2022-10-07   11:37:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Knattesimmet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 12
Heatlista 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  04 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  19:27   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
 
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
               
               
667  Clara Taberman  2004  BC9204  TBY SIM    25m  3:25.76 
382  Salla-mari Koskinen  2006  06A647  SK    25m   
666  Junie Lindgren  2004  B02604  TBY SIM    25m  3:25.63 
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
659  Janna Tepsa  2005  05A214  UiKaa    25m   
381  Elsa Koskinen  2006  06A390  SK    25m   
481  Agnes Hultin  2005  BO3605  NORRTLJE    25m   
340  Ella Bckman  2005  05A979  SF    25m   
575  Emma Olsson Sande  2005  AU5205  TBY SIM    25m   
492  Viola Karismaa  2005  05B056  PUS    25m   
463  Elina Toivonen  2006  06A602  AUi    25m   
653  Nanna Kotkatvuori  2006  06A920  UiKaa    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
342  Julia Eriksson  2005  05B111  SF    25m   
356  Anna Topoeva  2005  05B060  SF    25m   
432  Maija Grnholm  2006  06A743  AUi    25m   
437  Ella Jokioinen  2006  06A872  AUi    25m   
652  Mandi Hmlinen  2006  06A875  UiKaa    25m   
465  Aino Viitala  2006  06A557  AUi    25m   
615  Sofia Mustonen  2006  06A913  TaTU    25m   
545  Amanda Bjrklund  2006  AF1606  TBY SIM    25m   

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
654  Aino Norrdal  2006  06A065  UiKaa    25m   
341  Wilma Danielsson  2005  05A985  SF    25m  4:01.49 
403  Iina Salmivaara  2006  06A731  SK    50m  3:51.10 
499  Ronja Rantanen  2005  05A927  PUS    25m  3:44.67 
343  Nora Eriksson  2006  06A383  SF    25m  3:49.51 
488  Kaisa Harjula  2005  05A647  PUS    50m  3:51.94 
554  Filippa Emtemo  2005  BB5605  TBY SIM    25m   
660  Alina Vanhatalo  2006  06A558  UiKaa    25m   

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
535  Anna Rantala  2006  06A721  SWIM    50m  3:42.45 
489  Kerttu Heikkil  2006  06A618  PUS    25m  3:41.65 
402  Tilda Saine  2006  06A291  SK    25m  3:32.54 
567  Amanda Lindberg  2006  AP7206  TBY SIM    25m  3:31.46 
568  Ida Lindqvist  2005  BH5205  TBY SIM    25m  3:32.01 
486  Amanda Ahmaoja  2005  05A778  PUS    50m  3:33.99 
624  Piitu Perkola  2006  06A035  TaTU    25m  3:42.15 
513  Enni Huttunen  2005  05A919  RaUS    25m  3:43.72 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
551  Deniz Degerbalkan  2006  AP3406  TBY SIM    25m  3:29.97 
589  Anna Wang  2005  BK1805  TBY SIM    25m  3:29.00 
657  Celina Sandell  2005  05A630  UiKaa    25m  3:28.20 
345  Bianca Fljt  2005  05A975  SF    25m  3:26.56 
433  Emma Haapanen  2006  06A249  AUi    25m  3:26.75 
349  Theresia Lindholm  2006  06A732  SF    25m  3:28.29 
414  Gabriella Vesterkvist  2006  06A381  SK    25m  3:29.89 
591  Linnea Wiberg  2006  AV1406  TBY SIM    25m  3:30.47 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
395  Emilia Pakkanen  2006  06A115  SK    50m  3:23.15 
497  Vea Victoria Ramsten  2005  05A407  PUS    25m  3:18.93 
366  Mea Alho  2006  06A256  SK    50m  3:16.67 
515  Ktrin Koppel  2005  05A771  RaUS    25m  3:14.92 
519  Bettina Sandelin  2005  05A234  RaUS    25m  3:15.08 
651  Maikki Hmlinen  2006  06A457  UiKaa    25m  3:17.96 
514  Jenna Juhola  2006  06A573  RaUS    25m  3:19.78 
584  Tilda Svrd  2005  BB9405  TBY SIM    25m  3:25.89 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
503  Veera Tall  2005  05A638  PUS    25m  3:13.95 
590  Clara Westerdahl  2005  BG4605  TBY SIM    25m  3:10.06 
496  Emilia Rahola  2006  06A253  PUS    25m  3:08.72 
502  Ronja Simsek  2005  05A544  PUS    25m  3:07.73 
569  Tuva Lundberg  2006  AJ6406  TBY SIM    25m  3:08.71 
410  Wilma Turpeinen  2006  06A089  SK    25m  3:09.67 
494  Hilla Knknen  2006  06A139  PUS    50m  3:13.79 
372  Mathilda Heiki  2006  06A212  SK    50m  3:14.06 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
557  Agnes Gustavsson  2005  AV3405  TBY SIM    25m  3:03.57 
487  Emmi Ellonen  2005  05A117  PUS    25m  3:02.05 
495  Nelli Laaksonen  2005  05A602  PUS    25m  2:57.30 
573  Moa Nyblom  2005  AA5605  TBY SIM    25m  2:45.79 
579  Mathilda Sandberg  2005  BR2805  TBY SIM    50m  2:48.87 
380  Kaisla Korvonen  2006  06A473  SK    25m  2:58.28 
585  Ella Thermaenius  2005  BB7405  TBY SIM    50m  3:03.02 
522  Anni Trmnen  2005  05B035  RaUS    25m  3:06.48 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  19:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner