Program för UGP 2 2017-2018, Södertörn
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 183 | Karlsson Adam | 2000 | SPÅRVÄGEN | AK5900 | 25 m | 1:59.00 | |
2 | 298 | Nyström Elliot | 2002 | SÖDERTÖRN | AD6902 | 25 m | 1:59.48 | |
3 | 100 | Kroonder Troy | 2003 | SK NEPTUN | AG8903 | 25 m | 1:59.51 | |
4 | 235 | Selander Tor | 2002 | SKK | AH4902 | 25 m | 1:59.60 | |
5 | 178 | Henriksen Gustav | 2002 | SPÅRVÄGEN | AM1702 | 25 m | 2:00.88 | |
6 | 270 | Andrén Christopher | 2000 | SÖDERTÖRN | AK0100 | 25 m | 2:01.35 | |
7 | 535 | Montes Leonardo | 2002 | SS04 | AN2902 | 25 m | 2:03.68 | |
8 | 227 | Jacobsson Fredrik | 2001 | SKK | AK8701 | 25 m | 2:03.75 | |
9 | 513 | Kvist Mattias | 2003 | ÖSMO SS | AB5503 | 25 m | 2:04.18 | |
10 | 205 | Wallén Andreas | 2002 | SPÅRVÄGEN | AP9302 | 25 m | 2:04.71 | |
11 | 525 | Jakobsson Leo | 2002 | SS04 | AG4302 | 25 m | 2:05.01 | |
12 | 106 | Martinsson Morgan | 2001 | SK NEPTUN | AN1701 | 25 m | 2:05.25 | |
13 | 251 | Hellberg Robert | 2001 | SÖDERTÄLJE | AE7701 | 25 m | 2:05.80 | |
14 | 107 | Mogard Linden Oscar | 2002 | SK NEPTUN | AS8702 | 50 m | 2:06.74 | |
15 | 233 | Reithner Otto | 2003 | SKK | AE4303 | 25 m | 2:06.98 | |
16 | 172 | Erneholm Oliver | 2003 | SPÅRVÄGEN | AO4503 | 25 m | 2:07.05 | |
17 | 222 | Gustafsson Isak | 2001 | SKK | AA5901 | 25 m | 2:07.37 | |
18 | 112 | Palmqvist Karl | 2002 | SK NEPTUN | AZ6102 | 25 m | 2:07.85 | |
19 | 146 | Hallenborg Arvid | 2002 | SALTSJÖB | AM1902 | 25 m | 2:08.56 | |
20 | 539 | Reuterskiöld Douglas | 2002 | SS04 | AM1302 | 25 m | 2:09.12 | |
21 | 192 | Nilsson Herman | 2002 | SPÅRVÄGEN | AH7702 | 25 m | 2:09.28 | |
22 | 118 | Rasmuson Jakob | 2003 | SK NEPTUN | AP9103 | 25 m | 2:10.73 | |
23 | 305 | Sandqvist Jonathan | 2003 | SÖDERTÖRN | AO3703 | 25 m | 2:11.20 | |
24 | 93 | Haargaard Morten | 2003 | SK NEPTUN | AP2703 | 25 m | 2:11.47 | |
25 | 181 | Holmström Jesper | 2003 | SPÅRVÄGEN | AO4903 | 25 m | 2:11.55 | |
26 | 301 | Plavans Henry | 2005 | SÖDERTÖRN | AB6105 | 25 m | 2:12.49 | |
27 | 543 | Voigt Kalle | 2001 | SS04 | AK8901 | 25 m | 2:12.98 | |
28 | 131 | Wallström-Blomgren Isak | 2003 | SK NEPTUN | AQ9303 | 25 m | 2:13.35 | |
29 | 510 | Björklund Liam | 2003 | ÖSMO SS | AB6503 | 25 m | 2:15.75 | |
30 | 559 | Falk Erik | 2003 | SPIF SF | AL0103 | 25 m | 2:16.72 | |
31 | 176 | Hansson Dylén Adam | 2003 | SPÅRVÄGEN | AP6103 | 25 m | 2:17.02 | |
32 | 573 | MacLeod David | 2001 | SPIF SF | BA1701 | 25 m | 2:17.51 | |
33 | 276 | Camacho Alexis | 2001 | SÖDERTÖRN | AE5301 | 25 m | 2:18.22 | |
34 | 421 | Lyth Elias | 2004 | WISBY SS | AO8504 | 25 m | 2:18.22 | |
35 | 286 | Hellman Kevin | 2005 | SÖDERTÖRN | AC6705 | 25 m | 2:19.11 | |
36 | 109 | Mueller Hjalmar | 2004 | SK NEPTUN | AR8104 | 25 m | 2:19.37 | |
37 | 199 | Styrman Arvid | 2002 | SPÅRVÄGEN | AQ2502 | 25 m | 2:19.95 | |
38 | 419 | Höglund Anton | 2004 | WISBY SS | AG7704 | 25 m | 2:20.15 | |
39 | 117 | Rappoccio Alex | 2002 | SK NEPTUN | AY3502 | 25 m | 2:20.66 | |
40 | 191 | Neuhardt David | 2003 | SPÅRVÄGEN | AU6103 | 50 m | 2:21.57 | |
41 | 197 | Siotis Jannis | 2003 | SPÅRVÄGEN | AL3303 | 25 m | 2:22.57 | |
42 | 104 | Martin Morris | 2004 | SK NEPTUN | AH0504 | 25 m | 2:22.87 | |
43 | 420 | Höglund Oliver | 2003 | WISBY SS | AC8103 | 25 m | 2:23.35 | |
44 | 160 | Alexanderson Aron | 2003 | SPÅRVÄGEN | AT0103 | 25 m | 2:24.88 | |
45 | 120 | Salentin Jan | 2004 | SK NEPTUN | AT2104 | 25 m | 2:25.27 | |
46 | 422 | Pettersson Walter | 2003 | WISBY SS | AT3503 | 25 m | 2:26.82 | |
47 | 568 | Lewander Axel | 2004 | SPIF SF | AI7304 | 25 m | 2:27.07 | |
48 | 561 | Frisendahl Emil | 2003 | SPIF SF | AV8303 | 50 m | 2:27.34 | |
49 | 110 | Norberg Malte | 2003 | SK NEPTUN | AI7903 | 50 m | 2:27.63 | |
50 | 167 | Dahlberg Viktor | 2005 | SPÅRVÄGEN | AQ7105 | 25 m | 2:32.43 | |
51 | 425 | Sjöberg Jack | 2005 | WISBY SS | AI3305 | 25 m | 2:34.84 | |
52 | 147 | Hallenborg Axel | 2004 | SALTSJÖB | AO5504 | 25 m | 2:40.99 | |
53 | 426 | Vigström Hannes | 2004 | WISBY SS | AT3304 | 25 m | 2:41.76 | |
54 | 221 | Graner Anton | 2005 | SKK | AH4905 | 25 m | 2:41.95 | |
55 | 102 | Lundströmer Hugo | 2003 | SK NEPTUN | AI8903 | 25 m | 2:42.39 | |
56 | 511 | Claesson Max | 2004 | ÖSMO SS | AB1904 | 25 m | 2:44.01 | |
57 | 291 | Lindbom Victor | 2004 | SÖDERTÖRN | AI6704 | 25 m | 2:44.88 | |
58 | 285 | Hamzehnejad Alvin | 2004 | SÖDERTÖRN | AV9304 | 25 m | 2:45.60 | |
59 | 239 | Åsbrink Gustav | 2005 | SKK | AE3505 | 25 m | 2:47.91 | |
60 | 219 | Flores Oscar | 2005 | SKK | AE5305 | 25 m | 2:48.01 | |
61 | 546 | Youssef Alexander | 2004 | SS04 | AS2504 | 50 m | 2:52.54 | |
62 | 352 | Ringbom Max | 2005 | TYRESÖ SS | AJ9705 | 25 m | 2:53.58 | |
63 | 252 | Huerta Spencer | 2004 | SÖDERTÄLJE | AV5504 | 25 m | 2:56.53 | |
64 | 243 | Berg Emil | 2003 | SÖDERTÄLJE | AK4903 | 50 m | 2:57.67 | |
65 | 348 | Lundvall Love | 2004 | TYRESÖ SS | AK8504 | 25 m | 3:00.06 | |
66 | 224 | Harju Jonas | 2005 | SKK | AH8905 | 25 m | 3:02.16 | |
67 | 213 | Berggren David | 2005 | SKK | AH5905 | 25 m | 3:06.34 | |
68 | 554 | Arslan Mikail | 2005 | SPIF SF | AH9305 | 25 m | 3:14.39 | |
69 | 212 | Alveskär Lundfeldt Simon | 2005 | SKK | AG4505 | 50 m | 3:14.89 | |
70 | 552 | Trolin Leo | 2003 | HELLAS SK | AY1103 | 25 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 15:28 |