2024-06-24   05:42:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för UGP 1 2018-2019, Borås

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Insim: 13:30 1:a start kl. 14:30

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tvling  UGP 1 2018-2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  13:11   
  Arrangr  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar  Finaler (10) 
Berknad start 17:35 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
               
               
               
570  Vinston sn  2007  AJ9907  MASS    50m  1:31.86 
565  Gabriel Dyring  2006  AQ4506  MASS    50m  1:31.40 
561  Tom Larsson  2007  AG9307  MASS    25m  1:31.61 
685  Noah Berg  2006  AN4106  VARBERG    25m  1:31.89 
               
               
  10               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
477  Willem Barkebo Jalmgrd  2005  AV3305  GTEBORG    25m  1:27.44 
557  Erik Bailey  2007  AG2307  MASS    25m  1:25.50 
702  Oliver Meisel  2006  AM6106  ANGERED    25m  1:24.56 
386  Alvar Ejdesj  2005  AG2305  ELFSBORG    25m  1:23.28 
599  Viktor Sjstedt  2006  AI3706  MASS    50m  1:21.69 
469  Karl Pettersson  2004  AX8904  GTEBORG    50m  1:21.91 
458  Wille Damber  2005  AR1105  GTEBORG    50m  1:23.38 
478  Calvin Lindn  2007  AL7707  GTEBORG    50m  1:25.45 
467  Azad Inci  2005  AT4705  GTEBORG    25m  1:26.53 
402  10  Lukas Engstrm  2007  AC8707  ELFSBORG    25m  1:27.60 

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
399  Isac Johansson  2006  AH5306  ELFSBORG    25m  1:20.28 
463  Jonathan Larsson  2006  AN2306  GTEBORG    25m  1:19.60 
468  Erik Ulvdal  2005  AT8905  GTEBORG    25m  1:18.76 
514  Christoffer Larsson  2005  AG6305  LIDKPING    50m  1:17.75 
392  Filip Hoff  2005  AI8505  ELFSBORG    25m  1:17.64 
701  Hugo Bck  2004  AZ8504  FALKENBERG    25m  1:17.69 
471  Elias Lai  2006  AR4706  GTEBORG    50m  1:18.29 
682  Carl Martinsson  2005  AR6305  VARBERG    50m  1:19.45 
632  Joar Kivist  2005  AP9305  SK 1970    50m  1:20.17 
464  10  Lucas Larsson  2006  AN0306  GTEBORG    50m  1:21.07 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
355  Tony Kerman  2005  AP8705  ANDERSTORP    25m  1:16.58 
496  Bence Barnabs Mrkus  2005  AM5105  SK LAXEN    25m  1:16.21 
499  Anton Ymn  2005  AM6105  SK LAXEN    25m  1:13.53 
684  Willgot Malmstrm  2005  AR7305  VARBERG    25m  1:13.32 
584  Ludvig Ling  2004  AS5304  MASS    25m  1:13.03 
450  Max Ha  2006  AF0906  GTEBORG    25m  1:13.19 
623  Melker Boman  2005  AB2905  SK 1970    50m  1:13.49 
588  Alexander Hellqvist  2005  AN8505  MASS    50m  1:14.15 
589  Max Holmberg  2005  AN1705  MASS    25m  1:16.24 
595  10  Felix Andersson  2006  AI5706  MASS    25m  1:17.53 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
683  Mns Bengtsson  2006  AN3106  VARBERG    25m  1:12.95 
678  Victor Josarp  2006  AG9706  VARBERG    25m  1:12.17 
624  Leon Larsson  2005  AB6905  SK 1970    25m  1:11.24 
384  Lowe Stenberg  2006  AC2506  ELFSBORG    50m  1:09.46 
582  Vincent Olsson  2004  AS8304  MASS    25m  1:08.62 
626  Milton Hedendahl  2005  AC5305  SK 1970    25m  1:09.05 
675  Lucas Axelsson  2005  AK5705  VARBERG    25m  1:10.37 
368  Jesper Figas  2003  AH5303  ELFSBORG    25m  1:11.63 
497  Hampus Rosdahl  2005  AM4105  SK LAXEN    25m  1:12.76 
452  10  Albert Lindroth  2005  AK0705  GTEBORG    50m  1:12.97 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
552  Alexander Nilsson  2005  AH6305  MASS    25m  1:07.85 
689  Emil Storberg  2004  AE8504  FALKENBERG    25m  1:06.95 
548  Rikard Kristensson  2004  AL0904  MASS    25m  1:06.29 
454  Axel Lindstrm  2003  AW4503  GTEBORG    50m  1:05.93 
367  Max Lidbom  2004  AC0104  ELFSBORG    25m  1:05.73 
490  Joel Meuller  2004  AN1704  SK LAXEN    25m  1:05.78 
676  Edvin Danielsson  2005  AK6905  VARBERG    25m  1:06.09 
495  Petter Bergdahl  2005  AM3105  SK LAXEN    25m  1:06.47 
529  Simon Wretborn  2003  AJ0903  MASS    25m  1:07.52 
667  10  Max Jilek  2006  AB0906  VARBERG    25m  1:08.40 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
555  Sixten Bohlin  2003  AY2903  MASS    25m  1:05.09 
479  Gustaf Jonsson  2003  AH3103  SK LAXEN    25m  1:04.68 
498  Emil Wannem  2006  AG8906  SK LAXEN    25m  1:04.35 
535  Elias Anderson  2003  AO8303  MASS    25m  1:03.60 
669  Alfred Hedberg  2004  AO4904  VARBERG    25m  1:03.41 
439  Love Mellegrd Fastn  2003  AS9503  GTEBORG    50m  1:03.59 
549  Isak Andersson  2004  AP4304  MASS    25m  1:04.18 
512  Henrik Kraemer  2005  AD7505  LIDKPING    25m  1:04.45 
651  Pelle Huldn  2002  AE8302  VARBERG    50m  1:04.73 
671  10  Alvin kesson  2005  AH4505  VARBERG    25m  1:05.43 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
547  Mns Evertsson  2003  AR2103  MASS    50m  1:03.10 
673  Samuel Lvenklev  2003  AU7703  VARBERG    25m  1:03.00 
534  Max Swegmark  2004  AE2504  MASS    25m  1:02.62 
491  Simon Swedblom  2004  AN9504  SK LAXEN    25m  1:02.35 
688  Alexander Mcadam  2004  AE7504  FALKENBERG    25m  1:01.37 
489  Oscar Bjering  2004  AN6504  SK LAXEN    25m  1:02.27 
661  Kailan Jimenez  2005  AE4505  VARBERG    25m  1:02.53 
658  Viking Josefson  2002  AQ2702  VARBERG    25m  1:02.80 
660  Arvid Kvorning  2005  AB9705  VARBERG    25m  1:03.03 
437  10  Loke Egnell  2003  AR2703  GTEBORG    50m  1:03.23 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
487  Erik Olsson  2004  AI0504  SK LAXEN    25m  1:01.11 
614  Sebastian Johansson  2002  AF7102  SK 1970    25m  1:00.77 
693  Mats Rehn  2002  AW8902  FALKENBERG    25m  59.74 
521  Marcus Sundblad  2003  AF4103  MASS    25m  59.24 
654  Malte Almqvist  2004  AB9904  VARBERG    25m  58.90 
348  Anti Khr  2001  AM4701  ANDERSTORP    25m  59.07 
483  Albin Ekstrand  2004  AG5104  SK LAXEN    25m  59.57 
520  Karl Skogsberg  2003  AF2103  MASS    25m  59.74 
480  August Anderud  2004  AC1904  SK LAXEN    25m  1:01.07 
361  10  Gustav Askengren  2004  AA9904  ELFSBORG    25m  1:01.21 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
525  Filiph Castillo Karlsson  2002  AO4902  MASS    25m  58.73 
519  Linus Hagedorn  2002  AI9702  MASS    25m  58.39 
420  Max Feng  2001  AR6301  GTEBORG    25m  57.81 
530  Alvin Vlkki  2004  AE3504  MASS    25m  56.16 
365  David Reinholdsson  2002  AI3502  ELFSBORG    25m  54.91 
528  Felix Jedbratt  2003  AJ7703  MASS    25m  55.61 
408  Simon Svedberg  2001  AK5701  FALKPING    25m  56.55 
427  Karl Bohlin  2001  AV6301  GTEBORG    25m  58.17 
616  Erik Klasson  2003  AH1503  SK 1970    25m  58.47 
352  10  Ville Seppl  2004  AO0304  ANDERSTORP    25m  58.81 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  13:11 
 

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner