Startliste for Farum Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 115
|
Stævne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
06 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
08:26 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 115, 200m Rygsvømning Piger |
Finaler (5) |
Sponsor: Cool Company |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 2:18.46 2018-05-05 |
|
Vejledende starttid 12:32 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
264 |
2 |
Emma Mølholm |
2005 |
0514AM |
HILLERØD |
|
50m |
|
354 |
3 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
50m |
|
356 |
4 |
Patricia Petersen |
2005 |
0526AA |
LYNGBY |
|
50m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
295 |
1 |
Katarina A. Jørgensen |
2006 |
0654AO |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:46.29 |
294 |
2 |
Maica Jensen |
2006 |
0612AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:15.39 |
157 |
3 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 |
|
50m |
2:57.73 |
47 |
4 |
Ingibjörg Svava Magnúsardóttir |
2005 |
2610053020 |
AKRANESS |
|
50m |
2:59.78 |
168 |
5 |
Sofie Bierbaum-Pedersen |
2006 |
0694AO |
FR.VÆRK |
|
50m |
3:19.54 |
267 |
6 |
Alberte Ricken |
2007 |
0744AD |
HILLERØD |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
86 |
1 |
Molly Stenning |
2004 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
2:49.20 |
282 |
2 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:48.21 |
296 |
3 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:46.25 |
178 |
4 |
Josefine Nielsen |
2005 |
0564AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:46.27 |
144 |
5 |
Emma Ekman |
2004 |
0494AG |
A6 |
|
50m |
2:48.69 |
142 |
6 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
A6 |
|
50m |
2:54.81 |
|
|
Heat 4 (5) (Årg. 2006-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Mathilde Rømer |
2006 |
0688AA |
FARUM |
|
50m |
3:07.71 |
359 |
2 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
0678AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:56.97 |
78 |
3 |
Mia Jackson |
2006 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
2:50.19 |
388 |
4 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
50m |
2:54.50 |
335 |
5 |
Alma Lind Babin |
2006 |
0608AL |
LYNGBY |
|
50m |
3:03.58 |
363 |
6 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
50m |
3:14.03 |
|
|
Heat 5 (5) (Årg. 2004-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
429 |
1 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:45.62 |
58 |
2 |
Molly Bull |
2004 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
2:41.00 |
19 |
3 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
0484AJ |
FARUM |
|
50m |
2:38.69 |
408 |
4 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
2:40.15 |
401 |
5 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:45.53 |
90 |
6 |
Jemima Venturi |
2004 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
2:46.10 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:26 |
|