Program för SM/para-SM/JSM i simning
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 42, 100m Bröstsim Herrar Senior |
Sponsor: Borås Bil Lastvagnar AB |
SR: Erik Persson (1994) 1:00.39 2017-04-09 |
SJ: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 |
MR: Erik Persson (1994) 1:02.24 2015-07-05 |
FM: Erik Persson Kungsbacka SS 1:01.71 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 218 | Persson Erik | 1994 | KUNGSBACKA | 50 m | 1:00.39 | ||
2 | 434 | Skagius Johannes | 1995 | SUNDSVALL | 50 m | 1:00.66 | ||
3 | 338 | Ridell Patric | 1993 | SK NEPTUN | 50 m | 1:03.73 | ||
4 | 127 | Zeidler Jacob | 1994 | HS | 50 m | 1:03.87 | ||
5 | 110 | Kähr Erik | 1995 | HS | 50 m | 1:03.93 | ||
6 | 141 | Arvidsson Karl | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 1:04.11 | ||
7 | 586 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 1:04.42 | ||
8 | 246 | Andersson Tom | 1998 | LASS | 50 m | 1:04.51 | ||
9 | 604 | Koch Gulliver | 1992 | UDDEVALLA | 50 m | 1:04.65 | ||
10 | 354 | Rydberg Hugo | 1998 | NKK | 50 m | 1:05.16 | ||
11 | 351 | Forsgren Marcus | 1996 | NKK | 50 m | 1:05.29 | ||
12 | 101 | Falk Hansson Joel | 1994 | HS | 50 m | 1:05.35 | ||
13 | 126 | Williamsson Olle | 1998 | HS | 50 m | 1:05.41 | ||
14 | 558 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 1:05.51 | ||
15 | 247 | Cyrén Petter | 1996 | LASS | 50 m | 1:05.64 | ||
16 | 501 | Andersson Christoffer | 1994 | TYRESÖ SS | 50 m | 1:05.90 | ||
17 | 225 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 1:06.08 | ||
18 | 240 | Widerberg Teodor | 1998 | SK LAXEN | 50 m | 1:06.08 | ||
19 | 44 | Hyvönen Elias | 2000 | ELFSBORG | 50 m | 1:06.19 | ||
20 | 153 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 1:06.21 | ||
21 | 602 | Andersson Daniel | 1997 | UDDEVALLA | 50 m | 1:06.27 | ||
22 | 553 | Fürst Andreas | 1990 | VÄSBY SS | 50 m | 1:06.54 | ||
23 | 469 | Jonsson Pontus | 2000 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:06.66 | ||
24 | 107 | Kertes Viktor | 1996 | HS | 50 m | 1:06.67 | ||
25 | 234 | Löfgren Joakim | 1992 | SK LAXEN | 50 m | 1:06.78 | ||
26 | 550 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 1:06.79 | ||
27 | 290 | Nilsson Felix | 1990 | MKK | 50 m | 1:06.82 | ||
28 | 48 | Olsson Elliot | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 1:06.87 | ||
29 | 51 | Reinholdsson William | 1997 | ELFSBORG | 50 m | 1:07.39 | ||
30 | 224 | Ekstrand Julius | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 1:07.47 | ||
31 | 68 | Kadic Eldin | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 1:07.64 | ||
32 | 133 | Norén Vosfeldt Petter | 1999 | HÄRNÖSAND | 50 m | 1:07.72 | ||
33 | 291 | Persson Anton | 1994 | MKK | 50 m | 1:07.74 | ||
34 | 42 | Carlsson Philip | 1990 | ELFSBORG | 50 m | 1:07.89 | ||
35 | 255 | Linnér Simon | 1999 | LASS | 50 m | 1:07.98 | ||
36 | 322 | Dahlgren Johan | 1986 | SK NEPTUN | 50 m | 1:08.08 | ||
37 | 583 | Wågström Victor | 1994 | ÅKERSBERGA | 50 m | 1:08.12 | ||
38 | 509 | Alin Isak | 1999 | TÄBY SIM | 50 m | 1:08.56 | ||
39 | 563 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 1:08.84 | ||
40 | 214 | Dahlgren Anton | 1999 | KUNGSBACKA | 50 m | 1:08.96 | ||
41 | 606 | Svensson Kalle | 1997 | UDDEVALLA | 50 m | 1:08.96 | ||
42 | 617 | Puoti Carlandrea | 1999 | SPIF SF | 50 m | 1:09.17 | ||
43 | 546 | Stensson Erik | 2002 | VÄRNAMO SS | 50 m | 1:09.22 | ||
44 | 99 | Edvardsson Albin | 2000 | HS | 50 m | 1:09.23 | ||
45 | 605 | Robertsson Oskar | 2000 | UDDEVALLA | 50 m | 1:09.36 | ||
46 | 476 | Schreck Klaudius | 2001 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:09.45 | ||
47 | 135 | Juliusson Erik | 1998 | HÖGANÄS | 50 m | 1:09.58 | ||
48 | 385 | Chen Philip | 2000 | S 71 | 50 m | 1:09.75 | ||
49 | 155 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 1:09.85 | ||
50 | 209 | Mathisen August | 2001 | KARLSTAD | 50 m | 1:09.93 | ||
51 | 463 | Antlöv Filip | 1998 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:10.11 | ||
52 | 557 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 1:11.62 | ||
53 | 173 | Nicklasson Erik | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:12.27 | ||
54 | 303 | Cöster Julian | 1995 | MASS | 50 m | 1:14.36 | ||
55 | 5 | Sjölander Jacob | 1986 | SOLENS IF | SB14 | 50 m | 1:27.30 | |
56 | 17 | Klasson Tobias | 2000 | SÄFFLE SS | SB14 | 50 m | 1:33.64 | |
57 | 14 | Forsman Karl | 1996 | SK ÄGIR | SB5 | 50 m | 1:34.81 | |
58 | 36 | Oskarsson Albin | 1991 | ÖSA | SB5 | 50 m | 2:02.35 | |
59 | 552 | Fröstberg Robin | 1996 | VÄSBY SS | 25 m | 1:07.76 | ||
60 | 7 | Renlund Teo | 1997 | SOLENS IF | SB14 | 25 m | 1:31.70 | |
61 | 11 | Johansson Niklas | 1996 | SOLSTA | SB14 | 25 m | 1:35.42 | |
62 | 10 | Daggert Anton | 1993 | ÖSA | SB14 | 25 m | 1:36.38 | |
63 | 31 | Claeson Fabian | 2002 | SS DELFIN | SB8 | 25 m | 1:43.56 | |
64 | 28 | Andersson Jesper | 1996 | DEJE SS | SB14 | 25 m | 1:44.22 | |
Skapad av WinGrodan 1.25.15 | Utskriftsdatum | 29 juni 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 20:24 |