Program för SM/para-SM/JSM i simning
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Senior |
Sponsor: CCM Management AB |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:56.46 2016-08-08 |
SJ: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 |
MR: Simon Sjödin (1986) 1:57.99 2016-07-06 |
FM: Simon Sjödin SK Neptun 1:57.99 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 341 | Sjödin Simon | 1986 | SK NEPTUN | 50 m | 1:56.46 | ||
2 | 96 | Björk Jesper | 1993 | HS | 50 m | 1:58.49 | ||
3 | 169 | Johansson Victor | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:02.71 | ||
4 | 519 | Törnqvist Samuel | 1997 | TÄBY SIM | 50 m | 2:03.24 | ||
5 | 171 | Malm Markus | 1997 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:03.41 | ||
6 | 144 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 2:03.75 | ||
7 | 446 | Kerman Henry | 1997 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:06.20 | ||
8 | 571 | Björkholm Filip | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:07.94 | ||
9 | 215 | Johansson Anton | 1996 | KUNGSBACKA | 50 m | 2:08.76 | ||
10 | 576 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:08.89 | ||
11 | 512 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | 50 m | 2:09.02 | ||
12 | 494 | Iwarsson Oskar | 2000 | TUREBERG | 50 m | 2:09.17 | ||
13 | 178 | Steindl Anton | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:09.34 | ||
14 | 251 | Grynning Mattias | 1999 | LASS | 50 m | 2:10.18 | ||
15 | 284 | Kindberg Marcus | 1993 | MKK | 50 m | 2:10.50 | ||
16 | 312 | Åberg Tobias | 2000 | MASS | 50 m | 2:10.57 | ||
17 | 87 | Torola Miro | 1995 | GÖTEBORG | 50 m | 2:10.88 | ||
18 | 321 | Blom Simon | 1999 | SK NEPTUN | 50 m | 2:10.92 | ||
19 | 557 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 2:11.16 | ||
20 | 63 | Brand William | 1998 | ESKILSTUNA | 50 m | 2:11.67 | ||
21 | 609 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | 50 m | 2:13.01 | ||
22 | 460 | Hansson Theodor | 1994 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:13.86 | ||
23 | 124 | Vikström Isak | 1999 | HS | 50 m | 2:13.90 | ||
24 | 397 | Olsson Oscar | 1999 | SJÖBO SS | 50 m | 2:13.97 | ||
25 | 308 | Petersson Sebastian | 2000 | MASS | 50 m | 2:14.35 | ||
26 | 620 | Åström Alfred | 1997 | SPIF SF | 50 m | 2:14.41 | ||
27 | 173 | Nicklasson Erik | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:14.49 | ||
28 | 203 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | 50 m | 2:15.50 | ||
29 | 376 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | 50 m | 2:15.99 | ||
30 | 510 | Al-Khalili Josef | 2000 | TÄBY SIM | 50 m | 2:16.57 | ||
31 | 584 | Hanstål Oskar | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 2:16.59 | ||
32 | 435 | Strandberg Johan | 1997 | SUNDSVALL | 50 m | 2:16.88 | ||
33 | 443 | Rogne Carl | 1996 | SÄFFLE SS | 50 m | 2:16.93 | ||
34 | 615 | Falk Martin | 1999 | SPIF SF | 50 m | 2:20.04 | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.15 | Utskriftsdatum | 29 juni 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 20:24 |