone Hoppe |
2004 |
0478AS |
HOLBÆK |
|
25m |
|
81 |
3 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
TRITON B |
|
25m |
2:03.15 |
202 |
4 |
Sofie Løfmark Jensen |
2004 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
229 |
5 |
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
237 |
6 |
Frederikke M. Christensen |
2006 |
|
NYBORG |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
2:01.73 |
176 |
2 |
Kathrine Jensen-Mattebjer |
2004 |
0496AS |
TVS IF |
|
25m |
2:00.88 |
350 |
3 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:55.41 |
181 |
4 |
Josephine Larsen |
2004 |
|
TVS IF |
|
25m |
1:59.39 |
101 |
5 |
Andrea Elnif Christiansen |
2005 |
0528AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:01.48 |
249 |
6 |
Julie Johansen |
2005 |
0546AM |
NYBORG |
|
25m |
2:02.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Sille Møller |
2004 |
0404AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:53.82 |
297 |
2 |
Pernille Juul Jensen |
2003 |
0346AZ |
OSLF |
|
25m |
1:53.52 |
36 |
3 |
Maria Mathiesen |
2004 |
0496AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:49.89 |
39 |
4 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
0436AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:51.58 |
166 |
5 |
Caroline Christensen |
2000 |
0078BG |
TVS IF |
|
25m |
1:53.72 |
341 |
6 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:54.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Amanda Busk Olesen |
2005 |
0558AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:46.28 |
42 |
2 |
Lizette Nikolajsen |
2003 |
0378AJ |
ESBJERG |
|
25m |
1:45.54 |
160 |
3 |
Josephine Larsen |
2004 |
0464AU |
FREM |
|
25m |
1:44.94 |
121 |
4 |
Laura Kjørtsholtsen |
2004 |
0428AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:45.02 |
46 |
5 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
0458AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:45.78 |
76 |
6 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:46.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
185 |
1 |
Lucca Rademakers |
2004 |
0416AD |
TVS IF |
|
25m |
1:42.22 |
162 |
2 |
Julie Nguyen |
2004 |
0414AQ |
FREM |
|
25m |
1:41.41 |
329 |
3 |
Lea Andersen |
2003 |
0306AI |
HOLBÆK |
|
25m |
1:39.71 |
98 |
4 |
Luna Christensen |
2005 |
0566AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:40.52 |
28 |
5 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:41.48 |
175 |
6 |
Isabella Jacobsen |
2004 |
0486AO |
TVS IF |
|
25m |
1:43.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
197 |
1 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:39.00 |
163 |
2 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
FREM |
|
25m |
1:38.59 |
159 |
3 |
Ida Kristensen |
2004 |
0418AO |
FREM |
|
25m |
1:35.07 |
161 |
4 |
Jenni Nguyen |
2004 |
0416AQ |
FREM |
|
25m |
1:38.07 |
214 |
5 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:38.89 |
120 |
6 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:39.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Rikke Vagtborg Jensen |
2002 |
0234AX |
ESBJERG |
|
25m |
1:32.33 |
61 |
2 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
25m |
1:26.47 |
79 |
3 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:22.41 |
10 |
4 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
ESBJERG |
|
25m |
1:23.77 |
68 |
5 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
1:28.22 |
234 |
6 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
0354AW |
NYBORG |
|
25m |
1:34.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:31.86 |
113 |
2 |
Emma Hansen |
2004 |
0434AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:25.23 |
256 |
3 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
25m |
1:20.94 |
92 |
4 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.79 |
245 |
5 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
25m |
1:26.84 |
320 |
6 |
Anna Foverskov |
2002 |
0204AO |
HOLBÆK |
|
25m |
1:32.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Cecilie Christensen |
2002 |
0208AV |
ESBJERG |
|
25m |
1:30.18 |
239 |
2 |
Julie Ejby |
2002 |
0282AD |
NYBORG |
|
25m |
1:24.52 |
169 |
3 |
Therese Jetsmark Geiker |
2001 |
0162AD |
TVS IF |
|
25m |
1:19.42 |
112 |
4 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
0226AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.58 |
336 |
5 |
Nynne Nørlem |
2002 |
0268AF |
HOLBÆK |
|
25m |
1:26.80 |
204 |
6 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:32.70 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
05 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:01 |
|