2024-07-15   16:57:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för UGP 1 2018-2019, Borås

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00

Heatlista Gren 16
Heatlista 
 
  Tvling  UGP 1 2018-2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  18:35   
  Arrangr  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar  Finaler (7) 
Berknad start 09:49 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
               
               
685  Noah Berg  2006  AN4106  VARBERG    25m   
570  Vinston sn  2007  AJ9907  MASS    50m  1:52.92 
467  Azad Inci  2005  AT4705  GTEBORG    50m  1:49.12 
458  Wille Damber  2005  AR1105  GTEBORG    50m  1:51.19 
402  Lukas Engstrm  2007  AC8707  ELFSBORG    50m  2:00.34 
558  Gustaf Dalqvist  2007  AG1307  MASS    25m   
               
  10               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
499  Anton Ymn  2005  AM6105  SK LAXEN    50m  1:48.47 
701  Hugo Bck  2004  AZ8504  FALKENBERG    25m  1:41.63 
632  Joar Kivist  2005  AP9305  SK 1970    25m  1:39.69 
448  Jack Gardiner  2004  AR8904  GTEBORG    50m  1:38.74 
495  Petter Bergdahl  2005  AM3105  SK LAXEN    50m  1:38.56 
380  Eric Thrngren  2006  AB2906  ELFSBORG    25m  1:38.67 
584  Ludvig Ling  2004  AS5304  MASS    25m  1:38.93 
355  Tony Kerman  2005  AP8705  ANDERSTORP    50m  1:41.35 
682  Carl Martinsson  2005  AR6305  VARBERG    50m  1:44.89 
471  10  Elias Lai  2006  AR4706  GTEBORG    50m  1:48.91 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
452  Albert Lindroth  2005  AK0705  GTEBORG    50m  1:37.82 
588  Alexander Hellqvist  2005  AN8505  MASS    25m  1:37.06 
463  Jonathan Larsson  2006  AN2306  GTEBORG    50m  1:36.88 
497  Hampus Rosdahl  2005  AM4105  SK LAXEN    25m  1:36.34 
595  Felix Andersson  2006  AI5706  MASS    25m  1:35.34 
555  Sixten Bohlin  2003  AY2903  MASS    25m  1:35.54 
384  Lowe Stenberg  2006  AC2506  ELFSBORG    25m  1:36.82 
683  Mns Bengtsson  2006  AN3106  VARBERG    25m  1:36.91 
676  Edvin Danielsson  2005  AK6905  VARBERG    25m  1:37.39 
469  10  Karl Pettersson  2004  AX8904  GTEBORG    50m  1:38.10 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
464  Lucas Larsson  2006  AN0306  GTEBORG    25m  1:32.48 
661  Kailan Jimenez  2005  AE4505  VARBERG    25m  1:31.78 
667  Max Jilek  2006  AB0906  VARBERG    25m  1:31.40 
582  Vincent Olsson  2004  AS8304  MASS    25m  1:30.71 
623  Melker Boman  2005  AB2905  SK 1970    25m  1:30.03 
491  Simon Swedblom  2004  AN9504  SK LAXEN    25m  1:30.06 
450  Max Ha  2006  AF0906  GTEBORG    50m  1:30.93 
684  Willgot Malmstrm  2005  AR7305  VARBERG    25m  1:31.50 
548  Rikard Kristensson  2004  AL0904  MASS    25m  1:32.24 
509  10  Jonah Hullegrd  2006  AN1306  SK LAXEN    25m  1:33.96 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
496  Bence Barnabs Mrkus  2005  AM5105  SK LAXEN    25m  1:28.49 
519  Linus Hagedorn  2002  AI9702  MASS    25m  1:27.77 
498  Emil Wannem  2006  AG8906  SK LAXEN    25m  1:27.14 
688  Alexander Mcadam  2004  AE7504  FALKENBERG    25m  1:26.75 
479  Gustaf Jonsson  2003  AH3103  SK LAXEN    25m  1:22.91 
454  Axel Lindstrm  2003  AW4503  GTEBORG    25m  1:24.26 
671  Alvin kesson  2005  AH4505  VARBERG    25m  1:26.91 
490  Joel Meuller  2004  AN1704  SK LAXEN    50m  1:27.67 
552  Alexander Nilsson  2005  AH6305  MASS    25m  1:28.24 
394  10  Hannes Bergnell  2006  AG0106  ELFSBORG    25m  1:29.35 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
689  Emil Storberg  2004  AE8504  FALKENBERG    25m  1:21.83 
534  Max Swegmark  2004  AE2504  MASS    25m  1:21.38 
528  Felix Jedbratt  2003  AJ7703  MASS    25m  1:20.42 
489  Oscar Bjering  2004  AN6504  SK LAXEN    25m  1:19.98 
535  Elias Anderson  2003  AO8303  MASS    25m  1:18.47 
693  Mats Rehn  2002  AW8902  FALKENBERG    25m  1:19.40 
487  Erik Olsson  2004  AI0504  SK LAXEN    25m  1:20.06 
385  William Dahlqvist  2005  AG5305  ELFSBORG    25m  1:21.11 
593  Felix Sjgren  2005  AN0705  MASS    25m  1:21.51 
367  10  Max Lidbom  2004  AC0104  ELFSBORG    25m  1:22.57 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
352  Ville Seppl  2004  AO0304  ANDERSTORP    25m  1:15.93 
372  Kevin Sderqvist  2004  AF9704  ELFSBORG    25m  1:14.58 
530  Alvin Vlkki  2004  AE3504  MASS    25m  1:12.53 
521  Marcus Sundblad  2003  AF4103  MASS    25m  1:11.90 
420  Max Feng  2001  AR6301  GTEBORG    25m  1:08.97 
427  Karl Bohlin  2001  AV6301  GTEBORG    25m  1:11.68 
525  Filiph Castillo Karlsson  2002  AO4902  MASS    25m  1:11.93 
520  Karl Skogsberg  2003  AF2103  MASS    25m  1:14.28 
547  Mns Evertsson  2003  AR2103  MASS    50m  1:14.71 
651  10  Pelle Huldn  2002  AE8302  VARBERG    25m  1:17.65 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  18:35 
 

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner