Program for Danske Juniormesterskaber på Langbane
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 38
|
Stævne navn |
Danske Juniormesterskaber L |
|
Udskriftsdato |
28 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
15:56 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
Løb 38, 50m Butterfly Herrer |
Finaler (3) |
Sponsor: EY |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
320 |
1 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
50m |
27.17 |
364 |
2 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
OSLF |
|
50m |
27.03 |
220 |
3 |
Kasper Jørgensen |
2000 |
0027AJ |
KOLDING |
|
50m |
27.01 |
114 |
4 |
Julius Munk |
2000 |
0055AA |
HELSINGØR |
|
50m |
26.83 |
56 |
5 |
Thomas Bech |
1998 |
9857AM |
FARUM |
|
50m |
26.98 |
476 |
6 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
50m |
27.03 |
197 |
7 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
27.08 |
297 |
8 |
Oliver Broholm |
1999 |
9987AD |
RINGE |
|
50m |
27.25 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
284 |
1 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
9987AB |
NYBORG |
|
50m |
26.80 |
18 |
2 |
Jonas B. Jørgensen |
1998 |
9823AM |
AGF |
|
50m |
26.75 |
291 |
3 |
Jonathan Kristensen |
1998 |
9845AF |
ODDER |
|
50m |
26.59 |
299 |
4 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
50m |
26.57 |
431 |
5 |
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
TRITON V |
|
50m |
26.57 |
7 |
6 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
SLANGERUP |
|
50m |
26.65 |
212 |
7 |
Marcus Rappenborg |
1999 |
9959AP |
HVIDOVRE |
|
50m |
26.75 |
534 |
8 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
VATCPH-STT |
|
50m |
26.81 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
82 |
1 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
GLADSAXE |
|
50m |
26.42 |
332 |
2 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
50m |
26.06 |
228 |
3 |
Frederik Galving |
1998 |
9897AC |
KVIK |
|
50m |
25.92 |
522 |
4 |
Johan Bragason |
1999 |
9959AB |
VI39 |
|
50m |
25.43 |
79 |
5 |
Anton Olsen |
1998 |
9871AE |
GLADSAXE |
|
50m |
25.76 |
21 |
6 |
Johannes Kjærgaard |
1998 |
9813AR |
AGF |
|
50m |
26.05 |
334 |
7 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
26.11 |
40 |
8 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
9973AK |
ESBJERG |
|
50m |
26.48 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
28 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:56 |
|