Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 1, 200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 657 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 2:11.30 | |
2 | 306 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 2:14.42 | |
3 | 796 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 2:16.29 | |
4 | 383 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 2:16.31 | |
5 | 691 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 2:17.23 | |
6 | 384 | Gabela Elma | 2004 | KOLDING | 0472AE | 50 m | 2:17.85 | |
7 | 234 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 50 m | 2:18.25 | |
8 | 807 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 2:19.61 | |
9 | 262 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 2:20.04 | |
10 | 732 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 50 m | 2:20.10 | |
11 | 712 | Hørning Laura L. | 2004 | GSK | 0456AC | 50 m | 2:20.71 | |
12 | 689 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 50 m | 2:20.79 | |
13 | 176 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | TUNE | 0482AK | 50 m | 2:20.85 | |
14 | 324 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 2:21.28 | |
15 | 195 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 2:21.33 | |
16 | 133 | Bøttger Sophia | 2004 | GLADSAXE | 0424AE | 50 m | 2:21.94 | |
17 | 150 | Løkkegaard Roseline | 2004 | GLADSAXE | 0462AF | 50 m | 2:23.69 | |
18 | 550 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 2:23.78 | |
19 | 352 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 2:23.87 | |
20 | 310 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 2:23.89 | |
21 | 788 | Danielsen Laura Rønn | 2004 | AALBORG | 0404AP | 50 m | 2:24.16 | |
22 | 390 | Nørtoft Anne Sofie | 2004 | KOLDING | 0408AP | 50 m | 2:24.26 | |
23 | 158 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 2:24.73 | |
24 | 571 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 2:24.75 | |
25 | 197 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 2:24.91 | |
26 | 357 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 2:25.31 | |
27 | 204 | Schulze Nele | 2004 | HSK | 0492AH | 50 m | 2:25.41 | |
28 | 109 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 2:25.57 | |
29 | 698 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 2:25.73 | |
30 | 458 | Jørgensen Julie Danfred | 2004 | LYNGBY | 0408AF | 50 m | 2:26.02 | |
31 | 694 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 2:26.03 | |
32 | 36 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 2:26.36 | |
33 | 776 | Larsen Josephine | 2004 | VIBORG | 0476AQ | 50 m | 2:26.50 | |
34 | 129 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 2:26.58 | |
35 | 30 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 50 m | 2:26.80 | |
36 | 422 | Roskær Elisabeth | 2004 | KVIK | 0464AC | 50 m | 2:26.98 | |
37 | 291 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 50 m | 2:27.13 | |
38 | 455 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 2:27.23 | |
39 | 568 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 2:27.35 | |
40 | 119 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | GENTOFTE | 0428AK | 50 m | 2:27.46 | |
41 | 563 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 2:27.63 | |
42 | 337 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 2:28.02 | |
43 | 436 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 2:28.08 | |
44 | 125 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 2:28.17 | |
45 | 733 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | VEJLE | 0414AD | 50 m | 2:28.30 | |
46 | 68 | Møller Anna Bjerrum | 2004 | ESBJERG | 0436AL | 50 m | 2:28.40 | |
47 | 700 | Thorsen Emma Zambrano | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AH | 50 m | 2:28.47 | |
48 | 292 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 50 m | 2:28.52 | |
49 | 514 | Friborg Freja | 2004 | PINGVINEN | 0404AT | 50 m | 2:28.61 | |
50 | 663 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 2:28.73 | |
51 | 74 | Underbjerg Victoria | 2004 | ESBJERG | 0448AK | 50 m | 2:28.74 | |
52 | 630 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 2:28.77 | |
53 | 356 | Borg Mathilde Edele | 2004 | HØRSHOLM | 0446AP | 50 m | 2:29.16 | |
54 | 477 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 50 m | 2:29.81 | |
55 | 53 | Kristensen Karoline | 2004 | DELTA | 0438AO | 50 m | 2:30.27 | |
56 | 541 | Kjærsgaard Lærke | 2004 | S 68 | 0488AQ | 50 m | 2:30.51 | |
57 | 188 | Eisensee Kaya Yang | 2004 | H2Odense | 0456AM | 50 m | 2:31.63 | |
58 | 648 | Brandt Anna Leopold | 2004 | TRITON B | 0478AM | 50 m | 2:32.04 | |
59 | 653 | Rubak Kathrine Bang | 2004 | TRITON B | 0486AE | 50 m | 2:33.61 | |
60 | 376 | Larsen Anna | 2004 | KALUNDBORG | 0498AD | 50 m | 2:37.52 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |