2021-05-18   12:09:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2017/2018, Södertälje

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 21okt

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tvling  U-GP 1 2017/2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:30   
  Arrangr  Stockholms Simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer  Finaler (14) 
Berknad start 09:00 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
               
               
390  Felicia Camacho  2004  BL9404  SDERTRN    25m   
399  Hilma Hagberg Moberg  2003  BO9803  SDERTRN    25m   
753  Elsa Jonsson  2004  BY3404  LVSJ SF    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
               
11  Ida Nygren  2004  BL2404  BOTK-RNN    25m   
278  Karolina Nivenius  2005  BC8405  SPRVGEN    25m  3:20.26 
743  Deborah Araya  2002  BU9802  LVSJ SF    25m  3:14.91 
247  Jennifer Brodin  2003  BH6603  SPRVGEN    25m  3:18.99 
222  Frida Nilsson  2004  BP8604  SKURU IK    25m  3:33.46 
419  Alice Persson  2003  BP2403  SDERTRN    25m   
               

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
255  Jennifer Geaney  2005  AS9805  SPRVGEN    25m  3:10.42 
355  Wilma Landegren  2004  AL1404  SDERTLJE    25m  3:08.79 
644  Linn Claesson  2002  AE6402  SMO SS    50m  3:00.46 
689  Alice Velden  2005  AO2405  SS04    25m  2:53.53 
221  Stella Nelson  2004  BR4204  SKURU IK    25m  2:56.14 
661  Adla Darvish  2003  BX0203  SS04    25m  3:02.32 
103  Beata Liljeberg  2003  BV1803  LIDING SK    25m  3:09.56 
692  Emma Wrn  2004  BT7404  SS04    25m  3:12.89 

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
290  Lisa Uddeholt  2005  AX6405  SPRVGEN    25m  2:52.45 
435  Jenny Virtanen  2002  BS0202  SDERTRN    25m  2:49.22 
252  Alexandra Eriksson  2002  BM8602  SPRVGEN    25m  2:47.25 
489  Alice Davies  2004  BH5404  TBY SIM    25m  2:45.85 
462  Emilia Karlsson Bertoli  2005  AW9405  TYRES SS    25m  2:46.34 
526  Emma Sommar  2004  BA5604  TBY SIM    50m  2:48.84 
100  Elin Glifberg  2004  AW4804  LIDING SK    25m  2:50.87 
Julia Kantoluoto  2005  AQ2605  BOTK-RNN    25m  2:52.57 

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
416  Elin Nygren  2003  BP3203  SDERTRN    50m  2:44.19 
666  Anna Jonsson  2002  BP6602  SS04    25m  2:43.72 
102  Lovisa Klingberg  2004  BR7604  LIDING SK    50m  2:43.47 
336  Frida Bengtsson  2003  AY2803  SDERTLJE    25m  2:42.26 
487  Amanda Borgfors  2004  AS1804  TBY SIM    25m  2:42.94 
466  Emma Parsons  2002  BF8802  TYRES SS    25m  2:43.69 
195  Cornelia Dahln  2004  AX1404  SALTSJB    25m  2:43.78 
363  Evelina Porling  2002  BH9202  SDERTLJE    25m  2:44.22 

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
288  Alma Thunberg  2005  AV1605  SPRVGEN    25m  2:42.08 
281  Veronica Olsson  2005  AG6805  SPRVGEN    50m  2:41.77 
655  Maja Berngrim  2003  BR5403  SS04    25m  2:40.75 
209  Ida Edvinsson  2004  AE0804  SKURU IK    25m  2:40.28 
673  Emilia Long  2004  AO0204  SS04    50m  2:40.62 
225  Isabelle Persson  2004  AC7604  SKURU IK    25m  2:41.20 
370  Ella Srensen  2004  BO6604  SDERTLJE    25m  2:41.97 
256  Johanna Granhllen  2002  BO5202  SPRVGEN    25m  2:42.23 

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
746  Stella Brinne Roos  2004  BG0204  LVSJ SF    50m  2:39.86 
500  Hannah Haux  2004  BC3804  TBY SIM    25m  2:38.16 
287  Linda Svensson  2000  AR8200  SPRVGEN    25m  2:37.57 
482  Elin Andersson  2003  BG0803  TBY SIM    25m  2:35.60 
Pernilla Hemmlin  2001  AO3801  BOTK-RNN    25m  2:36.83 
215  Klara Hjalt  2003  BL4603  SKURU IK    25m  2:37.81 
223  Lovisa Niska Sderqvist  2004  AX2804  SKURU IK    25m  2:38.74 
10  Lollobelle Nordstrm-Renlund  2005  AZ4205  BOTK-RNN    25m  2:39.96 

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
361  Jennifer Mardo  2005  AW1405  SDERTLJE    25m  2:34.00 
386  Zeline Bengtson  2003  BE8203  SDERTRN    50m  2:33.41 
395  Maja Frejd  2004  BL8404  SDERTRN    50m  2:32.72 
359  Vendela Lundqvist  2002  BM3602  SDERTLJE    25m  2:32.33 
530  Ida Svensson  2002  BR3402  TBY SIM    50m  2:32.63 
234  Olivia stlund  2003  AZ9203  SKURU IK    25m  2:33.04 
383  Michelle Aspberg  2002  AT8402  SDERTRN    25m  2:33.50 
376  Lisa Vinger  2003  AZ8203  SDERTLJE    25m  2:34.30 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
676  Emma Montelius  2005  AY4805  SS04    25m  2:30.99 
250  Wilma Eld  2005  AS5205  SPRVGEN    25m  2:30.55 
Jemina Granholm  2002  BB9802  BOTK-RNN    25m  2:29.42 
249  Ioana Danes  2002  AY3802  SPRVGEN    50m  2:29.11 
387  Thea Birgoth  2004  BV8404  SDERTRN    25m  2:29.15 
340  Angelica Blomberg  2002  AD8802  SDERTLJE    25m  2:29.99 
485  Emelie Bergvall  2003  BC4603  TBY SIM    25m  2:30.69 
479  Stella Alin  2002  BC1802  TBY SIM    25m  2:31.41 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
267  Maike Kuhlins  2000  BA1600  SPRVGEN    50m  2:28.17 
211  Elin Furingsten  2004  AT1404  SKURU IK    25m  2:27.60 
379  Linnea Yu Hammarsten  2002  AU7802  SDERTLJE    25m  2:27.04 
373  Linna Teljstedt  2003  AZ6203  SDERTLJE    25m  2:26.31 
467  Matilda Ringbom  2003  AX6803  TYRES SS    25m  2:26.71 
494  Emilia Forsberg  2003  BN9203  TBY SIM    25m  2:27.57 
218  Ella Langell Hgblom  2001  BF1801  SKURU IK    25m  2:27.93 
686  Naomi Sterling  2002  BN1402  SS04    25m  2:29.09 

 
Heat 11 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
272  Veronica Lythell  2003  BC0603  SPRVGEN    25m  2:26.05 
495  Ingrid Franks  2003  AT5603  TBY SIM    25m  2:25.30 
266  Maja Karlsson Karlstrm  2002  BF6602  SPRVGEN    25m  2:23.62 
283  Elvira Schei  2003  AZ4603  SPRVGEN    25m  2:23.30 
529  Amanda Strmdahl  2000  AL7400  TBY SIM    25m  2:23.36 
212  Felicia Heintz  2004  AU8204  SKURU IK    25m  2:25.26 
509  Anna Ladis  2001  BH7801  TBY SIM    50m  2:25.33 
518  Viktoria Nylund  2001  BD1801  TBY SIM    25m  2:26.06 

 
Heat 12 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
511  Izabelle Lindberg  2003  AX6603  TBY SIM    25m  2:22.40 
473  Ella Trnqvist  2003  AQ1603  TYRES SS    25m  2:21.64 
231  Wilma hlen  2005  AO8205  SKURU IK    25m  2:20.51 
274  Lovisa Malm  2002  BD4402  SPRVGEN    25m  2:20.14 
492  Jennie Ewerbring  2003  AT6603  TBY SIM    25m  2:20.17 
294  Eliane Westermark  2003  AX4603  SPRVGEN    25m  2:21.42 
335  Solne Arnou  2000  AX4600  SDERTLJE    25m  2:21.95 
270  Linnea Lindqvist  2001  BE7801  SPRVGEN    25m  2:23.00 

 
Heat 13 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
292  Zafira Vaamonde  2001  AU9601  SPRVGEN    25m  2:19.15 
265  Kristin Jansson  2001  BC4601  SPRVGEN    25m  2:18.90 
488  Embla Brjesson  2002  AZ1802  TBY SIM    25m  2:17.35 
233  Felicia stlund  2002  BD6202  SKURU IK    25m  2:16.15 
280  Fanny Odin  2000  AR7200  SPRVGEN    25m  2:16.45 
418  Nina Pavlovic Cano  2004  AS7804  SDERTRN    25m  2:17.86 
263  Sofia Holmberg  2002  AU1202  SPRVGEN    25m  2:18.90 
514  Smilla Malm  2003  AQ4203  TBY SIM    25m  2:19.69 

 
Heat 14 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
434  Alwa Widmark  2002  AN4402  SDERTRN    25m  2:15.00 
261  Linn Herlin  2002  AU6402  SPRVGEN    25m  2:13.90 
506  Alexandra Jensen  2001  BG6801  TBY SIM    25m  2:11.64 
423  Wilma Roloff  2000  BA7600  SDERTRN    25m  2:10.60 
349  Tina Huslid  2000  AF0600  SDERTLJE    25m  2:10.62 
196  Linnea Gipperth  2003  AA6403  SALTSJB    25m  2:13.25 
528  Thilda Strm  2003  AT5803  TBY SIM    25m  2:14.96 
372  Isabel Teglf  2003  AZ3203  SDERTLJE    25m  2:16.06 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sdertlje Simsllskap  Utskriftstid  08:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner