Startliste for Sigmaswim Ã…rgangscup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Sigma Swim Årgangscup 2016 |
|
Udskriftsdato |
01 december 2016 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 december 2016 |
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer |
Indledende (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
280 |
2 |
Alfred Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
25m |
58.66 |
88 |
3 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
25m |
47.46 |
284 |
4 |
Sebastian Magnus Schøn |
2003 |
0339AG |
SØLLERØD |
|
25m |
54.44 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
260 |
2 |
Thomas Høgenhaug |
2003 |
0391AG |
SØLLERØD |
|
50m |
45.89 |
231 |
3 |
Frede Meincke |
2002 |
0275AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
44.94 |
95 |
4 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
25m |
45.63 |
96 |
5 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
25m |
46.21 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
84 |
1 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
25m |
44.25 |
263 |
2 |
Asger Hugo Juul |
2003 |
0339AB |
SØLLERØD |
|
25m |
42.14 |
255 |
3 |
Julian Birch |
2004 |
0489AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
41.96 |
87 |
4 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
25m |
41.96 |
134 |
5 |
Nicholas Svane |
2002 |
0213AF |
ALLERØD |
|
25m |
42.35 |
217 |
6 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
44.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
0381AD |
LYNGBY |
|
25m |
39.24 |
6 |
2 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
0301AE |
LYNGBY |
|
50m |
38.14 |
220 |
3 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
36.88 |
207 |
4 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
0315AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
37.20 |
182 |
5 |
Mattias Houen |
2002 |
0255AK |
HELSINGØR |
|
50m |
38.47 |
244 |
6 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
40.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
272 |
1 |
Karl Gustav B. Toft |
2002 |
0299AP |
SØLLERØD |
|
25m |
38.58 |
56 |
2 |
Lucas Reüter |
2002 |
0275AM |
LYNGBY |
|
50m |
38.00 |
126 |
3 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
25m |
34.34 |
226 |
4 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
37.07 |
14 |
5 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
50m |
38.28 |
253 |
6 |
Max Albertsen |
2003 |
0333AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
40.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
91 |
1 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
25m |
38.56 |
54 |
2 |
Mikkel Quaade |
2003 |
0393AD |
LYNGBY |
|
25m |
37.93 |
238 |
3 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
34.05 |
83 |
4 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
25m |
37.00 |
241 |
5 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
38.20 |
249 |
6 |
Noah Koefoed Weiss |
2003 |
0381AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
39.66 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
01 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|