Program för UGP 3 2017-2018, Täby
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
UGP 3 - 2018 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:33 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund, Täby & Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Finaler (13) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
312 |
2 |
Ella Faleij |
2003 |
BI0403 |
TUREBERG |
|
50m |
|
377 |
3 |
Rebecka Hedbeck |
2004 |
BR0604 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:00.01 |
421 |
4 |
Ella Thermaenius |
2005 |
BB7405 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:03.26 |
140 |
5 |
Linnea Sjöström |
2005 |
BO9805 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
501 |
1 |
Nora Lundberg |
2003 |
AT8203 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:53.87 |
408 |
2 |
Mathilda Sandberg |
2005 |
BR2805 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:51.35 |
319 |
3 |
Johanna Klingenstierna |
2005 |
AS1405 |
TUREBERG |
|
25m |
2:50.41 |
395 |
4 |
Saga Mattsson |
2004 |
BH9404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:50.94 |
472 |
5 |
Frida Steen |
2005 |
AY1805 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:51.36 |
21 |
6 |
Irma Ehrengren |
2005 |
BN9605 |
DANDERYD |
|
25m |
2:57.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
452 |
1 |
Mimmi Krekula |
2003 |
AZ3403 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:46.30 |
20 |
2 |
Filippa Bonorden |
2005 |
AH5805 |
DANDERYD |
|
25m |
2:44.66 |
413 |
3 |
Emma Sommar |
2004 |
BA5604 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:43.27 |
392 |
4 |
Maja Lingham |
2004 |
BC8204 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:43.77 |
320 |
5 |
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
AH9405 |
TUREBERG |
|
25m |
2:45.00 |
372 |
6 |
Agnes Gustavsson |
2005 |
AV3405 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:48.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
362 |
1 |
Alice Davies |
2004 |
BH5404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:42.72 |
138 |
2 |
Tilde Pettersson |
2004 |
AD9404 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:42.41 |
371 |
3 |
Louise Franks |
2005 |
AG7605 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:41.83 |
23 |
4 |
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
BH1805 |
DANDERYD |
|
25m |
2:41.92 |
470 |
5 |
Hanna Sköld |
2005 |
AP2805 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:42.67 |
458 |
6 |
Signe Lundh |
2005 |
AC5805 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:42.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
360 |
1 |
Amanda Borgfors |
2004 |
AS1804 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:39.80 |
511 |
2 |
Matilda Wrenkler |
2001 |
BB1601 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:39.29 |
375 |
3 |
Hannah Haux |
2004 |
BC3804 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:37.88 |
480 |
4 |
Rebecca Velin |
2004 |
AJ1204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:39.22 |
72 |
5 |
Emelie Sidén |
2005 |
AL9605 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:39.52 |
135 |
6 |
Bonnie Ingemarson |
2002 |
BU6202 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:41.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
475 |
1 |
Olivia Svensson |
2003 |
CA4203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:34.85 |
462 |
2 |
Linn Melander |
2005 |
AR0205 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:33.86 |
419 |
3 |
Nina Takolander |
2003 |
AX0803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:32.59 |
60 |
4 |
Boel Jägerskog |
2005 |
AJ7205 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:33.11 |
137 |
5 |
Emma Pettersson |
2001 |
AV2201 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:34.40 |
474 |
6 |
Clara Sundgren |
2005 |
AT0805 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:37.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
52 |
1 |
Felicia Göthberg |
2004 |
AW4204 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:31.63 |
359 |
2 |
Filippa Bolling |
2004 |
BA8404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:27.99 |
357 |
3 |
Emelie Bergvall |
2003 |
BC4603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:27.79 |
380 |
4 |
Tindra Håbro Karjanmaa |
2004 |
BA2204 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:27.98 |
53 |
5 |
Olivia Halfar |
2005 |
AJ4205 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:28.24 |
78 |
6 |
Amanda Wensmark |
2005 |
AJ2405 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:31.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
378 |
1 |
Smilla Hedlund |
2001 |
BH5801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:26.01 |
461 |
2 |
Anna Mattila |
2004 |
BY4804 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:24.66 |
58 |
3 |
Louise Hertegren |
2004 |
AD0604 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:24.35 |
451 |
4 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
AE7203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:24.58 |
442 |
5 |
Elin Bergman |
2003 |
AI8203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:25.34 |
77 |
6 |
Linnea Mattila |
2003 |
BH1203 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:26.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
483 |
1 |
Hanna Åkerman |
2004 |
AJ0204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:23.82 |
45 |
2 |
Josefin Andersson |
2003 |
AZ5603 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:22.97 |
448 |
3 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
AS3604 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:21.71 |
351 |
4 |
Stella Alin |
2002 |
BC1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:22.96 |
416 |
5 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
AL7400 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:23.36 |
328 |
6 |
Clara Wettergren |
2002 |
AQ3802 |
TUREBERG |
|
25m |
2:24.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
62 |
1 |
Elina Lejonqvist |
2004 |
AA3804 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:21.26 |
326 |
2 |
Yasemin Uzum |
2003 |
AI3403 |
TUREBERG |
|
25m |
2:19.23 |
385 |
3 |
Josephine Junehed |
2002 |
AN1202 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:18.08 |
477 |
4 |
Amanda Takala |
2004 |
AP3804 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:18.52 |
321 |
5 |
Astrid Nilsson |
2003 |
AQ9403 |
TUREBERG |
|
25m |
2:20.18 |
368 |
6 |
Emilia Forsberg |
2003 |
BN9203 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:21.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
64 |
1 |
Elin Lindqvist |
2004 |
AP7204 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:16.78 |
381 |
2 |
Kristina Isacson |
2001 |
BH5601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:16.21 |
63 |
3 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
AU6202 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:14.57 |
481 |
4 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
AX3602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:14.85 |
315 |
5 |
Selma Holmer |
2004 |
AM6204 |
TUREBERG |
|
25m |
2:16.63 |
79 |
6 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
AO5403 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:17.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
415 |
1 |
Thilda Ström |
2003 |
AT5803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:11.94 |
71 |
2 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:10.38 |
324 |
3 |
Olivia Stille |
2000 |
AJ7600 |
TUREBERG |
|
25m |
2:09.10 |
486 |
4 |
Jennifer Bergström |
2002 |
AA9402 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:10.03 |
382 |
5 |
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:10.40 |
355 |
6 |
Ellen Banestig |
2002 |
BT1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:14.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
48 |
1 |
Ebba Edbom |
2002 |
AQ4602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:08.76 |
447 |
2 |
Cornelia Eklund |
2000 |
AC1800 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:08.51 |
439 |
3 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:03.76 |
383 |
4 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:06.43 |
465 |
5 |
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:08.70 |
406 |
6 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:08.84 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2018 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
08:33 |
|