Program för DM-JDM (25m) 2016 Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
DM-JDM (25M) 2016 Mellansvensk |
|
Utskriftsdatum |
15 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
09:05 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
15 oktober 2016 |
|
|
|
|
Gren 5, 50m Frisim Damer |
Finaler (8) |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 25.21 2010-12-05 |
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 25.21 2010-12-05 |
|
Beräknad start 11:12 |
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
3 |
Matilda Ek |
2002 |
AG5202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
32.19 |
172 |
4 |
Hanna Degerlund |
2004 |
AX9404 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
31.47 |
88 |
5 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
AW1203 |
KARLSTAD |
|
25m |
32.01 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
85 |
1 |
Clara Gustavson |
2003 |
BA4403 |
KARLSTAD |
|
25m |
31.36 |
123 |
2 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
AS9802 |
SS MORA |
|
25m |
30.80 |
38 |
3 |
Jessika Borbos |
2001 |
AF2801 |
FALUN |
|
25m |
30.48 |
5 |
4 |
Louise Haglöv |
2003 |
BC9603 |
BORLÄNGE |
|
25m |
30.31 |
46 |
5 |
Hilda Sander |
2002 |
AE5202 |
FALUN |
|
25m |
30.46 |
209 |
6 |
Salma Gabot |
2001 |
AN1801 |
ÖSA |
|
25m |
30.72 |
111 |
7 |
Maja Fredriksson |
1999 |
AF6299 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
30.98 |
119 |
8 |
Lisen Hill |
2002 |
AB4802 |
SS MORA |
|
25m |
31.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
146 |
1 |
Clara Bergh |
2004 |
AD0404 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
30.22 |
236 |
2 |
Elsa Jansson |
2002 |
AB7202 |
HK SIM |
|
25m |
30.17 |
37 |
3 |
Lera Bikhnevich |
1999 |
BS3899 |
FALUN |
|
25m |
30.16 |
245 |
4 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
29.96 |
72 |
5 |
Sanna Lekberg |
2001 |
AM4201 |
KARLSKO SF |
|
25m |
30.03 |
253 |
6 |
Sara Randerstedt |
2004 |
AC3804 |
SK ENA |
|
25m |
30.17 |
239 |
7 |
Josefine Stenman |
2002 |
AR3202 |
HK SIM |
|
25m |
30.18 |
238 |
8 |
Jennie Lundgren |
2001 |
AG2401 |
HK SIM |
|
25m |
30.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
141 |
1 |
Caroline Andersson |
2001 |
AV4601 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
29.82 |
186 |
2 |
Andréa Persson |
1999 |
AB5899 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
29.53 |
250 |
3 |
Emilia Boberg |
2002 |
AV9602 |
SK ENA |
|
25m |
29.47 |
145 |
4 |
Ida Lithner |
2004 |
AB6204 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
29.43 |
113 |
5 |
Moa Holmström |
2001 |
AD0201 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
29.44 |
249 |
6 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
BJ0601 |
DEJE SS |
|
25m |
29.53 |
246 |
7 |
Adina Nyström |
1999 |
BD3699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
29.80 |
148 |
8 |
Victoria Flyman |
2003 |
AE9203 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
29.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
24 |
1 |
Emilia Loikala |
2000 |
AY6800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
29.38 |
135 |
2 |
Ida Lindblom |
2001 |
BJ8201 |
SALA SS |
|
25m |
29.38 |
49 |
3 |
Emmy Östling |
2001 |
AI8401 |
FALUN |
|
25m |
29.27 |
226 |
4 |
Josefine Åhlund |
2002 |
AU5802 |
ÖSA |
|
25m |
29.14 |
160 |
5 |
Lovisa Sved |
2000 |
AH5800 |
UPSALA S |
|
25m |
29.19 |
96 |
6 |
Michelle Träff |
2002 |
BE0602 |
KARLSTAD |
|
25m |
29.29 |
20 |
7 |
Amanda Kullman |
2000 |
AN3400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
29.38 |
217 |
8 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
25m |
29.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
44 |
1 |
Julia Nordlund |
1998 |
AL2498 |
FALUN |
|
50m |
29.04 |
165 |
2 |
Lina Berggren |
1998 |
AB7698 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
29.00 |
247 |
3 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
28.88 |
147 |
4 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
28.64 |
251 |
5 |
Tova Magnusson |
2002 |
AC5802 |
SK ENA |
|
25m |
28.88 |
48 |
6 |
Elin Svärd |
1998 |
AL9498 |
FALUN |
|
25m |
28.92 |
92 |
7 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
AC0203 |
KARLSTAD |
|
25m |
29.01 |
114 |
8 |
Anna Krysén |
2003 |
AC2403 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
29.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
142 |
1 |
Petra Johansson |
1997 |
AF3897 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
28.55 |
116 |
2 |
Rebecka Östh |
1999 |
AE3699 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
28.39 |
127 |
3 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NYKÖPING |
|
25m |
28.38 |
180 |
4 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
28.18 |
25 |
5 |
Rebecka Loikala |
2000 |
AS7700 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
28.19 |
35 |
6 |
Emelie Hellgren |
2001 |
BC5601 |
FAGERSTA |
|
25m |
28.39 |
221 |
7 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
25m |
28.41 |
185 |
8 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
28.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
169 |
1 |
Hannah Brunzell |
2001 |
AP6801 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
28.02 |
16 |
2 |
Linnea Fundberg |
1999 |
AK5699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
27.90 |
2 |
3 |
Matilda Åhlström |
1991 |
BV9891 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
27.19 |
243 |
4 |
Lisa Eriksson |
1998 |
AN3898 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
26.18 |
42 |
5 |
Sara Junevik |
2000 |
AL3400 |
FALUN |
|
25m |
26.29 |
242 |
6 |
Anna Eriksson |
1999 |
AI0499 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
27.22 |
204 |
7 |
Emma Cullberg |
2002 |
BA8202 |
ÖSA |
|
25m |
27.98 |
58 |
8 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
AP4801 |
GÄVLE SS |
|
25m |
28.07 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
15 oktober 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
09:05 |
|