Startliste for Kronborg Open 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 14
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 februar 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:24 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 februar 2017 |
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (19) |
Sponsor: Arbejdernes Landsbank |
|
Heat 1 (19) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
220 |
1 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
50m |
|
345 |
2 |
Rebecca Heyliger |
1992 |
9234AP |
HVIDOVRE |
|
50m |
|
7 |
3 |
Naya Dige |
2003 |
0352AP |
FARUM |
|
50m |
|
70 |
4 |
Laura Bjerregaard Withen |
2004 |
0458AK |
FR.VÆRK |
|
50m |
3:42.09 |
389 |
5 |
Victoria Dinesen |
2005 |
0692AN |
NÆSTVED |
|
50m |
3:42.27 |
397 |
6 |
Merle Holmgaard |
2005 |
0538AO |
NÆSTVED |
|
50m |
|
260 |
7 |
Johanne Jonstrup Liisberg |
2003 |
0348BE |
HOLBÆK |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
291 |
1 |
Mille Dige From |
2004 |
0438AW |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:28.71 |
455 |
2 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
50m |
3:27.03 |
429 |
3 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
50m |
3:23.43 |
337 |
4 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:10.97 |
66 |
5 |
Josefine Nielsen |
2005 |
0564AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
3:22.02 |
493 |
6 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
50m |
3:25.36 |
495 |
7 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
0588AJ |
VEST |
|
50m |
3:27.29 |
366 |
8 |
Mikkeline Timmerman |
2005 |
0576AR |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:29.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
1 |
Laura Jørgensen |
2004 |
0428AQ |
HELSINGE |
|
50m |
3:09.11 |
180 |
2 |
Ida Sophie Hinsch Olsen |
2004 |
0432AU |
HELSINGØR |
|
50m |
3:07.99 |
234 |
3 |
Clara Kongsfelt |
2003 |
0354AX |
HERLEV |
|
50m |
3:06.20 |
92 |
4 |
Emily Hansen |
2005 |
0528AO |
HELSINGE |
|
50m |
3:01.43 |
314 |
5 |
Sasha Nezdiikovskaia |
2005 |
0564AK |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:05.70 |
233 |
6 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
0576AM |
HERLEV |
|
50m |
3:06.42 |
406 |
7 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
3:08.55 |
348 |
8 |
Amalie Jensen |
2005 |
0594AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:10.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
398 |
1 |
Thea Torndal Jensen |
2004 |
0456AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
2:58.56 |
99 |
2 |
Amalie Lund |
2004 |
0438AX |
HELSINGE |
|
50m |
2:57.93 |
166 |
3 |
Filippa Martinsen |
2005 |
0524AO |
HELSINGØR |
|
50m |
2:57.17 |
454 |
4 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:57.08 |
472 |
5 |
Ida Bekker Poulsen |
2002 |
0242BA |
SOLRØD |
|
50m |
2:57.14 |
474 |
6 |
Julie Silberg |
2002 |
0264AD |
SOLRØD |
|
50m |
2:57.50 |
27 |
7 |
Malou Nielsen |
2005 |
0524AF |
FARUM |
|
50m |
2:58.50 |
456 |
8 |
Sophie Simmonds |
2005 |
0526AG |
BIRKERØD |
|
50m |
3:00.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
352 |
1 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:56.73 |
303 |
2 |
Emilia van Wyk B. Jensen |
2004 |
0458AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:55.95 |
256 |
3 |
Anna Mundt Karup |
2005 |
0594AC |
HOLBÆK |
|
50m |
2:55.23 |
329 |
4 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:53.90 |
490 |
5 |
Lykke Gøtterup Jensen |
2004 |
0418AQ |
VEST |
|
50m |
2:55.23 |
17 |
6 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
0538AG |
FARUM |
|
50m |
2:55.61 |
238 |
7 |
Emmanuella Nygaard |
2003 |
0392AV |
HERLEV |
|
50m |
2:56.66 |
196 |
8 |
Kristine G. Skjærbæk |
2004 |
0442AO |
HELSINGØR |
|
50m |
2:56.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
371 |
1 |
Maja Fling |
2001 |
BF9601 |
KSLS |
|
50m |
2:50.48 |
407 |
2 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
50m |
2:50.29 |
427 |
3 |
Mathilde Friis Autzen |
2005 |
0514AG |
ALLERØD |
|
50m |
2:50.07 |
62 |
4 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
0498AL |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:48.60 |
509 |
5 |
Leni Kötitz |
2005 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
2:49.00 |
239 |
6 |
Ida Oest |
2003 |
0386AS |
HERLEV |
|
50m |
2:50.12 |
448 |
7 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:50.40 |
59 |
8 |
Ida Lund Järund |
2003 |
0316AO |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:52.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Thea Jacobsen |
2003 |
0338AC |
HERLEV |
|
50m |
2:45.93 |
121 |
2 |
Emma Clausen |
2003 |
0374AW |
HELSINGØR |
|
50m |
2:45.72 |
510 |
3 |
Laura Kröning |
2005 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
2:44.83 |
5 |
4 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
50m |
2:44.41 |
444 |
5 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:44.52 |
225 |
6 |
Signe Eie |
2005 |
0582AP |
HERLEV |
|
50m |
2:45.16 |
106 |
7 |
Katrine Voss Thorsen |
2002 |
0202AZ |
HELSINGE |
|
50m |
2:45.92 |
473 |
8 |
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
0548AJ |
SOLRØD |
|
50m |
2:47.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
483 |
1 |
Anne Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
VEST |
|
50m |
2:43.29 |
232 |
2 |
Laura Thorlund Jensen |
2004 |
0436AJ |
HERLEV |
|
50m |
2:42.97 |
80 |
3 |
Emma Antonisen |
2002 |
0282AW |
HELSINGE |
|
50m |
2:42.25 |
430 |
4 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:40.86 |
514 |
5 |
Nadine Reetz |
2004 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
2:41.89 |
81 |
6 |
Laura Balbi |
2003 |
0304AY |
HELSINGE |
|
50m |
2:42.90 |
237 |
7 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
50m |
2:43.28 |
266 |
8 |
Nynne Nørlem |
2002 |
0268AF |
HOLBÆK |
|
50m |
2:44.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
290 |
1 |
Mathilde Busch Erhardi |
2004 |
0428AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:40.15 |
379 |
2 |
Astrid Olsson |
2002 |
AA0802 |
KSLS |
|
50m |
2:39.57 |
396 |
3 |
Freja Zerbst Hansen |
2001 |
0162BB |
NÆSTVED |
|
50m |
2:39.19 |
64 |
4 |
Mathilde Laustsen |
2003 |
0306AZ |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:38.65 |
35 |
5 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
50m |
2:38.71 |
328 |
6 |
Astrid Thimmer |
2003 |
0302AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:39.38 |
188 |
7 |
Emma F. Rouse |
2004 |
0412AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
2:40.00 |
45 |
8 |
Camille Hvid Ravnholt |
2003 |
0372AQ |
FR.SUND |
|
50m |
2:40.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:38.57 |
197 |
2 |
Mathilde Skjøth-Rasmussen |
2003 |
0352AD |
HELSINGØR |
|
50m |
2:38.42 |
377 |
3 |
Michelle Nguyen |
2002 |
AW7602 |
KSLS |
|
50m |
2:38.02 |
105 |
4 |
Gry Therkelsen |
2004 |
0496AT |
HELSINGE |
|
50m |
2:36.69 |
470 |
5 |
Sofia Levisen |
2002 |
0258AE |
SOLRØD |
|
50m |
2:37.30 |
311 |
6 |
Josephine Lysdahl |
2004 |
0474AH |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:38.26 |
447 |
7 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:38.48 |
412 |
8 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
50m |
2:38.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
312 |
1 |
Caroline Meyer |
2002 |
0238AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:36.12 |
165 |
2 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
0404AF |
HELSINGØR |
|
50m |
2:35.81 |
373 |
3 |
Frida Jarl Halvarsson |
2003 |
AW9603 |
KSLS |
|
50m |
2:35.17 |
26 |
4 |
Marike Nevermann |
2003 |
0354AQ |
FARUM |
|
50m |
2:34.97 |
385 |
5 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
0254AK |
NÆSTVED |
|
50m |
2:35.07 |
10 |
6 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
0432AI |
FARUM |
|
50m |
2:35.31 |
153 |
7 |
Amalie Kolstrup-Timm |
2003 |
0314AK |
HELSINGØR |
|
50m |
2:35.91 |
213 |
8 |
Cornelia Vámosi |
2004 |
0466AE |
HELSINGØR |
|
50m |
2:36.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
330 |
1 |
Victoria Husted Volden |
2003 |
0312AU |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:34.54 |
84 |
2 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
HELSINGE |
|
50m |
2:34.31 |
13 |
3 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
2:34.08 |
278 |
4 |
Mathilde Edele Borg |
2004 |
0446AP |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:33.48 |
119 |
5 |
Fiona Burmester |
2003 |
0356AG |
HELSINGØR |
|
50m |
2:33.74 |
499 |
6 |
Mia Witt |
2002 |
0206AO |
VEST |
|
50m |
2:34.14 |
484 |
7 |
Annika Egenhardt |
2003 |
0348AM |
VEST |
|
50m |
2:34.44 |
199 |
8 |
Ellen A. Skov |
2003 |
0328AW |
HELSINGØR |
|
50m |
2:34.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
387 |
1 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
NÆSTVED |
|
50m |
2:32.36 |
433 |
2 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:32.06 |
209 |
3 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
50m |
2:30.79 |
374 |
4 |
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
AX2203 |
KSLS |
|
50m |
2:30.34 |
102 |
5 |
Caroline Bach Offendal |
2002 |
0258AS |
HELSINGE |
|
50m |
2:30.60 |
259 |
6 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
50m |
2:31.90 |
228 |
7 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
0378AD |
HERLEV |
|
50m |
2:32.13 |
295 |
8 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:33.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Julie Frisch Hoff |
2002 |
0288AH |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:30.03 |
467 |
2 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
50m |
2:28.59 |
115 |
3 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
0262AU |
HELSINGØR |
|
50m |
2:28.14 |
462 |
4 |
Isabella Frykholm |
2001 |
BD9201 |
SK RAN |
|
50m |
2:28.03 |
506 |
5 |
Kitty Thai |
1998 |
BG0698 |
KSLS |
|
50m |
2:28.10 |
241 |
6 |
Astrid Katrine Andersen |
2002 |
0278AX |
HOLBÆK |
|
50m |
2:28.43 |
280 |
7 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:29.85 |
492 |
8 |
Sasia Lundhus |
2002 |
0216AO |
VEST |
|
50m |
2:30.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
488 |
1 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
50m |
2:27.96 |
423 |
2 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
2:27.76 |
351 |
3 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:27.22 |
390 |
4 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
50m |
2:25.63 |
511 |
5 |
Lisa Leonie Krüger |
2004 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
2:26.06 |
378 |
6 |
Saga Nyborg |
2003 |
AK9603 |
KSLS |
|
50m |
2:27.62 |
139 |
7 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
50m |
2:27.81 |
88 |
8 |
Katrine S. Frederiksen |
2002 |
0278AC |
HELSINGE |
|
50m |
2:28.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
519 |
1 |
Lena Born |
2002 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
2:25.26 |
205 |
2 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
50m |
2:25.01 |
94 |
3 |
Iben Jeppesen |
2000 |
0002AO |
HELSINGE |
|
50m |
2:24.95 |
15 |
4 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
2:23.74 |
357 |
5 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:23.87 |
436 |
6 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:24.97 |
274 |
7 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
50m |
2:25.22 |
342 |
8 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:25.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Ida Lykke Wennicke |
2001 |
0118AU |
FR.SUND |
|
50m |
2:23.42 |
518 |
2 |
Leandra Marie Volkmann |
2003 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
2:23.05 |
262 |
3 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:21.67 |
339 |
4 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:21.17 |
400 |
5 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
50m |
2:21.32 |
522 |
6 |
Lyn Janotta |
2004 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
2:22.78 |
382 |
7 |
Josefine Rosengren |
2000 |
BA3800 |
KSLS |
|
50m |
2:23.32 |
354 |
8 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:23.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
372 |
1 |
Linnéa Högberg |
1999 |
BI5899 |
KSLS |
|
50m |
2:20.04 |
301 |
2 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:19.64 |
200 |
3 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
50m |
2:16.56 |
531 |
4 |
Olivia Wrobel |
1998 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
2:13.00 |
175 |
5 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
50m |
2:15.38 |
530 |
6 |
Anja Sperling |
2002 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
2:17.32 |
132 |
7 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
0186AR |
HELSINGØR |
|
50m |
2:19.72 |
464 |
8 |
Stina Lindberg |
2000 |
AC6200 |
SK RAN |
|
50m |
2:21.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
355 |
1 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:12.05 |
79 |
2 |
Ronja Wikström |
1996 |
BQ0696 |
HS |
|
50m |
2:08.60 |
78 |
3 |
Matilda Weiler |
1998 |
AF0898 |
HS |
|
50m |
2:05.76 |
523 |
4 |
Leonie Kullmann |
1999 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:59.17 |
502 |
5 |
Nathalie Lindborg |
1991 |
BN5691 |
MKK |
|
50m |
2:02.26 |
113 |
6 |
Karla Louise Balle |
2001 |
0122AO |
HELSINGØR |
|
50m |
2:08.18 |
501 |
7 |
Ida Lindborg |
1994 |
AB0494 |
MKK |
|
50m |
2:09.59 |
269 |
8 |
Mai Pallvi |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
2:12.11 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
25 februar 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:24 |
|