Program för Sollentuna simfestival 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD
|
Final 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
3 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
DANDERYD |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
4 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
SS04 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
5 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
TUREBERG |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD |
Final 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
2 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
SS04 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
3 |
|
Isidora Mitrovic |
2005 |
SS04 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
4 |
|
Ebba Carlsson |
2005 |
SALTSJÖB |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
5 |
|
Carla Rollvén |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
6 |
|
Elina Darvish |
2005 |
SS04 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
7 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
DANDERYD |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD |
Final 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
1 |
|
Filippa Neuman |
2004 |
SALTSJÖB |
3:25.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
2 |
|
Stella Egmar |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
3:13.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
3 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
SS04 |
3:08.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
4 |
|
Lola Hjort Mowitz |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
3:03.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
5 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
SS04 |
3:08.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
6 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
3:10.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
7 |
|
Frida Loqvist |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
3:17.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD |
Final 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
1 |
|
Julia Liu |
2004 |
TUREBERG |
3:01.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
2 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
DANDERYD |
2:51.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
3 |
|
Adéla Darvish |
2003 |
SS04 |
2:50.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
4 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
SS04 |
2:49.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
5 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
DANDERYD |
2:50.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
6 |
|
Alina Färm |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:51.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
7 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
3:00.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD |
Final 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
1 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
VÄSBY SS |
2:46.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
2 |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
TUREBERG |
2:44.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
3 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
DANDERYD |
2:41.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
4 |
|
Sofia Karls |
2002 |
SS04 |
2:36.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
5 |
|
Clara Sundgren |
2005 |
VÄSBY SS |
2:41.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
6 |
|
Rebecca Velin |
2004 |
VÄSBY SS |
2:42.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
7 |
|
Lovisa Jardelid |
2005 |
VÄSBY SS |
2:44.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD |
Final 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
1 |
|
Linn Melander |
2005 |
VÄSBY SS |
2:35.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
2 |
|
Maja Berngrim |
2003 |
SS04 |
2:34.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
3 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
TUREBERG |
2:31.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
4 |
|
Julia Häglund |
2003 |
TUREBERG |
2:29.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
5 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
SPÅRVÄGEN |
2:29.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
6 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
VÄSBY SS |
2:33.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
7 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
VÄSBY SS |
2:34.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD |
Final 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
1 |
|
Emma Montelius |
2005 |
SS04 |
2:29.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
2 |
|
Mira Burmeister |
2003 |
SALTSJÖB |
2:28.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
3 |
|
Anna Mattila |
2004 |
VÄSBY SS |
2:26.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
4 |
|
Veronica Lythell |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:24.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
5 |
|
Clara Wettergren |
2002 |
TUREBERG |
2:24.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
6 |
|
Ioana Danes |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:26.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
7 |
|
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
VÄSBY SS |
2:28.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD |
Final 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
1 |
|
Lovisa Fantenberg |
2004 |
VÄSBY SS |
2:23.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
2 |
|
Elvira Schei |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:23.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
3 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
TUREBERG |
2:22.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
291 |
4 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
SALTSJÖB |
2:19.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
5 |
|
Hannah Berndtson |
1996 |
SS04 |
2:22.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
6 |
|
Emelie Lindström |
2003 |
VÄSBY SS |
2:22.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
7 |
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:23.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD |
Final 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
1 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
TUREBERG |
2:19.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
2 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
VÄSBY SS |
2:18.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
3 |
|
Selma Holmer |
2004 |
TUREBERG |
2:16.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
4 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
SPÅRVÄGEN |
2:15.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
5 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
SS04 |
2:15.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
6 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
VÄSBY SS |
2:18.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
7 |
|
Eliane Westermark |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:18.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD |
Final 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
1 |
|
Lucrezia Vespertini |
2002 |
VÄSBY SS |
2:14.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
2 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
SS04 |
2:11.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
3 |
|
Olivia Stille |
2000 |
TUREBERG |
2:09.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
4 |
|
Louise Halldén |
1998 |
VÄSBY SS |
2:03.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
5 |
|
Elin Peng |
2003 |
VÄSBY SS |
2:08.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
6 |
|
Nina Bring |
1999 |
SPÅRVÄGEN |
2:09.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
7 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
SS04 |
2:13.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 14:25:17 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|