Program för SM/JSM (50m)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
SM/JSM (50m) 2016 |
|
Utskriftsdatum |
06 juli 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
14:16 |
|
|
Arrangör |
SSF/Norrköpings KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2016 |
|
|
|
|
Gren 5, 200m Bröstsim Damer |
Finaler (2) |
Sponsor: Gigantprint |
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
SJR: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 |
MR: Joline Höstman (1988) 2:26.56 2012-06-28 |
FM: Amanda Rutqvist Göteborgs S 2:28.95 |
|
Heat B (2) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
60 |
1 |
Johanna Holm |
1996 |
AI7896 |
HS |
|
50m |
2:40.47 |
482 |
2 |
Emelie Johansson |
1996 |
AN2496 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:39.98 |
182 |
3 |
Hanna Cederholm |
1997 |
AM4497 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:39.54 |
258 |
4 |
Malin Westman |
1995 |
AA1695 |
MASS |
|
50m |
2:37.99 |
435 |
5 |
Caroline Speiner |
1994 |
AZ0294 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:38.74 |
453 |
6 |
Lina Wingren |
1996 |
AQ7896 |
SK TRITON |
|
50m |
2:39.63 |
307 |
7 |
Sara Wallberg |
1999 |
AJ2899 |
NKK |
|
50m |
2:40.31 |
280 |
8 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
AJ5498 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:40.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
317 |
1 |
Olivia Berglund |
1998 |
AR9898 |
POSEIDON |
|
50m |
2:35.88 |
470 |
2 |
Vendela Norrman |
1995 |
AQ4495 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:33.58 |
274 |
3 |
Jennie Johansson |
1988 |
AV3688 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:32.96 |
423 |
4 |
Jessica Eriksson |
1993 |
AT2293 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:31.08 |
58 |
5 |
Sophie Hansson |
1998 |
AM1298 |
HS |
|
50m |
2:31.37 |
201 |
6 |
Vilma Ekström |
1994 |
AE4494 |
LASS |
|
50m |
2:33.25 |
518 |
7 |
Emma Wahlund |
1998 |
AB5298 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:35.32 |
127 |
8 |
Klara Thormalm |
1998 |
AA4898 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:36.11 |
Skapad av WinGrodan 1.25.07 |
Utskriftsdatum |
06 juli 2016 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
14:16 |
|