Program för Botnia Open / Norrländska mästerskapen 50M
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 50
|
Tävling |
Botnia Open / NM 50 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 maj 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Umeå |
|
Utskriftstid |
08:31 |
|
|
Arrangör |
Umeå ss |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 maj 2017 |
|
|
|
|
Gren 50, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
175 |
1 |
Elina Fors |
2003 |
CC2203 |
UMEÅ SS |
|
50m |
|
187 |
2 |
Saga Lindqvist |
2005 |
AT1805 |
UMEÅ SS |
|
25m |
2:03.22 |
255 |
3 |
Linnea Sjöberg |
2006 |
AN8806 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:57.27 |
184 |
4 |
Stina Koskenniemi |
2006 |
AU9606 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:54.33 |
189 |
5 |
Klara Lundström |
2005 |
BL3605 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:56.79 |
206 |
6 |
Elsa Åström |
2006 |
AV3206 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:59.71 |
191 |
7 |
Minea Luthman |
2008 |
AA4408 |
UMEÅ SS |
|
50m |
2:32.83 |
320 |
8 |
Jasmine Rydefjord |
2007 |
AB7807 |
SK ÄGIR |
|
50m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
188 |
0 |
Tuva Lindvall |
2006 |
AU6806 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:44.52 |
323 |
1 |
Arwen Wikström |
2006 |
AT0606 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:41.15 |
176 |
2 |
Alva Gustavsson |
2006 |
AP6406 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:39.72 |
196 |
3 |
Ella Ohlsson |
2005 |
AK1605 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:36.40 |
327 |
4 |
Karoline Lundgren |
2001 |
BL5201 |
IKSU |
|
50m |
1:34.93 |
314 |
5 |
Amanda Boson |
2004 |
BG8804 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:35.45 |
173 |
6 |
Cassandra Eriksson |
1999 |
BB3499 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:38.70 |
313 |
7 |
Ina Björk Hedberg |
2004 |
AY2404 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:40.72 |
204 |
8 |
Sandra Trigell |
2005 |
AS3805 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:43.63 |
205 |
9 |
Tyra Wickman |
2006 |
AP9606 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:44.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
246 |
0 |
Line Björlin |
2003 |
BB9603 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:34.26 |
192 |
1 |
Agnes Löfgren |
2005 |
AT3805 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:33.09 |
186 |
2 |
Linn Lidström |
2001 |
BR1201 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:32.46 |
254 |
3 |
Sara Persson |
2001 |
BI9201 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:30.49 |
318 |
4 |
Ida Nyberg |
2004 |
BB1204 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:29.63 |
208 |
5 |
Elvira Ögren |
2002 |
BR6802 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:29.75 |
317 |
6 |
Irene Nasta |
2004 |
BP6404 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:32.33 |
321 |
7 |
Beda Skylare Berglöf |
2004 |
AK1804 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:32.64 |
249 |
8 |
Josefin Karlsson |
2003 |
BB0803 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:33.28 |
244 |
9 |
Alva Andersson |
2005 |
AZ7805 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:34.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
179 |
0 |
Nelly Hansson |
2002 |
BN2602 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:28.24 |
182 |
1 |
Ella Hietala |
2003 |
AB2403 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:26.49 |
250 |
2 |
Anja Lind |
2004 |
AB8804 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:25.00 |
171 |
3 |
Lea Edvardsson |
2003 |
AV8603 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:23.73 |
334 |
4 |
Olivia Lindgren |
1999 |
AL1899 |
KOMETERNA |
|
25m |
1:16.49 |
199 |
5 |
Tilde Sandin |
2002 |
BS4402 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:21.61 |
308 |
6 |
Tove Rehnstedt |
2005 |
AT7405 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:24.58 |
266 |
7 |
Nellie Karppinen |
2002 |
BR2202 |
IKSU |
|
25m |
1:25.53 |
198 |
8 |
Elma Olofsson |
2003 |
BD0803 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:27.10 |
203 |
9 |
Isolde Svedjeland |
2002 |
AL3202 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:29.51 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 maj 2017 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
Utskriftstid |
08:31 |
|