2021-05-09   18:37:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö Open 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:34   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2017         
 
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer FIFH cup  Försök (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
144  Victoria Svanborg  1994    ÖSA    25m    S9 
13  Kristina Rothoff  1985    KROKOM HIF    25m    S14 
92  Karen Axelsdottir  1992    ÖSP    25m  1:58.40  S4 
14  Maria Karlsson  1987    KROKOM HIF    25m    S14 
126  Anna Philipsson  2003    GÄVLE SS    25m    S10 
                 
                 

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
Ida Brandt  1984    VARBERG HI    25m  1:09.71  S14 
Stina Gustavsson  1989    VARBERG HI    25m  1:04.18  S14 
117  Irma Karaahmetovic  1998    SÖDERTÄLJE    25m  57.65  S14 
134  Viktoria Lind Karenadottir  2002    FJORDUR    25m  1:03.84  S14 
129  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005    FJORDUR    25m  1:07.40  S14 
141  Isabelle Hocanin  1997    ÖSA    25m  1:17.98  S5 
                 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
133  Katrin Erla Kristjansdottir  2003    FJORDUR    25m  54.59  S14 
76  Elin Andersson  1982    FALKENBERG    25m  51.55  S14 
68  Louise Olsson    SPÅRVÄGEN    25m  49.38  S14 
64  Agnes Munters    SPÅRVÄGEN    25m  50.83  S10 
48  Julia Nyberg  1997    SOLENS IF    25m  53.65  S14 
111  Katarina Näslander Cruz  1994    ÖSA    25m  57.00  S6 
                 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
47  Lotta Aksnés  1995    SOLENS IF    25m  48.02  S14 
12  Jennie Eskilsson  1987    KROKOM HIF    25m  46.10   
44  Johanna Hasselryd  1982    SOLENS IF    25m  44.56  S14 
130  Elsa Sigvaldadottir  1994    FJORDUR    25m  45.44  S14 
58  Emelie Bengtsson  1997    SK LAXEN    25m  47.95  S9 
132  Anna Rosa Thrastardottir  2004    FJORDUR    25m  49.27  S14 
                 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
Edith Sjöstrand  1991    VARBERG HI    25m  40.97  S14 
101  Johanna Wennberg  1997    MASS    25m  38.31  S10 
43  Linnea Bäckman  1989    SOLENS IF    25m  31.99  S14 
123  Mie Schackinger Trothe  1998    DHIF    25m  33.81  S10 
19  Ida Andersson Wulf  1998    FIFH    25m  40.41  S7 
46  Therese Mattsson  1998    SOLENS IF    25m  44.47  S14 
                 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
Rose-Marie Robertsson  1986    VARBERG HI    25m  40.86  S14 
140  Rebecca Löf  2001    ÖSA    25m  37.98  S14 
70  Maja Reichard    SPÅRVÄGEN    25m  31.66  S11 
73  Malin Lundström  1990    SK RAN    25m  33.42  S10 
82  Emma Danielsson  2002    NACKA HIF    25m  39.93  S10 
49  Ann-Christine Nordvall  1992    SOLENS IF    25m  42.59  S14 
                 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
114  Josefine Busk  1997    SÖDERTÄLJE    25m  40.61  S14 
Agnes Kramer  1998    FALKENBERG    25m  37.28  S8 
53  Pernilla Lindberg  1994    GÖTEBORG    25m  28.96  S14 
147  Felicia Andersson  2001    KOMETERNA    25m  32.90  S14 
45  Ellenor Engberg  1982    SOLENS IF    25m  39.81  S14 
95  Elin Hrefna Geirmundsdottir  1995    ÖSP    25m  41.61  S14 
                 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 februari 2017 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner