Program för SM/JSM (50m)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
SM/JSM (50m) 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
20:29 |
|
|
Arrangör |
SSF/Norrköpings KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2016 |
|
|
|
|
Gren 5, 200m Bröstsim Damer |
Försök (5) |
Sponsor: Gigantprint |
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
SJR: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 |
MR: Joline Höstman (1988) 2:26.56 2012-06-28 |
FM: Amanda Rutqvist Göteborgs S 2:28.95 |
|
Heat 1 (5) , Junior |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
493 |
2 |
Angelica Damberg |
1996 |
BK1696 |
UPSALA S |
|
50m |
2:49.56 |
228 |
3 |
Louise Ranevi |
1999 |
AI3299 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:48.62 |
504 |
4 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
50m |
2:47.79 |
443 |
5 |
Fanny Andersson |
1997 |
AO9497 |
SK TRITON |
|
50m |
2:47.85 |
225 |
6 |
Maja Fredriksson |
1999 |
AF6299 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
2:49.02 |
113 |
7 |
Emma Hansson |
1998 |
AP1498 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:51.13 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
330 |
1 |
Felicia Huynh |
2000 |
AW8400 |
S 71 |
|
50m |
2:47.33 |
33 |
2 |
Viktoria Reinhold |
1996 |
AW9696 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:46.02 |
10 |
3 |
Lina Maltesson |
2000 |
BF0600 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:44.92 |
227 |
4 |
Sarah Wallin |
2000 |
AH9800 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
2:43.47 |
477 |
5 |
Mikaela Bergh |
1999 |
AK5299 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:44.69 |
529 |
6 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:45.52 |
110 |
7 |
Nilla Atzmannstorfer |
1998 |
AB6498 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:46.33 |
32 |
8 |
Andrea Reinhold |
2001 |
AS3401 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:47.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
182 |
1 |
Hanna Cederholm |
1997 |
AM4497 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:42.59 |
315 |
2 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
AK4800 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
2:42.55 |
29 |
3 |
Amanda Persson |
1996 |
AA5296 |
FILIPSTAD |
|
50m |
2:40.44 |
60 |
4 |
Johanna Holm |
1996 |
AI7896 |
HS |
|
50m |
2:38.85 |
280 |
5 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
AJ5498 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:40.02 |
533 |
6 |
Andréa Persson |
1999 |
AB5899 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:41.19 |
373 |
7 |
Fanny Strömstedt |
1996 |
AK4696 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:42.56 |
338 |
8 |
Lina Berg |
1996 |
AF0696 |
S 02 |
|
50m |
2:43.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
453 |
1 |
Lina Wingren |
1996 |
AQ7896 |
SK TRITON |
|
50m |
2:38.48 |
482 |
2 |
Emelie Johansson |
1996 |
AN2496 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:36.74 |
307 |
3 |
Sara Wallberg |
1999 |
AJ2899 |
NKK |
|
50m |
2:34.87 |
58 |
4 |
Sophie Hansson |
1998 |
AM1298 |
HS |
|
50m |
2:32.46 |
518 |
5 |
Emma Wahlund |
1998 |
AB5298 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:34.43 |
317 |
6 |
Olivia Berglund |
1998 |
AR9898 |
POSEIDON |
|
50m |
2:36.04 |
127 |
7 |
Klara Thormalm |
1998 |
AA4898 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:38.39 |
525 |
8 |
Lina Berggren |
1998 |
AB7698 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:38.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
473 |
1 |
Julia Thurfjell |
1994 |
BG3894 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:44.00 |
258 |
2 |
Malin Westman |
1995 |
AA1695 |
MASS |
|
50m |
2:37.96 |
201 |
3 |
Vilma Ekström |
1994 |
AE4494 |
LASS |
|
50m |
2:30.35 |
274 |
4 |
Jennie Johansson |
1988 |
AV3688 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:29.22 |
423 |
5 |
Jessica Eriksson |
1993 |
AT2293 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:29.22 |
470 |
6 |
Vendela Norrman |
1995 |
AQ4495 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:32.83 |
435 |
7 |
Caroline Speiner |
1994 |
AZ0294 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:38.70 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.07 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2016 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
20:29 |
|