Startliste for Sydkystens Ã…rgangs Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Sydkystens Årgangs Cup |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
08:21 |
|
|
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Herrer |
Finaler (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
366 |
3 |
Philip Kriwat Petersen |
2007 |
0723AH |
TUNE |
|
25m |
|
69 |
4 |
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
0797AC |
ROSKILDE |
|
25m |
|
370 |
5 |
Simon Hasting Toft |
2006 |
0613AD |
TUNE |
|
25m |
|
364 |
6 |
Tristan Hovedskov Nielsen |
2007 |
0741AH |
TUNE |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
185 |
1 |
Emil Espinoza |
2006 |
0623AL |
KVIK |
|
25m |
|
343 |
2 |
Frederik Luca Lamprecht |
2006 |
0689AF |
ISHØJ |
|
25m |
|
240 |
3 |
Marcus Skov Zacho |
2006 |
0641AK |
KVIK |
|
25m |
|
177 |
4 |
Otto Cairo |
2007 |
0769AE |
KVIK |
|
25m |
|
253 |
5 |
Jakob Nikolai Haldan |
2006 |
0609AC |
LYNGBY |
|
25m |
|
179 |
6 |
Philip Schou Christiansen |
2006 |
0689AJ |
KVIK |
|
25m |
|
347 |
7 |
Mark Dimon |
2006 |
0667AJ |
GREVE |
|
25m |
|
11 |
8 |
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
GREVE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
84 |
1 |
Daniel Skyt |
2006 |
0691AF |
ROSKILDE |
|
25m |
|
191 |
2 |
Simon Dines Hansen |
2006 |
0621AK |
KVIK |
|
25m |
|
353 |
3 |
Emil Szipli Pedersen |
2006 |
0627AF |
GREVE |
|
25m |
|
344 |
4 |
Victor Bjørneborg |
2007 |
0729AD |
GREVE |
|
25m |
3:50.78 |
174 |
5 |
Alexander Brink |
2005 |
0505AK |
KVIK |
|
25m |
|
202 |
6 |
Viktor Sønder Koch |
2006 |
0699AL |
KVIK |
|
25m |
|
209 |
7 |
Tobias Melhede |
2006 |
0653AA |
KVIK |
|
25m |
|
358 |
8 |
Alex Leander Dabelsteen |
2006 |
0699AG |
TUNE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Mathias W. Rasmussen |
2005 |
0519AE |
TUNE |
|
25m |
3:34.29 |
231 |
2 |
Carl S. Sørensen |
2006 |
0651AF |
KVIK |
|
25m |
3:30.74 |
357 |
3 |
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
0637AI |
TUNE |
|
25m |
3:25.97 |
408 |
4 |
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
VI39 |
|
25m |
3:22.00 |
406 |
5 |
Marinus Leisvig |
2007 |
0773AD |
VI39 |
|
25m |
3:22.61 |
9 |
6 |
Marius Mains |
2005 |
0551AF |
ISHØJ |
|
25m |
3:27.23 |
342 |
7 |
Frederik William Holm |
2007 |
0727AE |
ISHØJ |
|
25m |
3:33.74 |
348 |
8 |
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
0763AC |
GREVE |
|
25m |
3:49.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Frederik Knakkergaard |
2005 |
0509AJ |
KVIK |
|
25m |
3:20.07 |
230 |
2 |
Martin Munch Svendson |
2005 |
0571AJ |
KVIK |
|
25m |
3:16.60 |
22 |
3 |
Vincent Borup Schärer |
2006 |
0675AB |
GREVE |
|
25m |
3:05.91 |
229 |
4 |
Lucas Svej |
2005 |
0595AN |
KVIK |
|
25m |
3:04.84 |
267 |
5 |
Jonathan Piontek |
2005 |
0525AG |
LYNGBY |
|
25m |
3:05.05 |
211 |
6 |
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
0577AJ |
KVIK |
|
25m |
3:11.58 |
71 |
7 |
Nicolas Christiansen |
2007 |
0743AA |
ROSKILDE |
|
25m |
3:19.35 |
82 |
8 |
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
ROSKILDE |
|
25m |
3:21.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
151 |
1 |
Frederik Rasmussen |
2005 |
0531AF |
VATCPH-STT |
|
25m |
3:01.07 |
195 |
2 |
Alexander Hillhouse |
2004 |
0461AL |
KVIK |
|
25m |
3:00.87 |
303 |
3 |
Matthias Slot |
2005 |
0517AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:57.20 |
319 |
4 |
Villads Brasch Jensen |
2004 |
0419AK |
GREVE |
|
25m |
2:55.25 |
212 |
5 |
Nicolas Mønsted-Martin |
2004 |
0437AK |
KVIK |
|
25m |
2:55.72 |
171 |
6 |
Frederik Grove Ankerdal |
2005 |
0539AF |
KVIK |
|
25m |
3:00.32 |
65 |
7 |
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
A6 |
|
25m |
3:01.00 |
93 |
8 |
Jonatan Hagbarth Jørgense |
2005 |
0595AE |
ROSKILDE |
|
25m |
3:04.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
389 |
1 |
Samuel Risager |
2003 |
0305AN |
GSK |
|
25m |
2:53.48 |
26 |
2 |
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
0513AF |
TUNE |
|
25m |
2:51.24 |
279 |
3 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
0679AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:49.91 |
92 |
4 |
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
ROSKILDE |
|
25m |
2:48.64 |
391 |
5 |
Lauritz Johansen |
2004 |
0411AG |
GSK |
|
25m |
2:49.43 |
176 |
6 |
Carlo-Viggo Cairo |
2005 |
0515AB |
KVIK |
|
25m |
2:50.62 |
278 |
7 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
0689AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:51.35 |
155 |
8 |
Sune Vergmann |
2005 |
0595AH |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:54.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
248 |
1 |
Andreas Hammer Dohn |
2006 |
0659AC |
LYNGBY |
|
25m |
2:47.88 |
89 |
2 |
Carl-Emil Echardt |
2005 |
0541AD |
ROSKILDE |
|
25m |
2:46.36 |
280 |
3 |
Mikkel Andersen |
2005 |
0531AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:45.49 |
203 |
4 |
David Kristensen |
2003 |
0359AP |
KVIK |
|
25m |
2:45.20 |
88 |
5 |
Pelle Colmorten |
2004 |
0443AL |
ROSKILDE |
|
25m |
2:45.38 |
410 |
6 |
Sean Petersen |
2006 |
0625AA |
VI39 |
|
25m |
2:45.90 |
233 |
7 |
Andreas Eriksen Tankmar |
2004 |
0471AE |
KVIK |
|
25m |
2:47.66 |
412 |
8 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
0547AB |
VI39 |
|
25m |
2:48.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Viggo Prehn |
2004 |
0493AE |
KVIK |
|
25m |
2:43.63 |
134 |
2 |
Esben Rasmussen |
2004 |
0413AJ |
VEST |
|
25m |
2:42.70 |
54 |
3 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
0359AN |
A6 |
|
25m |
2:42.58 |
314 |
4 |
Nicolai Schuster Gath |
2003 |
0365AK |
ISHØJ |
|
25m |
2:39.32 |
326 |
5 |
Kristoffer H. Jensen |
2003 |
0351AG |
TUNE |
|
25m |
2:39.74 |
274 |
6 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:42.67 |
15 |
7 |
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
0645AA |
GREVE |
|
25m |
2:43.59 |
387 |
8 |
Anton Skov Grell |
2004 |
0469AE |
GSK |
|
25m |
2:44.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
25m |
2:39.05 |
64 |
2 |
Victor Toftehøj |
2003 |
0309AG |
A6 |
|
25m |
2:38.66 |
260 |
3 |
Valdemar Ditlev Kragh |
2003 |
0337AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:37.52 |
317 |
4 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
GREVE |
|
25m |
2:35.52 |
329 |
5 |
Nicklas Plank |
2004 |
0463AN |
TUNE |
|
25m |
2:37.51 |
399 |
6 |
Anders Gaard |
2006 |
0683AB |
VI39 |
|
25m |
2:37.84 |
53 |
7 |
Frederik Lund Hirsbak |
2004 |
0481AB |
A6 |
|
25m |
2:38.77 |
252 |
8 |
Michael Halck |
2004 |
0495AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:39.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Esben Brasch Jensen |
2003 |
0367AC |
GREVE |
|
25m |
2:33.87 |
59 |
2 |
Rasmus Skarby Madsen |
2003 |
0363AB |
A6 |
|
25m |
2:32.28 |
227 |
3 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
0331AD |
KVIK |
|
25m |
2:29.01 |
251 |
4 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:23.01 |
199 |
5 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
0365AE |
KVIK |
|
25m |
2:28.19 |
239 |
6 |
Rasmus Warberg |
2004 |
0477AA |
KVIK |
|
25m |
2:30.73 |
264 |
7 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:32.85 |
56 |
8 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
A6 |
|
25m |
2:34.01 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
08:21 |
|