Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
22 april 2017 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
13:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 april 2017 |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer |
Finaler (14) |
Vejledende starttid 10:00 |
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
297 |
3 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:24.64 |
123 |
4 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:24.60 |
91 |
5 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:24.63 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Petrine R. E. Sørensen |
2005 |
0512AB |
HASLEV |
|
25m |
1:24.53 |
197 |
2 |
Clara Secher Termansen |
2005 |
0556AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:24.33 |
296 |
3 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:24.00 |
233 |
4 |
Caroline Koch |
2005 |
0536AC |
KVIK |
|
25m |
1:23.85 |
45 |
5 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:23.88 |
282 |
6 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:24.03 |
357 |
7 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
0544AJ |
GSK |
|
25m |
1:24.35 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:23.51 |
320 |
2 |
Marie Louise B Andersen |
2005 |
0552AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:23.39 |
337 |
3 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
0556AL |
SØLLERØD |
|
25m |
1:23.03 |
134 |
4 |
Selma V Studnitz Andersen |
2005 |
0518AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:22.78 |
56 |
5 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:22.95 |
275 |
6 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:23.38 |
203 |
7 |
Caroline Bjørn Hvilsom |
2005 |
0588AA |
KORSØR |
|
25m |
1:23.44 |
111 |
8 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
0564AB |
HASLEV |
|
25m |
1:23.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.07 |
376 |
2 |
Hannah B. Pedersen |
2005 |
0574AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:21.54 |
122 |
3 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:21.45 |
333 |
4 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
1:21.16 |
28 |
5 |
Isabella Larsen |
2005 |
0592AK |
JYLLINGE |
|
25m |
1:21.18 |
106 |
6 |
Annika Britt Larsen |
2005 |
0586AD |
TUNE |
|
25m |
1:21.45 |
182 |
7 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.80 |
248 |
8 |
Olivia Mai Gustafson |
2005 |
0596AC |
KØGE |
|
25m |
1:22.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:20.77 |
358 |
2 |
Antoinette Zafra |
2005 |
0518AA |
GSK |
|
25m |
1:20.02 |
175 |
3 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:19.93 |
349 |
4 |
Anne Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
VEST |
|
25m |
1:19.54 |
342 |
5 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:19.81 |
24 |
6 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
JYLLINGE |
|
25m |
1:19.94 |
232 |
7 |
Emma Karoline Guldberg |
2005 |
0578AK |
KVIK |
|
25m |
1:20.38 |
137 |
8 |
Amalie Østerlund |
2005 |
0584AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:21.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:19.45 |
380 |
2 |
Emma Zambrano Thorsen |
2004 |
0402AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:19.30 |
183 |
3 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:19.14 |
118 |
4 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
0588AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:18.98 |
236 |
5 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
25m |
1:19.02 |
31 |
6 |
Emma Ekman |
2004 |
0494AG |
LAKSEN |
|
25m |
1:19.30 |
335 |
7 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
1:19.34 |
235 |
8 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
KVIK |
|
25m |
1:19.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
67 |
1 |
Luna Christensen |
2005 |
0566AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.86 |
29 |
2 |
Isabel Lillebæk |
2004 |
0466AT |
JYLLINGE |
|
25m |
1:18.81 |
129 |
3 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
1:18.78 |
302 |
4 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.69 |
332 |
5 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:18.76 |
198 |
6 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:18.79 |
201 |
7 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:18.82 |
295 |
8 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:18.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:18.63 |
204 |
2 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSØR |
|
25m |
1:18.46 |
378 |
3 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:18.24 |
39 |
4 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
25m |
1:18.12 |
284 |
5 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
1:18.15 |
325 |
6 |
Karoline Nielsen |
2004 |
0422AB |
SLAGELSE |
|
25m |
1:18.29 |
57 |
7 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.61 |
60 |
8 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
90 |
1 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:17.91 |
195 |
2 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:17.81 |
173 |
3 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:17.73 |
260 |
4 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.66 |
367 |
5 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
25m |
1:17.71 |
377 |
6 |
Kajsa Salomonsen |
2005 |
0514AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:17.77 |
138 |
7 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
1:17.88 |
264 |
8 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
0408AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
25m |
1:17.09 |
262 |
2 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.95 |
136 |
3 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:16.74 |
375 |
4 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:16.52 |
63 |
5 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.68 |
35 |
6 |
Clara Sass Husum |
2004 |
0474AM |
SLANGERUP |
|
25m |
1:16.79 |
353 |
7 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
0432AD |
AIF |
|
25m |
1:16.97 |
103 |
8 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
0464AK |
TUNE |
|
25m |
1:17.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
81 |
1 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:16.40 |
169 |
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:16.00 |
114 |
3 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
1:15.59 |
386 |
4 |
Laura L. Hørning |
2004 |
0456AC |
GSK |
|
25m |
1:15.32 |
299 |
5 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:15.35 |
109 |
6 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
TUNE |
|
25m |
1:15.90 |
246 |
7 |
Clara Dreier |
2004 |
0438AC |
KØGE |
|
25m |
1:16.29 |
168 |
8 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:16.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
1 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
25m |
1:14.91 |
51 |
2 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.82 |
104 |
3 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
TUNE |
|
25m |
1:13.59 |
162 |
4 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.00 |
243 |
5 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
25m |
1:13.23 |
62 |
6 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.72 |
166 |
7 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.89 |
372 |
8 |
Nønne Christensen |
2004 |
0486AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:15.24 |
|
|
Heat 13 (14) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:17.07 |
132 |
2 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
1:16.17 |
80 |
3 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.86 |
364 |
4 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:13.44 |
171 |
5 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.37 |
245 |
6 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
KØGE |
|
25m |
1:15.17 |
231 |
7 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
25m |
1:16.30 |
30 |
8 |
Maya Hauerberg Terp |
2005 |
0564AA |
JYLLINGE |
|
25m |
1:17.22 |
|
|
Heat 14 (14) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
190 |
1 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:12.38 |
350 |
2 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
1:11.80 |
64 |
3 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:11.47 |
121 |
4 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
25m |
1:09.41 |
344 |
5 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:10.22 |
373 |
6 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:11.68 |
50 |
7 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.22 |
52 |
8 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.51 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
22 april 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
13:02 |
|