Program för Höstsimiaden 2016, Åkersberga
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
Höstsimiaden |
|
Utskriftsdatum |
26 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
08:27 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS - Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 november 2016 |
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (7) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
364 |
1 |
Anna Wang |
2005 |
BK1805 |
SS04 |
|
25m |
|
347 |
2 |
Anna Skogestig |
2005 |
BN2605 |
SKURU IK |
|
25m |
|
255 |
3 |
Stella Fylkegård Svenberg |
2005 |
BF2605 |
SPIF SF |
|
25m |
|
275 |
4 |
Märta Pettersson |
2005 |
BI0205 |
SPIF SF |
|
25m |
|
264 |
5 |
Hannah Klamkin |
2005 |
BA0805 |
SPIF SF |
|
25m |
|
282 |
6 |
Maanasha Uthayathas |
2005 |
AX9805 |
SPIF SF |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
259 |
1 |
Athena Karathanasis |
2005 |
BH8805 |
SPIF SF |
|
25m |
|
21 |
2 |
Magda Westberg |
2005 |
AT5805 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
12 |
3 |
Alexandra Kanhamn |
2005 |
AN5405 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
181 |
4 |
Emelie Araya Pimentel |
2005 |
BL9805 |
TUREBERG |
|
25m |
|
13 |
5 |
Signe Kling |
2005 |
AT8605 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
230 |
6 |
Alice Wermé |
2005 |
AO9405 |
TUREBERG |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1 |
1 |
Vera Andersson Hultgren |
2005 |
AM3805 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:15.53 |
3 |
2 |
Filippa Bonorden |
2005 |
AH5805 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:09.22 |
296 |
3 |
Elin Björklund |
2005 |
AS7205 |
ÄLVSJÖ AIK |
|
25m |
1:59.34 |
271 |
4 |
Maya Liss-Jonsson |
2005 |
BF1605 |
SPIF SF |
|
25m |
2:03.05 |
143 |
5 |
Filippa Nordin Lund |
2005 |
BL1605 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:09.33 |
207 |
6 |
Johanna Klingenstierna |
2005 |
AS1405 |
TUREBERG |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
137 |
1 |
Ida Lindqvist |
2005 |
BH5205 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:56.81 |
309 |
2 |
Alice Belic |
2005 |
AU7605 |
SKURU IK |
|
25m |
1:56.26 |
150 |
3 |
Nora Sundberg |
2005 |
AP4205 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:54.55 |
151 |
4 |
Tilda Svärd |
2005 |
BB9405 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:55.00 |
112 |
5 |
Filippa Emtemo |
2005 |
BB5605 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:56.36 |
79 |
6 |
Felicia Rydsheim |
2005 |
BI5805 |
SS04 |
|
50m |
1:57.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
284 |
1 |
Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez |
2005 |
AZ5405 |
SPIF SF |
|
25m |
1:53.11 |
144 |
2 |
Emma Olsson Sande |
2005 |
AU5205 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:52.39 |
108 |
3 |
Julia Day |
2005 |
AT9805 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:47.35 |
70 |
4 |
Cecilia Krans |
2005 |
BL4805 |
SS04 |
|
25m |
1:51.76 |
325 |
5 |
Tilda Hägbom |
2005 |
AI5205 |
SKURU IK |
|
25m |
1:52.86 |
261 |
6 |
Amanda Kelkay |
2005 |
AK9805 |
SPIF SF |
|
25m |
1:54.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
74 |
1 |
Isidora Mitrovic |
2005 |
AS2205 |
SS04 |
|
25m |
1:44.40 |
298 |
2 |
Olivia Lyrberg |
2005 |
BF8205 |
ÄLVSJÖ AIK |
|
25m |
1:44.09 |
115 |
3 |
Louise Franks |
2005 |
AG7605 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:43.68 |
11 |
4 |
Nathalie Galway |
2005 |
AA2205 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:44.05 |
332 |
5 |
Emma Lidell |
2005 |
BB8805 |
SKURU IK |
|
25m |
1:44.35 |
153 |
6 |
Ella Thermaenius |
2005 |
BB7405 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:45.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
158 |
1 |
Clara Westerdahl |
2005 |
BG4605 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:39.57 |
95 |
2 |
Erika Aronsson |
2005 |
AM2205 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:36.76 |
248 |
3 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
AH3205 |
SPIF SF |
|
25m |
1:28.10 |
75 |
4 |
Emma Montelius |
2005 |
AY4805 |
SS04 |
|
25m |
1:34.23 |
277 |
5 |
Linn Solehav |
2005 |
AM7605 |
SPIF SF |
|
25m |
1:39.25 |
20 |
6 |
Embla Stendrake |
2005 |
AI0205 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:42.02 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
26 november 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
08:27 |
|