Program for Ringsted cup 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Ringsted Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
17 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
07:45 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 september 2017 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
214 |
1 |
Sophie Nielsen |
2006 |
0688AR |
ODSHERRED |
|
25m |
|
246 |
2 |
Chili Fløe Jensen |
2006 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
36 |
3 |
Sara Kaiser |
2007 |
0786AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:41.00 |
56 |
4 |
Julie Holm Sørensen |
2008 |
0896AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:30.00 |
21 |
5 |
Sigrún Birgisdottir |
2007 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:40.00 |
230 |
6 |
Amanda Giroux-Drejer |
2006 |
0636AP |
RINGSTED |
|
25m |
|
199 |
7 |
Mathilde Nissen |
2004 |
0438AZ |
NYBORG |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
270 |
1 |
Emilie Nørregaard |
2007 |
0748AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:27.96 |
31 |
2 |
Cecilie Jakobsen |
2008 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:20.00 |
288 |
3 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
2:17.66 |
196 |
4 |
Klara Amalie Nielsen |
2006 |
0688AP |
NYBORG |
|
25m |
2:06.64 |
465 |
5 |
Selma Ganci Frederiksen |
2008 |
0824AA |
VORDINGB |
|
25m |
2:09.55 |
375 |
6 |
Freja Wagner |
2007 |
0778AB |
SHS-STEVNS |
|
25m |
2:17.95 |
265 |
7 |
Anna Møller |
2007 |
0792AG |
RINGSTED |
|
25m |
2:24.67 |
32 |
8 |
Merle Jensen |
2008 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:30.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Marie-Louise Kristensen |
2006 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
2:05.09 |
12 |
2 |
Maila Anker |
2007 |
0784AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:01.25 |
204 |
3 |
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
0646AG |
NYBORG |
|
25m |
1:59.55 |
128 |
4 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
25m |
1:57.91 |
106 |
5 |
Sarah Møller Jakobsen |
2004 |
0416AW |
NAKSKOV |
|
25m |
1:58.14 |
161 |
6 |
Masha Jul Pedersen |
2006 |
0684AG |
NÆSTVED |
|
25m |
2:01.10 |
266 |
7 |
Cecilie Møller |
2005 |
0588AR |
RINGSTED |
|
25m |
2:03.18 |
10 |
8 |
Camilla Andersen |
2006 |
0634AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:05.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Silke Krakau Tønnesen |
2006 |
0654AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:57.56 |
462 |
2 |
Amanda F. Christiansen |
2005 |
|
VORDINGB |
|
25m |
1:56.37 |
253 |
3 |
Astrid Kruuse |
2005 |
0554AQ |
RINGSTED |
|
25m |
1:54.90 |
90 |
4 |
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:54.18 |
20 |
5 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:54.56 |
49 |
6 |
Victoria Petersen |
2008 |
0854AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:55.59 |
100 |
7 |
Astrid Pries Hansen |
2007 |
0716AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:57.34 |
391 |
8 |
Emilie Larsen |
2005 |
0568AV |
SK-SYD |
|
25m |
1:57.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Ida Bruhn |
2004 |
0444AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:46.58 |
313 |
2 |
Tilde-Sofie Qwist |
2005 |
0568AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:44.67 |
381 |
3 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
25m |
1:43.12 |
134 |
4 |
Victoria Dinesen |
2005 |
0692AN |
NÆSTVED |
|
25m |
1:41.62 |
11 |
5 |
Selma V Studnitz Andersen |
2005 |
0518AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:42.23 |
140 |
6 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
1:43.51 |
59 |
7 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:46.47 |
278 |
8 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:52.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Anne-Sofie Løhr Simonsen |
2004 |
0462AO |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:38.81 |
81 |
2 |
Sille Møller |
2004 |
0404AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:37.82 |
58 |
3 |
Amalie Østerlund |
2005 |
0584AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:35.00 |
99 |
4 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
25m |
1:34.52 |
51 |
5 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:34.71 |
159 |
6 |
Olivia My Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
25m |
1:35.93 |
449 |
7 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
1:38.21 |
197 |
8 |
Tenna Marie Nielsen |
2004 |
0428AX |
NYBORG |
|
25m |
1:40.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
478 |
1 |
Katrin Eva Johannesdottir |
2001 |
|
ICELAND |
|
25m |
1:30.46 |
430 |
2 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:26.82 |
477 |
3 |
Abena Karaolani |
2000 |
|
ICELAND |
|
25m |
1:25.62 |
127 |
4 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
0254AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:23.44 |
425 |
5 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
25m |
1:24.29 |
428 |
6 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
TRITON B |
|
25m |
1:26.25 |
398 |
7 |
Trine Rübner-Petersen |
1997 |
9702AZ |
SK-SYD |
|
25m |
1:28.11 |
280 |
8 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
0232BC |
RINGSTED |
|
25m |
1:32.21 |
|
|
Heat 8 (10) (Årg. 2006-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
152 |
1 |
Liva Mayland |
2006 |
0622AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:49.92 |
432 |
2 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:47.03 |
176 |
3 |
Frederikke M. Christensen |
2006 |
0644AI |
NYBORG |
|
25m |
1:43.14 |
145 |
4 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:34.03 |
436 |
5 |
Isabella Koch Juhl |
2006 |
0604AH |
TRITON B |
|
25m |
1:39.39 |
143 |
6 |
Asta Marie R. Jensen |
2007 |
0742AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:46.43 |
44 |
7 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:47.46 |
271 |
8 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:52.18 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2004-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
293 |
1 |
Marie Louise B Andersen |
2005 |
0552AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:34.06 |
354 |
2 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSØR |
|
25m |
1:28.09 |
203 |
3 |
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
0494AV |
NYBORG |
|
25m |
1:21.88 |
453 |
4 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:13.98 |
63 |
5 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:21.48 |
27 |
6 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:27.38 |
450 |
7 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:32.52 |
474 |
8 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:34.82 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 1919-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
439 |
1 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
1:22.90 |
93 |
2 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:19.70 |
422 |
3 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
25m |
1:18.68 |
420 |
4 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
25m |
1:13.04 |
98 |
5 |
Malou Carlsen |
2000 |
0036AO |
NAKSKOV |
|
25m |
1:18.06 |
454 |
6 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
1:19.09 |
149 |
7 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:20.79 |
393 |
8 |
Clara Neumann |
2001 |
0164AC |
SK-SYD |
|
25m |
1:22.95 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
07:45 |
|