Startliste for DM Junior Kortbane 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
torsdag 09.30
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
11:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 november 2016 |
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer |
Indledende (8) |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 3:54.52 2013-08-11 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
650 |
3 |
Felina Noe |
2002 |
0252AR |
DRAGSHOLM |
|
25m |
5:02.28 |
533 |
4 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
25m |
4:53.20 |
395 |
5 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
0242AF |
NORD |
|
25m |
4:53.29 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
661 |
2 |
Jasmin Larsen |
2002 |
0264AZ |
RINGSTED |
|
25m |
4:50.08 |
426 |
3 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
4:49.13 |
88 |
4 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
0274AQ |
AALBORG |
|
25m |
4:48.66 |
403 |
5 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
25m |
4:48.75 |
298 |
6 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
0222AT |
HORSENS |
|
25m |
4:49.18 |
401 |
7 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
25m |
4:52.35 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
0266AI |
AALBORG |
|
25m |
4:45.03 |
184 |
2 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
0226AM |
GLADSAXE |
|
25m |
4:42.87 |
541 |
3 |
Alberte Mammen |
2001 |
0196AE |
TRITON B |
|
25m |
4:42.54 |
172 |
4 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
4:41.93 |
262 |
5 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
25m |
4:42.21 |
293 |
6 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
25m |
4:42.67 |
173 |
7 |
Bjørk Nelsing Petersen |
2002 |
0264AE |
GENTOFTE |
|
25m |
4:44.58 |
521 |
8 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
4:46.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
515 |
1 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
4:40.23 |
190 |
2 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
25m |
4:38.00 |
492 |
3 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
OSK |
|
25m |
4:36.82 |
524 |
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
4:36.30 |
365 |
5 |
Chastine Melhede |
2002 |
0292AZ |
KVIK |
|
25m |
4:36.82 |
451 |
6 |
Thit Bondo |
2000 |
0068AE |
BIRKERØD |
|
25m |
4:37.54 |
87 |
7 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
25m |
4:38.83 |
513 |
8 |
Frederikke Petri |
2001 |
0168AH |
SØLLERØD |
|
25m |
4:41.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
424 |
1 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
25m |
4:35.97 |
282 |
2 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
0106AK |
HOLSTEBRO |
|
25m |
4:35.42 |
357 |
3 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
25m |
4:34.36 |
269 |
4 |
Mai Andersen |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
25m |
4:32.74 |
175 |
5 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
25m |
4:33.46 |
223 |
6 |
Karla Louise Balle |
2001 |
0122AO |
HELSINGØR |
|
25m |
4:35.29 |
536 |
7 |
Frederikke Jensen |
2000 |
0002AC |
TRITON B |
|
25m |
4:35.54 |
129 |
8 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
DELTA |
|
25m |
4:35.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
436 |
1 |
Mille Graasbøll |
2002 |
0234AB |
ALLERØD |
|
25m |
4:31.98 |
527 |
2 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
25m |
4:31.17 |
291 |
3 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
25m |
4:30.90 |
509 |
4 |
Clara Neumann |
2001 |
0164AC |
SK-SYD |
|
25m |
4:30.67 |
528 |
5 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
4:30.68 |
489 |
6 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
25m |
4:31.01 |
171 |
7 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
25m |
4:31.87 |
169 |
8 |
SIF Nikoline Madsen |
2001 |
0122AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
4:32.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
97 |
1 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
25m |
4:29.98 |
600 |
2 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
VAT CPH-MK |
|
25m |
4:28.13 |
360 |
3 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
25m |
4:23.69 |
277 |
4 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
25m |
4:16.97 |
359 |
5 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
KVIK |
|
25m |
4:20.05 |
322 |
6 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
25m |
4:26.68 |
397 |
7 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
25m |
4:29.89 |
633 |
8 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
25m |
4:30.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
442 |
1 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
25m |
4:29.97 |
402 |
2 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
25m |
4:27.44 |
84 |
3 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
25m |
4:20.84 |
83 |
4 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
AALBORG |
|
25m |
4:16.81 |
283 |
5 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
4:19.41 |
309 |
6 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:25.26 |
91 |
7 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
AALBORG |
|
25m |
4:29.17 |
552 |
8 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
4:30.07 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
10 november 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:32 |
|