Program för DM/JDM 2017, Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
DM-JDM (25M) 2017 Mellansvensk |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Västerås |
|
Utskriftstid |
09:07 |
|
|
Arrangör |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (4) |
Distriktrekord Seniorer: Erik Gissén (1992) 53.88 2016-11-05 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 54.69 2013-11-21 |
|
Beräknad start 11:56 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
426 |
1 |
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:18.93 |
386 |
2 |
Alexander Karlsson |
2002 |
AQ4102 |
UPSALA S |
|
50m |
1:12.62 |
353 |
3 |
Jakob Hanson |
2002 |
AJ4902 |
SALA SS |
|
25m |
1:10.58 |
340 |
4 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
AL0399 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
1:07.38 |
290 |
5 |
Tim Hansson |
2001 |
AM7101 |
FALUN |
|
50m |
1:07.65 |
315 |
6 |
Philip Löfbom |
2003 |
AC0903 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:12.24 |
261 |
7 |
Evert Jonsson |
2003 |
AA0303 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:16.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
301 |
1 |
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
GÄVLE SS |
|
50m |
1:06.85 |
328 |
2 |
Niclas Lindow |
1999 |
AN6999 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:05.66 |
322 |
3 |
David Albringer |
2001 |
AF2101 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:03.56 |
357 |
4 |
Elias Nordgren |
2001 |
AE2101 |
SALA SS |
|
25m |
1:03.41 |
418 |
5 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
AT1300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:03.50 |
371 |
6 |
Ludvig Nyrén |
1997 |
AO5797 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:03.78 |
457 |
7 |
Michal Laszewski |
2002 |
AC4902 |
ÖSA |
|
50m |
1:06.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
395 |
1 |
Philip Rosvall |
2001 |
AP2501 |
UPSALA S |
|
25m |
1:03.17 |
329 |
2 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:02.18 |
469 |
3 |
Vilmer Jansson |
2000 |
AI2100 |
HK SIM |
|
25m |
1:01.92 |
354 |
4 |
Marcus Johnsson |
2002 |
AN2502 |
SALA SS |
|
25m |
1:00.42 |
369 |
5 |
Ivo Kuijpers |
1999 |
AG6199 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:00.72 |
309 |
6 |
Igor Blagojevic |
2000 |
AG5700 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:02.08 |
358 |
7 |
Edwin Nystrand |
2002 |
AE8902 |
SALA SS |
|
50m |
1:02.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
302 |
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
AC0901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:00.32 |
384 |
2 |
Carl Göransson |
2000 |
AQ8300 |
UPSALA S |
|
25m |
59.77 |
406 |
3 |
Filip Björkholm |
1998 |
AP5798 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
59.03 |
325 |
4 |
Erik Gissén |
1992 |
AL0992 |
KARLSTAD |
|
25m |
53.88 |
252 |
5 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
56.34 |
306 |
6 |
Marcus Ålenius |
2001 |
AQ6901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
59.63 |
410 |
7 |
Gustaf Dahlman |
1997 |
AJ1597 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
59.98 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
09:07 |
|