2022-10-07   12:15:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Knattesimmet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 23
Heatlista 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  04 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  19:27   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
 
Gren 23, 100m Frisim/VU P11  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
               
376  Milo Kallio  2008  08A375  SK    25m   
546  Oliver Bronsdon  2008  AJ0508  TBY SIM    25m   
476  Emil Blomberg  2008  AE4508  NORRTLJE    25m   
374  Niklas Honkanen  2008  08A378  SK    25m   
560  Liam Hjertn  2008  AH2108  TBY SIM    25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
637  Nikita Zuravljov  2008  08A127  TaTU    25m   
378  Amos Korin  2008  08A377  SK    25m   
549  Matteo Costa  2008  AJ6508  TBY SIM    25m   
394  Akseli Niskala  2007  07A696  SK    25m   
431  Erik Constable  2008  08A503  AUi    25m   
450  Veikka Lehtonen  2008  08A403  AUi    25m   
483  Hugo Ratatikainen Blomdahl  2008  AE5508  NORRTLJE    25m   
346  Felix Fljt  2007  07A668  SF    25m   

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
614  Miska Moisio  2007  07A123  TaTU    25m  1:52.00 
448  Nikke Laine  2007  07A548  AUi    50m  1:46.81 
620  Eetu Nissinen  2008  08A123  TaTU    50m  1:44.98 
631  Tero Soukka  2007  07A110  TaTU    50m  1:40.65 
408  Joel Sulonen  2007  07A203  SK    50m  1:42.09 
650  Eero Hannula  2007  07A727  UiKaa    25m  1:46.62 
460  Oiva Saarinen  2008  08A339  AUi    25m  1:49.98 
547  Tor Carln  2008  AG4508  TBY SIM    25m   

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
529  Niilo Kankainen  2008  08A353  SWIM    50m  1:38.35 
580  Troy Sevonen  2008  AE6708  TBY SIM    25m  1:33.26 
583  Yichen SUN  2007  AK8707  TBY SIM    25m  1:32.26 
452  Romeo Manner  2008  08A104  AUi    50m  1:31.77 
415  Kaapo Virtanen  2008  08A295  SK    25m  1:31.78 
633  Niklas Tikkanen  2007  07A004  TaTU    25m  1:32.73 
574  Carl Olsson  2008  AE5708  TBY SIM    50m  1:35.30 
434  Max Hyvrinen  2007  07A608  AUi    50m  1:39.89 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
565  Arvid Larsson  2007  AO0507  TBY SIM    25m  1:31.16 
385  Julius Linde  2007  07A322  SK    50m  1:23.83 
527  Amos Mkil  2007  07A308  SGR    50m  1:22.60 
550  Jan Danovskij  2007  AD8307  TBY SIM    25m  1:16.43 
555  Sixten Ersson  2007  AD5307  TBY SIM    25m  1:17.59 
462  Ossi Tikka  2007  07A328  AUi    25m  1:23.39 
388  Eelis Lummaa  2007  07A384  SK    25m  1:28.57 
370  Christian Edelman  2007  07A367  SK    50m  1:31.54 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  19:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner