Startliste for Septembersim
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 2
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
Septembersim 2017 |
|
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Tyresö |
|
Utskriftstid |
15:12 |
|
|
Arrangör |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 september 2017 |
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Damer |
Finaler (11) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
110 |
1 |
Elin Yavuz |
2007 |
AW9807 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
215 |
2 |
Vera Tjäder |
2005 |
AX3405 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
6 |
3 |
Mikaela Erneholm |
2006 |
BA7606 |
DANDERYD |
|
25m |
|
217 |
4 |
Liv Dahl |
2005 |
BL0805 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
58 |
5 |
Agnes Salmi |
2006 |
AL2606 |
SKURU IK |
|
25m |
|
60 |
6 |
Amanda Widhe |
2007 |
AR5607 |
SKURU IK |
|
25m |
|
52 |
7 |
Signe Mueller |
2007 |
AZ5207 |
SKURU IK |
|
25m |
|
103 |
8 |
Moa Slättegård |
2006 |
BL8406 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
82 |
1 |
Julia Hellberg |
2007 |
AR8607 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:03.69 |
57 |
2 |
Aurora Pinho |
2006 |
BJ3206 |
SKURU IK |
|
25m |
1:50.87 |
77 |
3 |
Emma Goulet |
2006 |
BB5806 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:45.47 |
100 |
4 |
Lea Rosenholm |
2006 |
BH0606 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:43.11 |
109 |
5 |
Iris Wik |
2006 |
BC8406 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:43.73 |
97 |
6 |
Smilla Palmborg |
2007 |
AR9807 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:49.49 |
84 |
7 |
Engla Hellenius |
2008 |
AA2808 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:50.92 |
197 |
8 |
Wilma Söderlind |
2007 |
AH7207 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
55 |
1 |
Nina Nilsson |
2005 |
BL5205 |
SKURU IK |
|
25m |
1:35.33 |
99 |
2 |
Carla Rollvén |
2006 |
BA4406 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:34.30 |
94 |
3 |
Frida Loqvist |
2006 |
BB6806 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:33.70 |
48 |
4 |
Tyra Jalmert |
2004 |
BO2204 |
SKURU IK |
|
25m |
1:31.92 |
68 |
5 |
Stella Egmar |
2006 |
AW9806 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:33.04 |
135 |
6 |
Nellie Häger |
2006 |
AN8206 |
SKK |
|
25m |
1:34.28 |
95 |
7 |
Karolina Nivenius |
2005 |
BC8405 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:34.90 |
4 |
8 |
Hanna Bolinder |
2006 |
BD4206 |
DANDERYD |
|
25m |
1:41.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
31 |
1 |
Laura Midby |
2006 |
AG9806 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:31.01 |
179 |
2 |
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
BR7804 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:30.13 |
188 |
3 |
Elma Ridhagen |
2004 |
BS9804 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:29.00 |
42 |
4 |
Alice Belic |
2005 |
AU7605 |
SKURU IK |
|
25m |
1:28.16 |
105 |
5 |
Agnes Thunberg |
2007 |
AD8807 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:28.96 |
89 |
6 |
Matilda Karlsson |
2007 |
AD4807 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:29.16 |
43 |
7 |
Filippa Bergman |
2005 |
AU6605 |
SKURU IK |
|
25m |
1:30.67 |
118 |
8 |
Emelie Bilands |
2006 |
AN4206 |
SKK |
|
25m |
1:31.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
111 |
1 |
Astrid Öhlén |
2006 |
AV5206 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:26.48 |
74 |
2 |
Jennifer Geaney |
2005 |
AS9805 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:25.92 |
86 |
3 |
Ella Holmberg |
2006 |
AK7406 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:24.58 |
2 |
4 |
Rebecka Barkvall |
2007 |
AK8807 |
DANDERYD |
|
25m |
1:23.75 |
83 |
5 |
Alva Hellenius |
2006 |
AB3806 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:24.19 |
131 |
6 |
Vida Haesert |
2006 |
AN0206 |
SKK |
|
25m |
1:24.73 |
29 |
7 |
Anna Kristiansson |
2007 |
AB5807 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:26.02 |
85 |
8 |
Lola Hjort Mowitz |
2006 |
AI8406 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:27.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
210 |
1 |
Elsa Jonsson |
2004 |
BY3404 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
1:23.30 |
79 |
2 |
Wilma Groth |
2005 |
AV2605 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:22.77 |
177 |
3 |
Alva Jacobsson |
2005 |
AJ1605 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:22.21 |
12 |
4 |
Ebba Rosander |
2005 |
BH9605 |
DANDERYD |
|
25m |
1:21.46 |
142 |
5 |
Sofia Lövqvist |
2006 |
AN2206 |
SKK |
|
25m |
1:21.53 |
5 |
6 |
Irma Ehrengren |
2005 |
BN9605 |
DANDERYD |
|
25m |
1:22.66 |
10 |
7 |
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
BH1805 |
DANDERYD |
|
25m |
1:22.90 |
54 |
8 |
Frida Nilsson |
2004 |
BP8604 |
SKURU IK |
|
25m |
1:23.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
73 |
1 |
Alina Färm |
2005 |
AV3605 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:20.05 |
21 |
2 |
Cornelia Dahlén |
2004 |
AX1404 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:19.19 |
106 |
3 |
Lisa Uddeholt |
2005 |
AX6405 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:18.52 |
202 |
4 |
Frida Wallman |
2005 |
AQ6405 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:17.20 |
53 |
5 |
Stella Nelson |
2004 |
BR4204 |
SKURU IK |
|
25m |
1:18.09 |
196 |
6 |
Alicia Söderlind |
2005 |
AQ5805 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:18.94 |
171 |
7 |
Freya Ebert Westerberg |
2005 |
BB3805 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:19.97 |
134 |
8 |
Alva Herlitz |
2005 |
BF4805 |
SKK |
|
25m |
1:21.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
115 |
1 |
Lina Ahlström |
2005 |
AS6805 |
SKK |
|
25m |
1:16.75 |
146 |
2 |
Matilda Sandquist |
2005 |
AG1805 |
SKK |
|
25m |
1:16.42 |
122 |
3 |
Amanda Bäck |
2005 |
BM9205 |
SKK |
|
50m |
1:14.43 |
9 |
4 |
Tova Lindbom |
2002 |
BV8802 |
DANDERYD |
|
25m |
1:11.88 |
96 |
5 |
Veronica Olsson |
2005 |
AG6805 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:12.52 |
150 |
6 |
Emelie Sveding |
2005 |
AG8605 |
SKK |
|
25m |
1:16.03 |
203 |
7 |
Amanda Vicente |
2003 |
AL5403 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:16.63 |
178 |
8 |
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
AW9405 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:17.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
180 |
1 |
Emelie Lindholm |
2003 |
AL6403 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:11.64 |
164 |
2 |
Paulina Back |
2000 |
AR4800 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:11.17 |
186 |
3 |
Emma Parsons |
2002 |
BF8802 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:10.16 |
194 |
4 |
Emma Stråhle |
2002 |
AI4802 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:09.20 |
120 |
5 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
BR5804 |
SKK |
|
50m |
1:10.11 |
138 |
6 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
AG9605 |
SKK |
|
50m |
1:10.91 |
11 |
7 |
Sofia Montan |
2004 |
BJ2804 |
DANDERYD |
|
25m |
1:11.36 |
34 |
8 |
|
0 |
|
|
|
25m |
1:11.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
189 |
1 |
Matilda Ringbom |
2003 |
AX6803 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:06.60 |
22 |
2 |
Louise Ericsson |
2001 |
AN8601 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:05.83 |
167 |
3 |
Frida Björkman |
1999 |
AU7499 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:04.51 |
216 |
4 |
Klara Alte |
2002 |
AX1602 |
SKK |
|
25m |
1:03.98 |
162 |
5 |
Tea Angerfelt |
2004 |
AJ7404 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:04.32 |
152 |
6 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
AX5602 |
SKK |
|
25m |
1:05.53 |
165 |
7 |
Sofie Back |
1999 |
AU0699 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:06.55 |
201 |
8 |
Ella Törnqvist |
2003 |
AQ1603 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:06.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
148 |
1 |
Siri Selander |
1999 |
AU1899 |
SKK |
|
25m |
1:03.66 |
23 |
2 |
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:02.07 |
198 |
3 |
Julia Thurfjell |
1994 |
BG3894 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
59.43 |
141 |
4 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
SKK |
|
25m |
58.75 |
205 |
5 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SPIF SF |
|
25m |
59.27 |
184 |
6 |
Sara Olsson |
1999 |
AR6899 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
59.56 |
147 |
7 |
Nora Segerström |
2002 |
BM0802 |
SKK |
|
25m |
1:02.65 |
18 |
8 |
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
AC9602 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:03.76 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
Utskriftstid |
15:12 |
|