Program för NUSS yngre 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 40
|
Tävling |
NUSS Yngre (25m) |
|
Utskriftsdatum |
03 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Västerås |
|
Utskriftstid |
18:54 |
|
|
Arrangör |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 februari 2018 |
|
|
|
|
Gren 40, 100m Bröstsim FL 11 |
Finaler (4) |
11 år och yngre: Olivia Bäckström (2005) 1:23.39 2016-02-06 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
61 |
1 |
Moa Granzell |
2008 |
AB9808 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:07.20 |
136 |
2 |
Sofia Holmqvist |
2008 |
AB1408 |
LASS |
|
50m |
2:05.00 |
125 |
3 |
Alice Björnholm |
2008 |
AF6408 |
LASS |
|
50m |
2:00.49 |
311 |
4 |
Johanna Holmberg |
2007 |
AE9207 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:58.87 |
172 |
5 |
Greta Sjögren |
2007 |
AD2407 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:59.75 |
137 |
6 |
Viola Högberg |
2007 |
AF2807 |
LASS |
|
50m |
2:02.06 |
153 |
7 |
Emma Persson |
2007 |
AF5807 |
LASS |
|
25m |
2:06.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
279 |
1 |
Nova Niemi |
2007 |
AM5207 |
VARBERG |
|
25m |
1:54.92 |
134 |
2 |
Angelica Hietanen |
2007 |
AN5607 |
LASS |
|
50m |
1:53.96 |
39 |
3 |
Elin Nilsson |
2007 |
AG1607 |
HS |
|
25m |
1:52.14 |
257 |
4 |
Anni Uljas |
2007 |
AG4807 |
UPSALA S |
|
25m |
1:51.83 |
5 |
5 |
Arwen Wannberg |
2007 |
AE2407 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:51.86 |
141 |
6 |
Fanny Ivarsson |
2007 |
AF3807 |
LASS |
|
25m |
1:53.62 |
276 |
7 |
Ingrid Josefson |
2007 |
AA7607 |
VARBERG |
|
25m |
1:54.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
193 |
1 |
Alicia Wallberg |
2007 |
AG9207 |
NKK |
|
25m |
1:51.07 |
256 |
2 |
Nike Söderström |
2007 |
AG2607 |
UPSALA S |
|
25m |
1:49.25 |
1 |
3 |
Eleanor Fredholm |
2007 |
AN8607 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:47.78 |
45 |
4 |
Emma Bergqvist |
2007 |
AB9407 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:45.57 |
217 |
5 |
Alva Rohman |
2007 |
AC7807 |
STRÖMSTAD |
|
25m |
1:46.50 |
4 |
6 |
Edith Wallberg |
2007 |
AA3807 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:48.11 |
190 |
7 |
Alma Malm |
2008 |
AA9208 |
NKK |
|
25m |
1:49.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
244 |
1 |
Nora Högström |
2007 |
AG1807 |
UPSALA S |
|
25m |
1:45.29 |
155 |
2 |
Althaea Süsskind |
2007 |
AF7807 |
LASS |
|
25m |
1:43.93 |
202 |
3 |
Freja Malmgren |
2007 |
AA8207 |
S 71 |
|
50m |
1:40.82 |
232 |
4 |
Filippa Hanikat |
2007 |
AK7207 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:36.20 |
68 |
5 |
Elin Segerström |
2007 |
AF7407 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:40.68 |
318 |
6 |
Elvira Muhr |
2007 |
AF6407 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:41.41 |
248 |
7 |
Ebba Lundqvist |
2007 |
AA1807 |
UPSALA S |
|
25m |
1:44.20 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 februari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
18:54 |
|