Program för Höstsimiaden 2016, Åkersberga
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 38
|
Tävling |
Höstsimiaden |
|
Utskriftsdatum |
27 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
08:35 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS - Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 november 2016 |
|
|
|
|
Gren 38, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (7) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
324 |
2 |
Elwira Heldeskog |
2005 |
BM0405 |
SKURU IK |
|
25m |
|
339 |
3 |
Nina Nilsson |
2005 |
BL5205 |
SKURU IK |
|
25m |
|
13 |
4 |
Signe Kling |
2005 |
AT8605 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
271 |
1 |
Maya Liss-Jonsson |
2005 |
BF1605 |
SPIF SF |
|
25m |
|
255 |
2 |
Stella Fylkegård Svenberg |
2005 |
BF2605 |
SPIF SF |
|
25m |
|
12 |
3 |
Alexandra Kanhamn |
2005 |
AN5405 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
353 |
4 |
Wilma Åhlen |
2005 |
AO8205 |
SKURU IK |
|
25m |
|
264 |
5 |
Hannah Klamkin |
2005 |
BA0805 |
SPIF SF |
|
25m |
|
259 |
6 |
Athena Karathanasis |
2005 |
BH8805 |
SPIF SF |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
79 |
1 |
Felicia Rydsheim |
2005 |
BI5805 |
SS04 |
|
25m |
|
144 |
2 |
Emma Olsson Sande |
2005 |
AU5205 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:51.73 |
284 |
3 |
Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez |
2005 |
AZ5405 |
SPIF SF |
|
25m |
1:50.49 |
20 |
4 |
Embla Stendrake |
2005 |
AI0205 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:51.33 |
282 |
5 |
Maanasha Uthayathas |
2005 |
AX9805 |
SPIF SF |
|
25m |
|
21 |
6 |
Magda Westberg |
2005 |
AT5805 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
151 |
1 |
Tilda Svärd |
2005 |
BB9405 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:49.99 |
137 |
2 |
Ida Lindqvist |
2005 |
BH5205 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:46.89 |
108 |
3 |
Julia Day |
2005 |
AT9805 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:46.23 |
3 |
4 |
Filippa Bonorden |
2005 |
AH5805 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:46.42 |
150 |
5 |
Nora Sundberg |
2005 |
AP4205 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:46.97 |
325 |
6 |
Tilda Hägbom |
2005 |
AI5205 |
SKURU IK |
|
25m |
1:49.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
296 |
1 |
Elin Björklund |
2005 |
AS7205 |
ÄLVSJÖ AIK |
|
25m |
1:43.56 |
298 |
2 |
Olivia Lyrberg |
2005 |
BF8205 |
ÄLVSJÖ AIK |
|
25m |
1:41.21 |
112 |
3 |
Filippa Emtemo |
2005 |
BB5605 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:38.67 |
74 |
4 |
Isidora Mitrovic |
2005 |
AS2205 |
SS04 |
|
25m |
1:38.87 |
332 |
5 |
Emma Lidell |
2005 |
BB8805 |
SKURU IK |
|
25m |
1:41.47 |
158 |
6 |
Clara Westerdahl |
2005 |
BG4605 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:44.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
213 |
1 |
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
AH9405 |
TUREBERG |
|
25m |
1:37.79 |
277 |
2 |
Linn Solehav |
2005 |
AM7605 |
SPIF SF |
|
25m |
1:33.42 |
343 |
3 |
Melody Read |
2005 |
AU8605 |
SKURU IK |
|
25m |
1:31.15 |
153 |
4 |
Ella Thermaenius |
2005 |
BB7405 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:33.33 |
11 |
5 |
Nathalie Galway |
2005 |
AA2205 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:33.47 |
118 |
6 |
Agnes Gustavsson |
2005 |
AV3405 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:38.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
207 |
1 |
Johanna Klingenstierna |
2005 |
AS1405 |
TUREBERG |
|
25m |
1:29.48 |
115 |
2 |
Louise Franks |
2005 |
AG7605 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:25.32 |
248 |
3 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
AH3205 |
SPIF SF |
|
25m |
1:15.87 |
75 |
4 |
Emma Montelius |
2005 |
AY4805 |
SS04 |
|
25m |
1:22.31 |
95 |
5 |
Erika Aronsson |
2005 |
AM2205 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:28.95 |
305 |
6 |
Mathilda Almgren |
2005 |
AD1805 |
SKURU IK |
|
25m |
1:29.53 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
27 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
08:35 |
|