Program för Arena Cup 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
23 september 09.30
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
Arena Cup 2017 |
|
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
09:01 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 september 2017 |
|
|
|
|
Gren 7, 100m Frisim Herrar |
Finaler (16) |
Beräknad start 12:24 |
Heat 1 (16) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
275 |
1 |
Junes Khattab |
2006 |
AK0106 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:41.00 |
353 |
2 |
Neo Carlberg |
2005 |
AA8505 |
SS04 |
|
25m |
1:32.69 |
265 |
3 |
Erik Frantz |
2006 |
AK1106 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:30.38 |
244 |
4 |
Alfred Sippmanne |
2005 |
AM8305 |
WISBY SS |
|
25m |
1:26.13 |
134 |
5 |
Jonathan Åkerman |
2006 |
AI6106 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:29.99 |
300 |
6 |
Anton Perisic |
2006 |
AD9906 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:31.04 |
339 |
7 |
Jonathan Runsten |
2005 |
AS8505 |
ÖSMO SS |
|
50m |
1:40.65 |
264 |
8 |
Henrik Fjellström |
2006 |
AJ3906 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:49.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
155 |
1 |
Henrik Larsson |
2006 |
AF4106 |
TUREBERG |
|
25m |
1:21.28 |
330 |
2 |
Michael Andrée |
2004 |
AX7904 |
ÖSMO SS |
|
50m |
1:19.06 |
60 |
3 |
Viktor Dahlberg |
2005 |
AQ7105 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:16.78 |
39 |
4 |
Max Antonsson |
2004 |
AG6304 |
SALA SS |
|
50m |
1:15.61 |
58 |
5 |
Markus Annas |
2004 |
AF1704 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:15.72 |
235 |
6 |
Karl Hedin |
2005 |
AI9105 |
WISBY SS |
|
25m |
1:18.54 |
335 |
7 |
Jonas Kvist |
2006 |
AD0706 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:20.17 |
42 |
8 |
Milton Dalin |
2005 |
AO3905 |
SALA SS |
|
25m |
1:22.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
138 |
1 |
Albin Argelius |
2005 |
AN1105 |
TUREBERG |
|
50m |
1:15.49 |
284 |
2 |
Ivar Lövefors |
2003 |
AY4903 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:14.71 |
310 |
3 |
Ragnar Simonsson |
2004 |
AM1904 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:14.34 |
73 |
4 |
Einar Styrman |
2005 |
AH3305 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:14.09 |
188 |
5 |
Jousef Hanna |
2003 |
AS3503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:14.21 |
49 |
6 |
Felix Mårvad |
2003 |
AS2303 |
SALA SS |
|
50m |
1:14.52 |
386 |
7 |
Alexander Youssef |
2004 |
AS2504 |
SS04 |
|
50m |
1:15.36 |
333 |
8 |
Max Claesson |
2004 |
AB1904 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:15.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
105 |
1 |
Tobias Lindberg |
2005 |
AI7105 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:13.94 |
306 |
2 |
Casper Rengart |
2006 |
AB1706 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:13.49 |
245 |
3 |
Jack Sjöberg |
2005 |
AI3305 |
WISBY SS |
|
25m |
1:11.50 |
50 |
4 |
Olle Nilsson |
2004 |
AL3104 |
SALA SS |
|
50m |
1:10.29 |
290 |
5 |
Johan Montero |
2005 |
AN1905 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:11.20 |
69 |
6 |
Carl Malm |
2005 |
AL7905 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:12.16 |
207 |
7 |
Samuel Nilsson |
2003 |
AR9703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:13.50 |
247 |
8 |
Hannes Vigström |
2004 |
AT3304 |
WISBY SS |
|
25m |
1:14.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
131 |
1 |
Lucas Vainio |
2004 |
AN2504 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:10.19 |
321 |
2 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
AI2901 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:09.91 |
354 |
3 |
Tim Carlberg |
2003 |
AI5503 |
SS04 |
|
50m |
1:09.20 |
57 |
4 |
Gustav Annas |
2003 |
AL0303 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:08.92 |
12 |
5 |
Robin Serti |
2001 |
AS4501 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:09.17 |
241 |
6 |
Walter Pettersson |
2003 |
AT3503 |
WISBY SS |
|
25m |
1:09.70 |
164 |
7 |
Filip Westlund |
2003 |
AL9703 |
TUREBERG |
|
25m |
1:09.94 |
350 |
8 |
Simon Brouzell |
2003 |
AX3103 |
SS04 |
|
25m |
1:10.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
398 |
1 |
Jakob Gnalin |
2003 |
AR8303 |
SPIF SF |
|
25m |
1:08.02 |
55 |
2 |
Aron Alexanderson |
2003 |
AT0103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:07.90 |
96 |
3 |
Kevin Hellman |
2005 |
AC6705 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:07.81 |
238 |
4 |
Oliver Höglund |
2003 |
AC8103 |
WISBY SS |
|
25m |
1:07.61 |
10 |
5 |
Mattias Moreno |
2002 |
AX5302 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
1:07.78 |
162 |
6 |
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
AE0704 |
TUREBERG |
|
25m |
1:07.88 |
255 |
7 |
Erik Bergman |
2004 |
AC1104 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:07.93 |
397 |
8 |
Daniel Gnalin |
2003 |
AR7303 |
SPIF SF |
|
25m |
1:08.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
201 |
1 |
Karl Lingham |
2002 |
AM0502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:06.95 |
38 |
2 |
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:06.54 |
422 |
3 |
Viktor Karell |
2003 |
AF7103 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
1:06.37 |
296 |
4 |
Anton Olsson |
2001 |
AO0301 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:06.23 |
5 |
5 |
Marcus Hedlund |
2002 |
AT1902 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
1:06.29 |
402 |
6 |
Axel Lewander |
2004 |
AI7304 |
SPIF SF |
|
25m |
1:06.47 |
72 |
7 |
Jannis Siotis |
2003 |
AL3303 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:06.82 |
368 |
8 |
Marcus Larsson |
2003 |
AM0903 |
SS04 |
|
50m |
1:07.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
285 |
1 |
William Malmborg |
2003 |
AW8503 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:05.89 |
230 |
2 |
Hugo Westholm |
2004 |
AI2904 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:05.46 |
405 |
3 |
Kiflom Mogos |
2001 |
AQ1901 |
SPIF SF |
|
50m |
1:05.10 |
1 |
4 |
Erik Agnorelli |
2001 |
AX5101 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:04.24 |
337 |
5 |
Zain Mardeni |
2001 |
AY0501 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:05.00 |
393 |
6 |
Erik Falk |
2003 |
AL0103 |
SPIF SF |
|
50m |
1:05.22 |
240 |
7 |
Elias Lyth |
2004 |
AO8504 |
WISBY SS |
|
25m |
1:05.52 |
173 |
8 |
Alexander Bergström |
2002 |
AP2502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:06.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
92 |
1 |
Theodor Fridh |
2002 |
AT3302 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:04.16 |
305 |
2 |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
AJ0103 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:03.62 |
421 |
3 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:03.42 |
351 |
4 |
Isac Böschen |
2002 |
AF3102 |
SS04 |
|
50m |
1:03.01 |
250 |
5 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
AK8302 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:03.39 |
62 |
6 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
AP6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:03.61 |
413 |
7 |
Oliver Rasool |
2003 |
AI0103 |
SPIF SF |
|
25m |
1:03.79 |
331 |
8 |
Liam Björklund |
2003 |
AB6503 |
ÖSMO SS |
|
50m |
1:04.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
118 |
1 |
Henry Plavans |
2005 |
AB6105 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:02.88 |
309 |
2 |
Ivar Simonsson |
2002 |
AO9502 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:02.66 |
252 |
3 |
Linus Areblad |
2004 |
AI9504 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:01.82 |
147 |
4 |
Ludvig Holfve |
2003 |
AG5503 |
TUREBERG |
|
25m |
1:01.52 |
237 |
5 |
Anton Höglund |
2004 |
AG7704 |
WISBY SS |
|
25m |
1:01.73 |
239 |
6 |
Elof Kjellberg Olsson |
2001 |
AL1501 |
WISBY SS |
|
25m |
1:02.34 |
65 |
7 |
Jesper Holmström |
2003 |
AO4903 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:02.72 |
142 |
8 |
August Eriksson |
2004 |
AC3104 |
TUREBERG |
|
25m |
1:02.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
3 |
1 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
AQ6902 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:01.29 |
25 |
2 |
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:00.95 |
27 |
3 |
Linus Nykvist |
2001 |
AH3701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
59.76 |
183 |
4 |
Anton Forsberg |
2001 |
AM4901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
59.73 |
208 |
5 |
Axel Nordén |
2001 |
AO3301 |
TÄBY SIM |
|
25m |
59.74 |
206 |
6 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
AJ2901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
59.90 |
415 |
7 |
Hugo Seemann |
2003 |
AT0703 |
SPIF SF |
|
50m |
1:01.22 |
416 |
8 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
AN5702 |
SPIF SF |
|
25m |
1:01.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
232 |
1 |
Robin Cederqvist |
1989 |
AM8589 |
WISBY SS |
|
25m |
59.49 |
182 |
2 |
Tobias Fernandez |
1999 |
AN7799 |
TÄBY SIM |
|
25m |
59.35 |
270 |
3 |
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
59.09 |
426 |
4 |
Jan Dybowski |
2003 |
|
SMS KRAKOW |
|
25m |
58.90 |
123 |
5 |
Jonathan Sandqvist |
2003 |
AO3703 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
58.91 |
45 |
6 |
Joel Larsson |
2001 |
AP9301 |
SALA SS |
|
25m |
59.33 |
432 |
7 |
Grzegorz Wanat |
2003 |
|
SMS KRAKOW |
|
25m |
59.44 |
169 |
8 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
59.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
211 |
1 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
50m |
58.78 |
89 |
2 |
Kevin Cheng |
2002 |
AI8702 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
58.44 |
411 |
3 |
Christian Norberg |
1998 |
AD6398 |
SPIF SF |
|
25m |
58.34 |
234 |
4 |
Jesper Granath |
2002 |
AM5902 |
WISBY SS |
|
25m |
58.19 |
360 |
5 |
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
SS04 |
|
25m |
58.29 |
166 |
6 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
AT7501 |
TÄBY SIM |
|
50m |
58.43 |
347 |
7 |
Philip Bentzer |
2001 |
AH6701 |
SS04 |
|
25m |
58.65 |
36 |
8 |
Pontus Westberg |
2000 |
AS9500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
58.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
361 |
1 |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
AD3998 |
SS04 |
|
25m |
58.18 |
408 |
2 |
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
AS7901 |
SPIF SF |
|
50m |
57.88 |
212 |
3 |
Lukas Roosmark |
2002 |
AI1702 |
TÄBY SIM |
|
25m |
57.58 |
94 |
4 |
Johan Javier Gutierrez |
2002 |
AM9502 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
57.09 |
336 |
5 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
57.32 |
433 |
6 |
Kamil Zukowski |
2003 |
|
SMS KRAKOW |
|
25m |
57.60 |
220 |
7 |
Oliver Simic |
1998 |
AY0198 |
TÄBY SIM |
|
25m |
58.09 |
24 |
8 |
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
58.19 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
44 |
1 |
Marcus Johnsson |
2002 |
AN2502 |
SALA SS |
|
25m |
56.15 |
436 |
2 |
Jakub Pajak |
2002 |
|
SMS KRAKOW |
|
25m |
55.50 |
294 |
3 |
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
VÄSBY SS |
|
25m |
55.23 |
33 |
4 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
55.03 |
124 |
5 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
55.15 |
113 |
6 |
Elliot Nyström |
2002 |
AD6902 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
55.36 |
16 |
7 |
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
55.91 |
391 |
8 |
Kenzo Buchli |
2000 |
AL0700 |
SPIF SF |
|
25m |
56.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
9 |
1 |
Alexander Koufakis |
2000 |
AM8100 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
54.43 |
143 |
2 |
Hugo Eriksson |
1999 |
AB8599 |
TUREBERG |
|
25m |
53.79 |
392 |
3 |
Jacob Danielsson |
1998 |
AB9798 |
SPIF SF |
|
25m |
52.82 |
20 |
4 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
50.28 |
407 |
5 |
Martin Nilsson |
1993 |
AL6793 |
SPIF SF |
|
25m |
51.37 |
424 |
6 |
Martin Magnusson |
1995 |
AG6795 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
53.73 |
423 |
7 |
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
54.41 |
150 |
8 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
AI0300 |
TUREBERG |
|
25m |
54.81 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
09:01 |
|