2024-06-22   23:46:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Arena Glasriket Cup 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Medley Damer ppen 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
269  rnhem Clara  2002  VXJ SS  AE2402  25 m  2:27.11   
13  strand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  2:33.51   
109  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  25 m  2:34.16   
210  Bergstrm Ebba  2000  VXJ SS  AZ3200  25 m  2:39.65   
139  Ebbesen Louise  2001  LJUNGBY SS  AE1601  25 m  2:52.03   
148  Sagadin Leah  2002  LJUNGBY SS  AR5602  25 m  3:00.98   
14  strand Wilma  2002  ALVESTA SS  AR6402  25 m  3:01.59   
127  Petersson Elly  2005  KSLS  AU5805  25 m  3:03.03   
32  Torn Agnes  2003  ANDERSTORP  BE2603  25 m  3:03.37   
10  17  Haraldsson Nelly  2004  ANDERSTORP  BS3804  25 m  3:06.08   
11  229  Gustavsson Nina  2006  VXJ SS  AT2206  25 m  3:34.95   
12  104  Larsson Alma  2006  KARLSHAMN  AI8806  50 m  3:48.66   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
2_S
Gren 2, 200m Medley Herrar ppen 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
25  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  2:13.00   
209  Axandersson Oskar  2002  VXJ SS  AN7502  25 m  2:20.67   
231  Hammarstedt Gustav  2002  VXJ SS  AL1302  25 m  2:29.07   
262  Strand Anton  2003  VXJ SS  AH8903  25 m  2:32.44   
83  Pap Henrik  2001  KALMAR SS  AU5701  25 m  2:39.00   
236  Hjelmberg Anton  2001  VXJ SS  AR1701  25 m  2:50.07   
82  Olsson Gustav  2002  KALMAR SS  AQ5902  25 m  2:51.31   
90  Sunnerborn Pontus  2000  KALMAR SS  AM7900  25 m  2:52.66   
191  Ferlin Gustav  2000  VSTERVIK  AZ2300  25 m  3:00.88   
10  202  Winkler Yannick  2003  VSTERVIK  AX1503  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
3_S
Gren 3, 50m Brst Flickor C 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
86  Skarpnord Elsa  2007  KALMAR SS  AS2207  25 m  48.00   
240  Hultqvist Amelia  2007  VXJ SS  AF4807  25 m  48.70   
213  Brorson Johanna  2008  VXJ SS  AL2608  25 m  49.32   
18  Johansson-Magnusson Lovis  2007  ANDERSTORP  AI3207  25 m  50.08   
165  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  50.54   
134  Widerfors Tilda  2008  KSLS  AK4608  25 m  51.36   
256  Olofsson Edit  2007  VXJ SS  AH5807  25 m  51.86   
180  Henrysson Ida  2007  HVETLANDA  AB2807  25 m  52.12   
267  Widstrmer Amanda  2007  VXJ SS  AS4207  25 m  52.73   
10  234  Hildebrand Vesterberg Irma  2007  VXJ SS  AW6807  25 m  52.90   
11  175  Glamocanin Alma  2008  HVETLANDA  AB3408  25 m  53.54   
12  48  Klavins Stina  2007  HULTSFRED  AE0407  25 m  53.74   
13  54  Westergren Isabella  2007  HULTSFRED  AM5607  25 m  53.99   
14  216  Cronqvist Ebba  2007  VXJ SS  AT2207  25 m  54.98   
15  53  Stridh Cornelia  2007  HULTSFRED  AU3407  25 m  55.32   
16  298  Ainemo Molly  2007  HULTSFRED  AI4207  25 m  55.84  EFT 
17  Nilsson Emma  2007  ALVESTA SS  BC9607  25 m  56.71   
18  47  Johansson Alva  2008  HULTSFRED  AC8608  25 m  56.73   
19  140  Ilyes Vilma  2008  LJUNGBY SS  AH6408  25 m  58.31   
20  261  Sjberg Johanna  2007  VXJ SS  AN7207  25 m  58.43   
21  293  Veenhuis Ella  2007  BLKULLA  AA9407  25 m  59.22   
22  151  Ziraki Mahdia  2008  LJUNGBY SS  AI0208  25 m  1:00.13   
23  288  Lundberg Lowa  2008  BLKULLA  AE5408  25 m  1:00.15   
24  41  Andersson Vera  2008  HULTSFRED  AO3408  25 m  1:08.32   
25  52  Sandebo Maja  2008  HULTSFRED  AJ0208  25 m  1:08.38   
26  Mujadzic Aina  2008  ALVESTA SS  AN8808  25 m  1:10.00   
27  181  Johansson Linn  2007  HVETLANDA  AD5607  25 m     
28  220  Edvardsson Natta-Li  2008  VXJ SS  AU7608  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
4_S
Gren 4, 50m Brst Pojkar C 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
155  Axelsson Erik  2007  MARKARYD  AA3307  25 m  44.06   
46  Havskog Erik  2007  HULTSFRED  AA6707  25 m  49.37   
114  Brylski Noah  2008  KSLS  AB7908  25 m  53.29   
168  Knig Max  2008  TRANS SS  AD0708  25 m  53.85   
137  Bogren-Karlsson Victor  2008  LJUNGBY SS  AA6908  25 m  54.35   
246  Kling Love  2007  VXJ SS  AE6907  25 m  58.76   
221  Elgaard Fonnesbech Egil  2007  VXJ SS  AN6507  25 m  59.05   
170  Nilsson Benjamin  2007  TRANS SS  AM2307  25 m  1:02.50   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
5_S
Gren 5, 50m Fjril Damer ppen 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
59  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  25 m  28.61   
222  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VXJ SS  BC2604  25 m  29.33   
85  Sjlund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  25 m  29.57   
109  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  25 m  29.58   
211  Bodsj Saga  2002  VXJ SS  AE1402  25 m  29.82   
Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  29.92   
291  Pernius Stina  2002  BLKULLA  AL4802  50 m  30.37   
75  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  25 m  30.58   
253  Noreblad Natalie  2002  VXJ SS  AS0202  25 m  31.19   
10  178  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  31.41   
11  290  Palmqvist Lisa  2000  BLKULLA  AK4800  25 m  32.09   
12  266  Wardrum Alva  2003  VXJ SS  AQ1805  25 m  32.41   
13  285  Delibaltas Iza  1999  BLKULLA  BK1899  50 m  32.44   
14  13  strand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  32.71   
15  210  Bergstrm Ebba  2000  VXJ SS  AZ3200  25 m  32.78   
16  263  Strand Louise  2005  VXJ SS  AL3805  25 m  33.28   
17  248  Magnusson Vanja  2004  VXJ SS  AH7604  25 m  33.41   
18  190  Claesn Alva  2004  VSTERVIK  BG7404  25 m  33.47   
19  69  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  25 m  33.49   
20  212  Bodsj Sanna  2003  VXJ SS  AD6203  50 m  33.56   
21  32  Torn Agnes  2003  ANDERSTORP  BE2603  25 m  33.74   
22  187  kerblom Tindra  2003  HVETLANDA  AH7603  25 m  34.11   
23  162  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  34.56   
24  208  Arthursson Tilda  2003  VXJ SS  BD7603  25 m  35.14   
25  105  Olson Maja  2003  KARLSHAMN  AB3603  25 m  35.21   
26  154  Gummesson Adelina  2005  LNSBODA  AI9805  25 m  35.57   
27  164  Lfstrm Engla  2003  RONNEBY SS  BV5203  25 m  35.57   
28  28  Seppl Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  25 m  35.81   
29  16  Ericson Emilia  2003  ANDERSTORP  BS8803  50 m  35.86   
30  182  Lindman Thea  2003  HVETLANDA  AC8203  25 m  36.03   
31  192  Fjelstrenius Ida-Lee  2002  VSTERVIK  BE1202  25 m  36.41   
32  199  Miana Juan Maria  2004  VSTERVIK  BR2404  25 m  36.42   
33  71  Ivertsson Anna  2004  KALMAR SS  AM0204  25 m  36.81   
34  138  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  25 m  36.82   
35  112  Axelsson Liv  2005  KSLS  AP9805  25 m  36.90   
36  207  Andersson Towe  2005  VXJ SS  AC8605  50 m  37.00   
37  87  Skeppland Nellie  2006  KALMAR SS  AY7606  25 m  37.01   
38  201  Sundell Tilda  2005  VSTERVIK  AT8205  25 m  37.34   
39  147  Rickhardsson Ida  2003  LJUNGBY SS  BD9803  50 m  37.98   
40  176  Glamocanin Selma  2005  HVETLANDA  AM4605  25 m  38.11   
41  68  Hansen Sofia  2004  KALMAR SS  AL9604  25 m  38.22   
42  198  Liliequist Hanna  2002  VSTERVIK  BE6202  25 m  38.33   
43  241  Hultqvist Zandra  2004  VXJ SS  AH8604  25 m  38.56   
44  115  Carlqvist-Seger Alice  2004  KSLS  AJ9404  50 m  38.67   
45  148  Sagadin Leah  2002  LJUNGBY SS  AR5602  25 m  38.67   
46  163  Kroon Alice  2004  RONNEBY SS  BI6404  25 m  38.76   
47  31  Tallbck Klara  2003  ANDERSTORP  BQ5203  25 m  38.80   
48  Andersson Ellinor  2003  ALVESTA SS  BB4203  25 m  38.89   
49  14  strand Wilma  2002  ALVESTA SS  AR6402  25 m  39.21   
50  150  Szilvester Evelin  2006  LJUNGBY SS  AF2806  25 m  39.40   
51  103  Briskog Nora  2006  KARLSHAMN  AA9806  25 m  39.63   
52  232  Harrysson Ella  2005  VXJ SS  AR4605  25 m  39.93   
53  80  Marcusson Sofia  2005  KALMAR SS  AL1805  25 m  40.20   
54  152  Ziraki Meihri  2005  LJUNGBY SS  BF7605  25 m  40.28   
55  260  Sj Ella  2006  VXJ SS  AT1606  25 m  41.04   
56  235  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VXJ SS  BF9404  25 m  41.14   
57  57  Andersson Jansen Olivia  2005  KALMAR SS  AZ6405  25 m  41.15   
58  259  Sj Agnes  2004  VXJ SS  BE9204  25 m  41.33   
59  250  Mnsson Kajsa  2003  VXJ SS  BL0803  25 m  41.41   
60  287  Lundberg Alwa  2006  BLKULLA  AE7806  25 m  41.94   
61  302  Wibert Siri  2004  VXJ SS  AY8204  25 m  42.22  EFT 
62  89  Strmpel Maja  2005  KALMAR SS  AR2605  25 m  42.66   
63  229  Gustavsson Nina  2006  VXJ SS  AT2206  25 m  43.07   
64  49  Lundgren Emilia  2004  HULTSFRED  AL2604  25 m  43.08   
65  70  Ifwarson Elina  2005  KALMAR SS  BM2405  25 m  43.11   
66  171  Silvander Wilma  2003  TRANS SS  BU6203  25 m  43.64   
67  88  Strandberg Hedda  2004  KALMAR SS  AH5404  25 m  44.17   
68  19  Kemper Ebba  2004  ANDERSTORP  BA6404  25 m  44.20   
69  74  Jmtin Tuva  2006  KALMAR SS  AP2606  25 m  44.44   
70  38  Hansson Meja  2003  EMMABODA  BI9203  25 m  44.62   
71  284  Bernsholt Alva  2005  BLKULLA  BC8805  25 m  44.89   
72  40  Andersson Tyra  2006  HULTSFRED  AI9406  25 m  44.96   
73  37  Embaie Betiel  2003  EMMABODA  BI1403  25 m  45.07   
74  255  Nystrm Iris  2004  VXJ SS  BR5204  25 m  45.45   
75  142  Karlsson Frida  2005  LJUNGBY SS  AP1605  25 m  45.76   
76  172  Sderberg Matilda  2003  TRANS SS  BU7203  25 m  46.65   
77  219  Edvardsson Bella  2005  VXJ SS  AL2605  25 m  47.11   
78  268  Widstrmer Emelia  2005  VXJ SS  AY9605  25 m  47.98   
79  50  Petersson Mathilda  2004  HULTSFRED  BT6604  25 m  50.50   
80  247  Lind Moa  2006  VXJ SS  BB3806  25 m  51.97   
81  44  Ekstrm Nelson Ellen  2006  HULTSFRED  AK2406  25 m  58.13   
82  144  Karlsson Hanna  2005  LJUNGBY SS  AP2605  25 m  1:08.85   
83  146  Larsson-Refnd Vera  2006  LJUNGBY SS  AT3806  25 m  1:09.23   
84  17  Haraldsson Nelly  2004  ANDERSTORP  BS3804  25 m     
85  136  Anderberger Elle  2005  LJUNGBY SS  BI6605  25 m     
86  141  Karlsson Ellen  2005  LJUNGBY SS  AP3605  25 m     
87  184  Persson Liv  2004  HVETLANDA  BK5604  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
6_S
Gren 6, 50m Fjril Herrar ppen 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
91  Svensson Garri  2000  KALMAR SS  AL4300  25 m  26.56   
257  Ottosson Marcus  1997  VXJ SS  AD7197  25 m  27.15   
227  Franzn Gustav  2000  VXJ SS  AU1300  25 m  28.25   
58  Arvidsson Anton  2000  KALMAR SS  AV6500  25 m  28.35   
203  berg Felix  2001  VSTERVIK  AS9301  50 m  28.37   
262  Strand Anton  2003  VXJ SS  AH8903  25 m  28.49   
209  Axandersson Oskar  2002  VXJ SS  AN7502  25 m  28.55   
286  Duong Henrik  2003  BLKULLA  AC1303  25 m  28.98   
289  Lfgren Carl  2003  BLKULLA  AE7303  25 m  29.06   
10  265  Tidsen Emanuel  2002  VXJ SS  AQ3702  25 m  29.14   
11  78  Loo Alexander  2001  KALMAR SS  AH7501  25 m  29.61   
12  166  Svensson Arvid  2003  RONNEBY SS  AJ6303  25 m  30.02   
13  23  Khr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  30.20   
14  193  Gavriliidis Stefanos  2003  VSTERVIK  AV6903  25 m  30.74   
15  107  Spogardh Leo  2004  KARLSHAMN  AE2304  25 m  30.99   
16  83  Pap Henrik  2001  KALMAR SS  AU5701  25 m  31.11   
17  224  Eriksson Alvin  2003  VXJ SS  AQ3703  25 m  31.63   
18  174  Gildert Linus  2003  HVETLANDA  AH8303  25 m  32.25   
19  239  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VXJ SS  AT8904  25 m  32.77   
20  156  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  33.11   
21  230  Hallum Ludvig  2003  VXJ SS  AQ6903  25 m  33.49   
22  64  Fransson Hugo  2005  KALMAR SS  AA4105  25 m  33.65   
23  30  Tallbck Albin  2005  ANDERSTORP  AG3705  25 m  34.01   
24  191  Ferlin Gustav  2000  VSTERVIK  AZ2300  25 m  34.02   
25  29  Seppl Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  34.06   
26  106  Spogardh Adrian  2004  KARLSHAMN  AC7904  25 m  34.98   
27  60  Asplund Elliot  2003  KALMAR SS  AR6703  25 m  35.59   
28  236  Hjelmberg Anton  2001  VXJ SS  AR1701  25 m  36.02   
29  185  Salehzadeh Filip  2002  HVETLANDA  AY2902  25 m  36.74   
30  251  Nilsson Liam  2006  VXJ SS  AM0306  25 m  36.95   
31  Elowsson Mns  2004  ALVESTA SS  AG7104  25 m  37.20   
32  61  Asplund Ludvig  2003  KALMAR SS  AR5703  25 m  37.40   
33  200  Nad Mattias  2003  VSTERVIK  AZ2303  25 m  37.71   
34  42  Axelsson Melwin  2005  HULTSFRED  AC2705  25 m  38.76   
35  202  Winkler Yannick  2003  VSTERVIK  AX1503  25 m  38.85   
36  129  Thurban William  2005  KSLS  AM2705  25 m  39.06   
37  264  Sthle Theo  2006  VXJ SS  AD0506  25 m  39.97   
38  67  Gunnarsson Jesper  2004  KALMAR SS  AJ8104  25 m  40.64   
39  237  Hjelmberg Johan  2005  VXJ SS  AC5105  25 m  40.87   
40  21  Kerman Tony  2005  ANDERSTORP  AP8705  25 m  41.03   
41  244  Kelemit Fabian  2004  VXJ SS  AO5904  25 m  41.79  EFT 
42  238  Hjelmberg Ludvig  2006  VXJ SS  AC9506  25 m  41.86   
43  167  Enlund Alfred  2005  TRANS SS  AS3905  25 m  42.07   
44  245  Kling Linus  2004  VXJ SS  AO2504  25 m  43.48   
45  93  Theander Simon  2005  KALMAR SS  AD9305  25 m  43.57   
46  233  Hermansson Hugo  2004  VXJ SS  AO6904  50 m  44.29   
47  242  Johansson Frans  2006  VXJ SS  AR4506  25 m  50.67   
48  169  Loung Tony  2004  TRANS SS  AS6504  25 m  55.30   
49  51  Rudn Adrian  2006  HULTSFRED  AD1706  25 m     
50  254  Nymberg Filip  2003  VXJ SS  AV5503  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
7_S
Gren 7, 100m Brst Flickor B 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
45  Havskog Ellen  2005  HULTSFRED  AD3805  25 m  1:21.55   
217  Cronqvist Elin  2005  VXJ SS  AI1405  25 m  1:25.53   
201  Sundell Tilda  2005  VSTERVIK  AT8205  25 m  1:28.57   
299  Gulin Alice  2006  KSLS  AT3206  25 m  1:29.77  EFT 
173  Franzen Saga  2006  HVETLANDA  AD2206  25 m  1:30.24   
127  Petersson Elly  2005  KSLS  AU5805  25 m  1:30.97   
177  Haraldsson Linnea  2005  HVETLANDA  AG6605  25 m  1:32.75   
258  Provencher Lily  2005  VXJ SS  AR6605  25 m  1:33.82   
57  Andersson Jansen Olivia  2005  KALMAR SS  AZ6405  25 m  1:36.00   
10  12  Welinder Linna  2005  ALVESTA SS  AQ0805  25 m  1:36.40   
11  249  Merbom Elsa  2005  VXJ SS  AR5605  25 m  1:36.71   
12  260  Sj Ella  2006  VXJ SS  AT1606  25 m  1:37.58   
13  117  Corluka Ana  2006  KSLS  AS5806  25 m  1:37.82   
14  263  Strand Louise  2005  VXJ SS  AL3805  25 m  1:38.48   
15  132  Wahlund Isabella  2006  KSLS  AT9406  25 m  1:38.79   
16  287  Lundberg Alwa  2006  BLKULLA  AE7806  25 m  1:38.91   
17  232  Harrysson Ella  2005  VXJ SS  AR4605  25 m  1:40.63   
18  150  Szilvester Evelin  2006  LJUNGBY SS  AF2806  25 m  1:41.03   
19  111  Andersson Hanna  2005  KSLS  BF8805  25 m  1:42.37   
20  76  Krim Nina  2005  KALMAR SS  BE4405  25 m  1:42.49   
21  113  Bjrkholm Matilda  2005  KSLS  AK5805  25 m  1:42.89   
22  133  Widerfors Emma  2005  KSLS  AQ2205  25 m  1:43.38   
23  121  Gulin Novalie  2006  KSLS  AS9806  25 m  1:44.50   
24  176  Glamocanin Selma  2005  HVETLANDA  AM4605  50 m  1:44.57   
25  44  Ekstrm Nelson Ellen  2006  HULTSFRED  AK2406  25 m  1:45.34   
26  207  Andersson Towe  2005  VXJ SS  AC8605  25 m  1:45.97   
27  103  Briskog Nora  2006  KARLSHAMN  AA9806  25 m  1:46.11   
28  126  Petersson Ellie  2005  KSLS  BF1405  25 m  1:46.17   
29  40  Andersson Tyra  2006  HULTSFRED  AI9406  25 m  1:46.23   
30  229  Gustavsson Nina  2006  VXJ SS  AT2206  25 m  1:46.37   
31  104  Larsson Alma  2006  KARLSHAMN  AI8806  25 m  1:47.44   
32  136  Anderberger Elle  2005  LJUNGBY SS  BI6605  25 m  1:48.93   
33  268  Widstrmer Emelia  2005  VXJ SS  AY9605  25 m  1:51.53   
34  11  Svensson Emilia  2005  ALVESTA SS  AW7605  25 m  1:51.84   
35  142  Karlsson Frida  2005  LJUNGBY SS  AP1605  25 m  1:51.93   
36  141  Karlsson Ellen  2005  LJUNGBY SS  AP3605  25 m  1:54.16   
37  228  Gadajeva Fatima  2005  VXJ SS  BJ9405  25 m  1:56.44   
38  43  Bogren Jennifer  2006  HULTSFRED  AH0606  25 m  1:57.44   
39  186  Svensson Marie  2005  HVETLANDA  AY0405  25 m  2:01.45   
40  225  Eriksson Ebba  2005  VXJ SS  BL1805  25 m  2:02.40   
41  122  Gustafsson Johanna  2005  KSLS  BI3205  25 m  2:04.81   
42  152  Ziraki Meihri  2005  LJUNGBY SS  BF7605  50 m  2:05.00   
43  247  Lind Moa  2006  VXJ SS  BB3806  25 m  2:06.69   
44  144  Karlsson Hanna  2005  LJUNGBY SS  AP2605  50 m  2:08.24   
45  146  Larsson-Refnd Vera  2006  LJUNGBY SS  AT3806  25 m  2:16.69   
46  110  Adler Elin  2006  KSLS  AY3406  25 m     
47  215  Couchr Saga  2006  VXJ SS  BL1806  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
8_S
Gren 8, 100m Brst Pojkar B 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
30  Tallbck Albin  2005  ANDERSTORP  AG3705  25 m  1:28.42   
237  Hjelmberg Johan  2005  VXJ SS  AC5105  25 m  1:28.52   
125  Olsson Jacob  2006  KSLS  AE8506  25 m  1:29.02   
116  Carlsson Melvin  2005  KSLS  AG7505  25 m  1:36.71   
243  Jnsson Mattias  2006  VXJ SS  AI8906  25 m  1:39.17   
119  Feldt William  2005  KSLS  AI2905  25 m  1:40.47   
123  Ljunggren Malte  2006  KSLS  AJ1106  25 m  1:40.48   
251  Nilsson Liam  2006  VXJ SS  AM0306  25 m  1:41.08   
264  Sthle Theo  2006  VXJ SS  AD0506  25 m  1:42.98   
10  120  Glans Jacob  2006  KSLS  AA2706  25 m  1:43.36   
11  21  Kerman Tony  2005  ANDERSTORP  AP8705  25 m  1:43.96   
12  238  Hjelmberg Ludvig  2006  VXJ SS  AC9506  50 m  1:48.11   
13  226  Fogelstrm Lukas  2005  VXJ SS  AT3705  25 m  1:49.14   
14  128  Svensson Linus  2005  KSLS  AN8905  25 m  1:49.19   
15  159  Lfgren Ludvig  2006  OSKARSHAMN  AD9506  25 m  1:49.95   
16  118  Ekelund Gabriel  2006  KSLS  AI7906  25 m  1:51.04   
17  242  Johansson Frans  2006  VXJ SS  AR4506  25 m  1:54.18   
18  124  Melin Ozzy  2006  KSLS  AJ3106  25 m  1:58.89   
19  160  Edlund Jacob  2006  RONNEBY SS  AH2306  25 m  2:02.66   
20  135  Willeborg Isac  2006  KSLS  AP1506  25 m  2:18.25   
21  51  Rudn Adrian  2006  HULTSFRED  AD1706  25 m     
22  131  Troedsson Adham  2005  KSLS  AW7705  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
9_S
Gren 9, 100m Brst Damer ppen 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
269  rnhem Clara  2002  VXJ SS  AE2402  25 m  1:12.55   
290  Palmqvist Lisa  2000  BLKULLA  AK4800  25 m  1:13.55   
178  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  1:20.84   
69  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  25 m  1:21.73   
195  Grimvall Mira  2002  VSTERVIK  BC5402  25 m  1:24.26   
105  Olson Maja  2003  KARLSHAMN  AB3603  25 m  1:28.08   
139  Ebbesen Louise  2001  LJUNGBY SS  AE1601  25 m  1:28.69   
198  Liliequist Hanna  2002  VSTERVIK  BE6202  25 m  1:29.77   
17  Haraldsson Nelly  2004  ANDERSTORP  BS3804  25 m  1:30.08   
10  148  Sagadin Leah  2002  LJUNGBY SS  AR5602  25 m  1:33.18   
11  162  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  1:33.68   
12  14  strand Wilma  2002  ALVESTA SS  AR6402  25 m  1:33.86   
13  192  Fjelstrenius Ida-Lee  2002  VSTERVIK  BE1202  25 m  1:36.36   
14  50  Petersson Mathilda  2004  HULTSFRED  BT6604  25 m  1:45.27   
15  256  Olofsson Edit  2007  VXJ SS  AH5807  50 m  1:55.98   
16  47  Johansson Alva  2008  HULTSFRED  AC8608  25 m     
17  183  Ottosson sara  2003  HVETLANDA  CA9603  25 m     
18  234  Hildebrand Vesterberg Irma  2007  VXJ SS  AW6807  25 m     
19  261  Sjberg Johanna  2007  VXJ SS  AN7207  25 m     
20  298  Ainemo Molly  2007  HULTSFRED  AI4207  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
10_S
Gren 10, 100m Brst Herrar ppen 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
25  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  1:07.35   
58  Arvidsson Anton  2000  KALMAR SS  AV6500  25 m  1:09.29   
77  Lingstrm Carl  2002  KALMAR SS  AN7902  25 m  1:10.59   
209  Axandersson Oskar  2002  VXJ SS  AN7502  25 m  1:10.65   
78  Loo Alexander  2001  KALMAR SS  AH7501  25 m  1:12.70   
72  Johansson Arvid  2001  KALMAR SS  AQ8501  25 m  1:12.72   
231  Hammarstedt Gustav  2002  VXJ SS  AL1302  25 m  1:14.44   
23  Khr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  1:16.70   
158  Lndal Victor  2003  MARKARYD  AF6503  25 m  1:19.48   
10  82  Olsson Gustav  2002  KALMAR SS  AQ5902  25 m  1:21.16   
11  90  Sunnerborn Pontus  2000  KALMAR SS  AM7900  25 m  1:21.37   
12  191  Ferlin Gustav  2000  VSTERVIK  AZ2300  25 m  1:22.47   
13  63  Ericksson Tim  2002  KALMAR SS  AZ3502  25 m  1:24.13   
14  233  Hermansson Hugo  2004  VXJ SS  AO6904  25 m  1:26.79   
15  174  Gildert Linus  2003  HVETLANDA  AH8303  50 m  1:27.50   
16  236  Hjelmberg Anton  2001  VXJ SS  AR1701  25 m  1:32.09   
17  185  Salehzadeh Filip  2002  HVETLANDA  AY2902  25 m  1:32.74   
18  143  Karlsson Gustav  2002  LJUNGBY SS  AO8502  25 m  1:38.57   
19  254  Nymberg Filip  2003  VXJ SS  AV5503  25 m  2:14.98   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
11_S
Gren 11, 100m Medley Flickor C 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
86  Skarpnord Elsa  2007  KALMAR SS  AS2207  25 m  1:25.04   
256  Olofsson Edit  2007  VXJ SS  AH5807  25 m  1:37.15   
267  Widstrmer Amanda  2007  VXJ SS  AS4207  25 m  1:38.29   
18  Johansson-Magnusson Lovis  2007  ANDERSTORP  AI3207  25 m  1:40.73   
48  Klavins Stina  2007  HULTSFRED  AE0407  25 m  1:41.67   
240  Hultqvist Amelia  2007  VXJ SS  AF4807  25 m  1:43.88   
134  Widerfors Tilda  2008  KSLS  AK4608  25 m  1:45.58   
180  Henrysson Ida  2007  HVETLANDA  AB2807  25 m  1:46.43   
165  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  1:47.12   
10  54  Westergren Isabella  2007  HULTSFRED  AM5607  25 m  1:48.31   
11  216  Cronqvist Ebba  2007  VXJ SS  AT2207  25 m  1:48.58   
12  234  Hildebrand Vesterberg Irma  2007  VXJ SS  AW6807  25 m  1:48.82   
13  293  Veenhuis Ella  2007  BLKULLA  AA9407  25 m  1:51.76   
14  288  Lundberg Lowa  2008  BLKULLA  AE5408  25 m  1:57.35   
15  47  Johansson Alva  2008  HULTSFRED  AC8608  25 m  2:01.53   
16  298  Ainemo Molly  2007  HULTSFRED  AI4207  25 m  2:03.53  EFT 
17  53  Stridh Cornelia  2007  HULTSFRED  AU3407  25 m     
18  151  Ziraki Mahdia  2008  LJUNGBY SS  AI0208  25 m     
19  175  Glamocanin Alma  2008  HVETLANDA  AB3408  25 m     
20  213  Brorson Johanna  2008  VXJ SS  AL2608  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
12_S
Gren 12, 100m Medley Pojkar C 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
155  Axelsson Erik  2007  MARKARYD  AA3307  25 m  1:24.86   
114  Brylski Noah  2008  KSLS  AB7908  25 m  1:46.44   
46  Havskog Erik  2007  HULTSFRED  AA6707  25 m  1:52.59   
168  Knig Max  2008  TRANS SS  AD0708  25 m  1:52.72   
246  Kling Love  2007  VXJ SS  AE6907  25 m  1:53.26   
137  Bogren-Karlsson Victor  2008  LJUNGBY SS  AA6908  25 m  1:56.04   
170  Nilsson Benjamin  2007  TRANS SS  AM2307  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
13_S
Gren 13, 100m Frisim Flickor A 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
222  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VXJ SS  BC2604  25 m  1:01.01   
Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  1:04.51   
212  Bodsj Sanna  2003  VXJ SS  AD6203  25 m  1:06.48   
266  Wardrum Alva  2003  VXJ SS  AQ1805  25 m  1:07.09   
187  kerblom Tindra  2003  HVETLANDA  AH7603  50 m  1:07.28   
164  Lfstrm Engla  2003  RONNEBY SS  BV5203  25 m  1:07.90   
208  Arthursson Tilda  2003  VXJ SS  BD7603  25 m  1:08.76   
190  Claesn Alva  2004  VSTERVIK  BG7404  25 m  1:09.08   
32  Torn Agnes  2003  ANDERSTORP  BE2603  25 m  1:09.90   
10  235  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VXJ SS  BF9404  25 m  1:10.01   
11  16  Ericson Emilia  2003  ANDERSTORP  BS8803  25 m  1:10.04   
12  182  Lindman Thea  2003  HVETLANDA  AC8203  25 m  1:10.55   
13  199  Miana Juan Maria  2004  VSTERVIK  BR2404  25 m  1:10.62   
14  248  Magnusson Vanja  2004  VXJ SS  AH7604  25 m  1:10.70   
15  241  Hultqvist Zandra  2004  VXJ SS  AH8604  25 m  1:11.77   
16  68  Hansen Sofia  2004  KALMAR SS  AL9604  25 m  1:12.82   
17  302  Wibert Siri  2004  VXJ SS  AY8204  25 m  1:13.19  EFT 
18  250  Mnsson Kajsa  2003  VXJ SS  BL0803  50 m  1:13.36   
19  196  Kindberg Emma  2004  VSTERVIK  BF3404  25 m  1:13.50   
20  73  Jmtin Elin  2003  KALMAR SS  BL6803  25 m  1:13.59   
21  49  Lundgren Emilia  2004  HULTSFRED  AL2604  25 m  1:14.25   
22  105  Olson Maja  2003  KARLSHAMN  AB3603  25 m  1:14.96   
23  28  Seppl Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  25 m  1:15.22   
24  138  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  25 m  1:15.34   
25  17  Haraldsson Nelly  2004  ANDERSTORP  BS3804  25 m  1:15.46   
26  38  Hansson Meja  2003  EMMABODA  BI9203  25 m  1:15.58   
27  Andersson Ellinor  2003  ALVESTA SS  BB4203  25 m  1:15.98   
28  31  Tallbck Klara  2003  ANDERSTORP  BQ5203  25 m  1:16.95   
29  184  Persson Liv  2004  HVETLANDA  BK5604  25 m  1:17.06   
30  37  Embaie Betiel  2003  EMMABODA  BI1403  25 m  1:17.08   
31  115  Carlqvist-Seger Alice  2004  KSLS  AJ9404  25 m  1:17.94   
32  259  Sj Agnes  2004  VXJ SS  BE9204  25 m  1:17.96   
33  71  Ivertsson Anna  2004  KALMAR SS  AM0204  25 m  1:18.12   
34  88  Strandberg Hedda  2004  KALMAR SS  AH5404  50 m  1:21.88   
35  197  Liliequist Frida  2004  VSTERVIK  BF0404  25 m  1:22.74   
36  171  Silvander Wilma  2003  TRANS SS  BU6203  25 m  1:23.41   
37  172  Sderberg Matilda  2003  TRANS SS  BU7203  25 m  1:23.77   
38  163  Kroon Alice  2004  RONNEBY SS  BI6404  25 m  1:23.96   
39  19  Kemper Ebba  2004  ANDERSTORP  BA6404  25 m  1:25.88   
40  50  Petersson Mathilda  2004  HULTSFRED  BT6604  25 m  1:28.77   
41  194  Grimvall Lisa  2004  VSTERVIK  BF2404  25 m  1:31.97   
42  183  Ottosson sara  2003  HVETLANDA  CA9603  25 m  1:32.32   
43  223  Eriksson Agnes  2004  VXJ SS  BF1604  25 m  1:40.32   
44  255  Nystrm Iris  2004  VXJ SS  BR5204  50 m  1:43.70   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
14_S
Gren 14, 100m Frisim Pojkar A 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
94  Turkowitch Philip  2003  KALMAR SS  AY0703  25 m  58.31   
289  Lfgren Carl  2003  BLKULLA  AE7303  25 m  58.35   
262  Strand Anton  2003  VXJ SS  AH8903  25 m  58.90   
224  Eriksson Alvin  2003  VXJ SS  AQ3703  25 m  59.95   
230  Hallum Ludvig  2003  VXJ SS  AQ6903  25 m  1:00.44   
286  Duong Henrik  2003  BLKULLA  AC1303  25 m  1:00.80   
29  Seppl Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  1:01.09   
193  Gavriliidis Stefanos  2003  VSTERVIK  AV6903  25 m  1:02.09   
107  Spogardh Leo  2004  KARLSHAMN  AE2304  25 m  1:02.35   
10  166  Svensson Arvid  2003  RONNEBY SS  AJ6303  25 m  1:02.39   
11  158  Lndal Victor  2003  MARKARYD  AF6503  25 m  1:03.41   
12  174  Gildert Linus  2003  HVETLANDA  AH8303  25 m  1:03.87   
13  239  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VXJ SS  AT8904  25 m  1:04.70   
14  106  Spogardh Adrian  2004  KARLSHAMN  AC7904  25 m  1:05.99   
15  62  Ericksson Linus  2004  KALMAR SS  AX0104  50 m  1:06.70   
16  60  Asplund Elliot  2003  KALMAR SS  AR6703  25 m  1:08.35   
17  Elowsson Mns  2004  ALVESTA SS  AG7104  25 m  1:10.70   
18  92  Svensson Rasmus  2003  KALMAR SS  AM9303  25 m  1:11.13   
19  61  Asplund Ludvig  2003  KALMAR SS  AR5703  25 m  1:12.08   
20  130  Tram Oscar  2004  KSLS  AE4704  25 m  1:12.44   
21  202  Winkler Yannick  2003  VSTERVIK  AX1503  25 m  1:13.80   
22  233  Hermansson Hugo  2004  VXJ SS  AO6904  50 m  1:13.95   
23  81  Mgiste Albin  2003  KALMAR SS  AD4903  25 m  1:14.76   
24  65  Franzn Gustav  2004  KALMAR SS  AT1504  50 m  1:15.25   
25  244  Kelemit Fabian  2004  VXJ SS  AO5904  25 m  1:18.08   
26  245  Kling Linus  2004  VXJ SS  AO2504  25 m  1:18.85   
27  200  Nad Mattias  2003  VSTERVIK  AZ2303  25 m  1:20.41   
28  254  Nymberg Filip  2003  VXJ SS  AV5503  25 m  1:25.18   
29  169  Loung Tony  2004  TRANS SS  AS6504  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
15_S
Gren 15, 200m Rygg Damer ppen 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
59  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  25 m  2:09.82   
253  Noreblad Natalie  2002  VXJ SS  AS0202  25 m  2:24.05   
109  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  25 m  2:24.07   
75  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  25 m  2:26.65   
13  strand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  2:30.11   
95  Wran Ella  2001  KALMAR SS  AH1801  25 m  2:37.37   
212  Bodsj Sanna  2003  VXJ SS  AD6203  25 m  2:38.81   
85  Sjlund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  25 m  2:41.45   
Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  2:42.12   
10  45  Havskog Ellen  2005  HULTSFRED  AD3805  25 m  2:46.99   
11  87  Skeppland Nellie  2006  KALMAR SS  AY7606  25 m  2:48.67   
12  201  Sundell Tilda  2005  VSTERVIK  AT8205  25 m  2:51.91   
13  32  Torn Agnes  2003  ANDERSTORP  BE2603  25 m  2:52.51   
14  302  Wibert Siri  2004  VXJ SS  AY8204  25 m  2:54.35  EFT 
15  241  Hultqvist Zandra  2004  VXJ SS  AH8604  25 m  2:55.14   
16  263  Strand Louise  2005  VXJ SS  AL3805  25 m  2:57.41   
17  235  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VXJ SS  BF9404  25 m  2:57.65   
18  217  Cronqvist Elin  2005  VXJ SS  AI1405  25 m  2:59.05   
19  147  Rickhardsson Ida  2003  LJUNGBY SS  BD9803  25 m  2:59.52   
20  162  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  2:59.67   
21  79  Loo Viktoria  2004  KALMAR SS  AH3604  25 m  3:02.73   
22  133  Widerfors Emma  2005  KSLS  AQ2205  50 m  3:03.40   
23  14  strand Wilma  2002  ALVESTA SS  AR6402  25 m  3:05.29   
24  132  Wahlund Isabella  2006  KSLS  AT9406  25 m  3:06.47   
25  76  Krim Nina  2005  KALMAR SS  BE4405  25 m  3:13.87   
26  19  Kemper Ebba  2004  ANDERSTORP  BA6404  50 m  3:17.24   
27  50  Petersson Mathilda  2004  HULTSFRED  BT6604  25 m  4:46.02   
28  70  Ifwarson Elina  2005  KALMAR SS  BM2405  25 m     
29  229  Gustavsson Nina  2006  VXJ SS  AT2206  25 m     
30  249  Merbom Elsa  2005  VXJ SS  AR5605  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
16_S
Gren 16, 200m Rygg Herrar ppen 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
257  Ottosson Marcus  1997  VXJ SS  AD7197  25 m  2:12.30   
227  Franzn Gustav  2000  VXJ SS  AU1300  25 m  2:13.68   
25  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  2:15.38   
77  Lingstrm Carl  2002  KALMAR SS  AN7902  25 m  2:19.01   
203  berg Felix  2001  VSTERVIK  AS9301  25 m  2:19.58   
265  Tidsen Emanuel  2002  VXJ SS  AQ3702  25 m  2:20.35   
94  Turkowitch Philip  2003  KALMAR SS  AY0703  25 m  2:21.05   
156  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  2:35.04   
64  Fransson Hugo  2005  KALMAR SS  AA4105  25 m  2:38.87   
10  251  Nilsson Liam  2006  VXJ SS  AM0306  50 m  3:00.60  EFT 
11  243  Jnsson Mattias  2006  VXJ SS  AI8906  50 m  3:01.06   
12  120  Glans Jacob  2006  KSLS  AA2706  25 m  3:02.15   
13  116  Carlsson Melvin  2005  KSLS  AG7505  25 m  3:02.96   
14  42  Axelsson Melwin  2005  HULTSFRED  AC2705  25 m  3:08.38   
15  124  Melin Ozzy  2006  KSLS  AJ3106  25 m  3:19.53   
16  125  Olsson Jacob  2006  KSLS  AE8506  50 m  3:50.53   
17  237  Hjelmberg Johan  2005  VXJ SS  AC5105  25 m     
18  245  Kling Linus  2004  VXJ SS  AO2504  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
17_S
Gren 17, 4X50m Medley Flickor 13oy 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
270  Vxj Flickor Lag 1  2005  VXJ SS    25 m  2:24.24   
189  Hvetlanda Damer [2005]  2005  HVETLANDA    25 m  2:36.14   
271  Vxj Flickor Lag 2  2005  VXJ SS    25 m  2:38.76   
153  Ljungby SS Damer [2005]  2005  LJUNGBY SS    25 m  2:40.00   
98  Kalmar Sim Damer Lag 1  2005  KALMAR SS    25 m  2:42.92   
55  Hultsfred Damer Lag 1  2005  HULTSFRED    25 m  2:47.89   
272  Vxj Flickor Lag 3  2005  VXJ SS    25 m  2:56.31   
297  Blkulla Damer [2005]  2005  BLKULLA    25 m  3:01.83   
56  Hultsfred Damer Lag 2  2006  HULTSFRED    25 m  3:09.46   
10  276  Vxj SS Flickor Lag 4  2005  VXJ SS    25 m  3:11.94   
11  15  Alvesta SS  2017  ALVESTA SS    25 m     
12  277  Vxj SS Flickor Lag 5  2005  VXJ SS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
18_S
Gren 18, 4X50m Medley Pojkar 13oy 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
278  Vxj SS Herrar Lag 1  2005  VXJ SS    25 m  2:34.25   
282  Vxj SS Pojkar Lag 2  2005  VXJ SS    25 m  3:04.56   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
19_S
Gren 19, 200m Brst Damer ppen 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
290  Palmqvist Lisa  2000  BLKULLA  AK4800  25 m  2:37.38   
269  rnhem Clara  2002  VXJ SS  AE2402  25 m  2:38.19   
208  Arthursson Tilda  2003  VXJ SS  BD7603  25 m  2:46.47   
222  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VXJ SS  BC2604  25 m  2:50.93   
13  strand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  2:52.30   
45  Havskog Ellen  2005  HULTSFRED  AD3805  25 m  2:54.07   
Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  3:00.53   
217  Cronqvist Elin  2005  VXJ SS  AI1405  25 m  3:05.59   
198  Liliequist Hanna  2002  VSTERVIK  BE6202  25 m  3:13.42   
10  162  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  3:16.77   
11  14  strand Wilma  2002  ALVESTA SS  AR6402  25 m  3:18.96   
12  127  Petersson Elly  2005  KSLS  AU5805  25 m  3:21.08   
13  299  Gulin Alice  2006  KSLS  AT3206  25 m  3:22.67  EFT 
14  28  Seppl Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  25 m  3:24.49   
15  197  Liliequist Frida  2004  VSTERVIK  BF0404  25 m  3:29.17   
16  37  Embaie Betiel  2003  EMMABODA  BI1403  25 m  3:30.16   
17  138  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  50 m  3:30.96   
18  89  Strmpel Maja  2005  KALMAR SS  AR2605  25 m  3:48.23   
19  18  Johansson-Magnusson Lovis  2007  ANDERSTORP  AI3207  25 m  3:56.75   
20  249  Merbom Elsa  2005  VXJ SS  AR5605  25 m  4:02.22   
21  17  Haraldsson Nelly  2004  ANDERSTORP  BS3804  25 m     
22  44  Ekstrm Nelson Ellen  2006  HULTSFRED  AK2406  25 m     
23  141  Karlsson Ellen  2005  LJUNGBY SS  AP3605  25 m     
24  165  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m     
25  229  Gustavsson Nina  2006  VXJ SS  AT2206  25 m     
26  234  Hildebrand Vesterberg Irma  2007  VXJ SS  AW6807  25 m     
27  267  Widstrmer Amanda  2007  VXJ SS  AS4207  25 m    EFT 
28  268  Widstrmer Emelia  2005  VXJ SS  AY9605  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
20_S
Gren 20, 200m Brst Herrar ppen 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
25  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  2:27.36   
209  Axandersson Oskar  2002  VXJ SS  AN7502  25 m  2:34.50   
58  Arvidsson Anton  2000  KALMAR SS  AV6500  25 m  2:35.93   
231  Hammarstedt Gustav  2002  VXJ SS  AL1302  25 m  2:37.39   
72  Johansson Arvid  2001  KALMAR SS  AQ8501  25 m  2:43.65   
158  Lndal Victor  2003  MARKARYD  AF6503  25 m  2:55.54   
191  Ferlin Gustav  2000  VSTERVIK  AZ2300  25 m  2:56.65   
29  Seppl Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  3:05.46   
92  Svensson Rasmus  2003  KALMAR SS  AM9303  25 m  3:07.57   
10  90  Sunnerborn Pontus  2000  KALMAR SS  AM7900  25 m  3:08.24   
11  233  Hermansson Hugo  2004  VXJ SS  AO6904  25 m  3:12.02   
12  237  Hjelmberg Johan  2005  VXJ SS  AC5105  25 m  3:15.35   
13  244  Kelemit Fabian  2004  VXJ SS  AO5904  25 m  3:20.98  EFT 
14  125  Olsson Jacob  2006  KSLS  AE8506  25 m  3:28.84   
15  243  Jnsson Mattias  2006  VXJ SS  AI8906  25 m  3:31.28   
16  21  Kerman Tony  2005  ANDERSTORP  AP8705  25 m  3:50.81   
17  116  Carlsson Melvin  2005  KSLS  AG7505  50 m  3:59.29   
18  51  Rudn Adrian  2006  HULTSFRED  AD1706  25 m     
19  160  Edlund Jacob  2006  RONNEBY SS  AH2306  25 m     
20  224  Eriksson Alvin  2003  VXJ SS  AQ3703  25 m     
21  251  Nilsson Liam  2006  VXJ SS  AM0306  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
21_S
Gren 21, 100m Rygg Flickor A 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  1:13.48   
212  Bodsj Sanna  2003  VXJ SS  AD6203  25 m  1:15.86   
182  Lindman Thea  2003  HVETLANDA  AC8203  25 m  1:15.92   
32  Torn Agnes  2003  ANDERSTORP  BE2603  25 m  1:18.12   
248  Magnusson Vanja  2004  VXJ SS  AH7604  25 m  1:18.37   
68  Hansen Sofia  2004  KALMAR SS  AL9604  25 m  1:20.59   
199  Miana Juan Maria  2004  VSTERVIK  BR2404  25 m  1:20.70   
71  Ivertsson Anna  2004  KALMAR SS  AM0204  25 m  1:21.36   
190  Claesn Alva  2004  VSTERVIK  BG7404  25 m  1:21.51   
10  241  Hultqvist Zandra  2004  VXJ SS  AH8604  25 m  1:21.68   
11  302  Wibert Siri  2004  VXJ SS  AY8204  25 m  1:22.87  EFT 
12  235  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VXJ SS  BF9404  25 m  1:23.33   
13  79  Loo Viktoria  2004  KALMAR SS  AH3604  25 m  1:24.48   
14  73  Jmtin Elin  2003  KALMAR SS  BL6803  25 m  1:25.27   
15  147  Rickhardsson Ida  2003  LJUNGBY SS  BD9803  25 m  1:25.35   
16  38  Hansson Meja  2003  EMMABODA  BI9203  25 m  1:26.72   
17  115  Carlqvist-Seger Alice  2004  KSLS  AJ9404  25 m  1:27.10   
18  31  Tallbck Klara  2003  ANDERSTORP  BQ5203  25 m  1:28.28   
19  196  Kindberg Emma  2004  VSTERVIK  BF3404  25 m  1:28.61   
20  250  Mnsson Kajsa  2003  VXJ SS  BL0803  25 m  1:28.61   
21  19  Kemper Ebba  2004  ANDERSTORP  BA6404  25 m  1:29.06   
22  Andersson Ellinor  2003  ALVESTA SS  BB4203  25 m  1:30.30   
23  259  Sj Agnes  2004  VXJ SS  BE9204  25 m  1:32.12   
24  37  Embaie Betiel  2003  EMMABODA  BI1403  25 m  1:32.38   
25  197  Liliequist Frida  2004  VSTERVIK  BF0404  25 m  1:34.46   
26  163  Kroon Alice  2004  RONNEBY SS  BI6404  25 m  1:36.75   
27  194  Grimvall Lisa  2004  VSTERVIK  BF2404  25 m  1:38.40   
28  255  Nystrm Iris  2004  VXJ SS  BR5204  50 m  1:52.11   
29  50  Petersson Mathilda  2004  HULTSFRED  BT6604  25 m  1:54.30   
30  223  Eriksson Agnes  2004  VXJ SS  BF1604  25 m  1:57.02   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
22_S
Gren 22, 100m Rygg Pojkar A 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
94  Turkowitch Philip  2003  KALMAR SS  AY0703  25 m  1:06.35   
107  Spogardh Leo  2004  KARLSHAMN  AE2304  25 m  1:08.72  EFT 
262  Strand Anton  2003  VXJ SS  AH8903  25 m  1:11.62   
156  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  1:12.95   
106  Spogardh Adrian  2004  KARLSHAMN  AC7904  25 m  1:14.98   
166  Svensson Arvid  2003  RONNEBY SS  AJ6303  50 m  1:15.47   
62  Ericksson Linus  2004  KALMAR SS  AX0104  25 m  1:17.08   
230  Hallum Ludvig  2003  VXJ SS  AQ6903  25 m  1:17.09   
61  Asplund Ludvig  2003  KALMAR SS  AR5703  25 m  1:18.24   
10  60  Asplund Elliot  2003  KALMAR SS  AR6703  25 m  1:19.76   
11  157  Forsberg Henry  2004  MARKARYD  AD8704  25 m  1:20.14   
12  239  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VXJ SS  AT8904  25 m  1:20.86   
13  174  Gildert Linus  2003  HVETLANDA  AH8303  25 m  1:20.90   
14  245  Kling Linus  2004  VXJ SS  AO2504  25 m  1:24.79   
15  81  Mgiste Albin  2003  KALMAR SS  AD4903  25 m  1:28.53   
16  65  Franzn Gustav  2004  KALMAR SS  AT1504  25 m  1:31.25   
17  233  Hermansson Hugo  2004  VXJ SS  AO6904  25 m  1:31.54   
18  254  Nymberg Filip  2003  VXJ SS  AV5503  25 m  1:31.59   
19  244  Kelemit Fabian  2004  VXJ SS  AO5904  25 m  1:32.21   
20  130  Tram Oscar  2004  KSLS  AE4704  25 m  1:33.43   
21  200  Nad Mattias  2003  VSTERVIK  AZ2303  50 m  1:36.51   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
23_S
Gren 23, 50m Frisim Damer ppen 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
109  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  25 m  27.73   
269  rnhem Clara  2002  VXJ SS  AE2402  25 m  27.90   
291  Pernius Stina  2002  BLKULLA  AL4802  25 m  28.29   
211  Bodsj Saga  2002  VXJ SS  AE1402  25 m  28.33   
253  Noreblad Natalie  2002  VXJ SS  AS0202  25 m  28.33   
85  Sjlund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  25 m  28.48   
75  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  25 m  28.52   
178  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  28.59   
210  Bergstrm Ebba  2000  VXJ SS  AZ3200  25 m  29.23   
10  285  Delibaltas Iza  1999  BLKULLA  BK1899  25 m  29.49   
11  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  29.55   
12  218  Ebers Nicolina  1993  VXJ SS  AN0493  25 m  29.78   
13  13  strand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  30.00   
14  45  Havskog Ellen  2005  HULTSFRED  AD3805  25 m  30.13   
15  263  Strand Louise  2005  VXJ SS  AL3805  25 m  30.24   
16  69  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  25 m  30.26   
17  212  Bodsj Sanna  2003  VXJ SS  AD6203  25 m  30.26   
18  16  Ericson Emilia  2003  ANDERSTORP  BS8803  25 m  30.42   
19  164  Lfstrm Engla  2003  RONNEBY SS  BV5203  25 m  30.62   
20  187  kerblom Tindra  2003  HVETLANDA  AH7603  25 m  30.73   
21  266  Wardrum Alva  2003  VXJ SS  AQ1805  25 m  30.75   
22  32  Torn Agnes  2003  ANDERSTORP  BE2603  25 m  31.10   
23  95  Wran Ella  2001  KALMAR SS  AH1801  25 m  31.11   
24  195  Grimvall Mira  2002  VSTERVIK  BC5402  25 m  31.38   
25  207  Andersson Towe  2005  VXJ SS  AC8605  25 m  31.40   
26  154  Gummesson Adelina  2005  LNSBODA  AI9805  25 m  31.49   
27  148  Sagadin Leah  2002  LJUNGBY SS  AR5602  25 m  32.04   
28  235  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VXJ SS  BF9404  25 m  32.15   
29  258  Provencher Lily  2005  VXJ SS  AR6605  25 m  32.21   
30  241  Hultqvist Zandra  2004  VXJ SS  AH8604  25 m  32.42   
31  198  Liliequist Hanna  2002  VSTERVIK  BE6202  25 m  32.43   
32  14  strand Wilma  2002  ALVESTA SS  AR6402  25 m  32.56   
33  12  Welinder Linna  2005  ALVESTA SS  AQ0805  25 m  32.83   
34  138  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  25 m  32.83   
35  190  Claesn Alva  2004  VSTERVIK  BG7404  25 m  32.83   
36  162  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  32.89   
37  176  Glamocanin Selma  2005  HVETLANDA  AM4605  25 m  33.23   
38  196  Kindberg Emma  2004  VSTERVIK  BF3404  25 m  33.24   
39  248  Magnusson Vanja  2004  VXJ SS  AH7604  25 m  33.28   
40  71  Ivertsson Anna  2004  KALMAR SS  AM0204  25 m  33.32   
41  68  Hansen Sofia  2004  KALMAR SS  AL9604  25 m  33.37   
42  199  Miana Juan Maria  2004  VSTERVIK  BR2404  25 m  33.42   
43  70  Ifwarson Elina  2005  KALMAR SS  BM2405  25 m  33.51   
44  302  Wibert Siri  2004  VXJ SS  AY8204  25 m  34.02  EFT 
45  104  Larsson Alma  2006  KARLSHAMN  AI8806  25 m  34.16   
46  250  Mnsson Kajsa  2003  VXJ SS  BL0803  25 m  34.24   
47  103  Briskog Nora  2006  KARLSHAMN  AA9806  25 m  34.39   
48  229  Gustavsson Nina  2006  VXJ SS  AT2206  25 m  34.40   
49  17  Haraldsson Nelly  2004  ANDERSTORP  BS3804  25 m  34.42   
50  260  Sj Ella  2006  VXJ SS  AT1606  25 m  34.47   
51  287  Lundberg Alwa  2006  BLKULLA  AE7806  25 m  34.57   
52  73  Jmtin Elin  2003  KALMAR SS  BL6803  50 m  34.59   
53  192  Fjelstrenius Ida-Lee  2002  VSTERVIK  BE1202  25 m  34.59   
54  57  Andersson Jansen Olivia  2005  KALMAR SS  AZ6405  25 m  34.64   
55  249  Merbom Elsa  2005  VXJ SS  AR5605  25 m  34.96   
56  89  Strmpel Maja  2005  KALMAR SS  AR2605  25 m  35.11   
57  Andersson Ellinor  2003  ALVESTA SS  BB4203  25 m  35.20   
58  284  Bernsholt Alva  2005  BLKULLA  BC8805  25 m  35.35   
59  201  Sundell Tilda  2005  VSTERVIK  AT8205  25 m  35.41   
60  259  Sj Agnes  2004  VXJ SS  BE9204  25 m  35.44   
61  163  Kroon Alice  2004  RONNEBY SS  BI6404  25 m  35.52   
62  150  Szilvester Evelin  2006  LJUNGBY SS  AF2806  25 m  35.80   
63  171  Silvander Wilma  2003  TRANS SS  BU6203  25 m  35.84   
64  79  Loo Viktoria  2004  KALMAR SS  AH3604  25 m  35.98   
65  232  Harrysson Ella  2005  VXJ SS  AR4605  25 m  36.11   
66  87  Skeppland Nellie  2006  KALMAR SS  AY7606  25 m  36.14   
67  40  Andersson Tyra  2006  HULTSFRED  AI9406  25 m  36.15   
68  172  Sderberg Matilda  2003  TRANS SS  BU7203  25 m  36.51   
69  49  Lundgren Emilia  2004  HULTSFRED  AL2604  25 m  36.73   
70  43  Bogren Jennifer  2006  HULTSFRED  AH0606  25 m  37.63   
71  76  Krim Nina  2005  KALMAR SS  BE4405  25 m  37.63   
72  152  Ziraki Meihri  2005  LJUNGBY SS  BF7605  25 m  37.90   
73  136  Anderberger Elle  2005  LJUNGBY SS  BI6605  25 m  37.96   
74  219  Edvardsson Bella  2005  VXJ SS  AL2605  25 m  38.18   
75  48  Klavins Stina  2007  HULTSFRED  AE0407  25 m  38.33   
76  19  Kemper Ebba  2004  ANDERSTORP  BA6404  25 m  38.47   
77  142  Karlsson Frida  2005  LJUNGBY SS  AP1605  25 m  38.78   
78  228  Gadajeva Fatima  2005  VXJ SS  BJ9405  25 m  38.86   
79  240  Hultqvist Amelia  2007  VXJ SS  AF4807  25 m  38.93   
80  74  Jmtin Tuva  2006  KALMAR SS  AP2606  25 m  38.96   
81  197  Liliequist Frida  2004  VSTERVIK  BF0404  25 m  38.97   
82  50  Petersson Mathilda  2004  HULTSFRED  BT6604  25 m  39.05   
83  180  Henrysson Ida  2007  HVETLANDA  AB2807  25 m  39.14   
84  141  Karlsson Ellen  2005  LJUNGBY SS  AP3605  25 m  39.24   
85  175  Glamocanin Alma  2008  HVETLANDA  AB3408  25 m  39.89   
86  293  Veenhuis Ella  2007  BLKULLA  AA9407  25 m  40.07   
87  144  Karlsson Hanna  2005  LJUNGBY SS  AP2605  25 m  41.60   
88  53  Stridh Cornelia  2007  HULTSFRED  AU3407  25 m  41.81   
89  54  Westergren Isabella  2007  HULTSFRED  AM5607  25 m  42.35   
90  215  Couchr Saga  2006  VXJ SS  BL1806  25 m  42.59   
91  44  Ekstrm Nelson Ellen  2006  HULTSFRED  AK2406  25 m  43.21   
92  194  Grimvall Lisa  2004  VSTERVIK  BF2404  25 m  43.84   
93  186  Svensson Marie  2005  HVETLANDA  AY0405  25 m  44.28   
94  268  Widstrmer Emelia  2005  VXJ SS  AY9605  25 m  44.40   
95  288  Lundberg Lowa  2008  BLKULLA  AE5408  25 m  44.79   
96  146  Larsson-Refnd Vera  2006  LJUNGBY SS  AT3806  25 m  44.83   
97  223  Eriksson Agnes  2004  VXJ SS  BF1604  25 m  45.34   
98  298  Ainemo Molly  2007  HULTSFRED  AI4207  25 m  46.75  EFT 
99  110  Adler Elin  2006  KSLS  AY3406  25 m  47.03   
100  52  Sandebo Maja  2008  HULTSFRED  AJ0208  25 m  50.59   
101  47  Johansson Alva  2008  HULTSFRED  AC8608  25 m  50.97   
102  41  Andersson Vera  2008  HULTSFRED  AO3408  25 m  1:03.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
24_S
Gren 24, 50m Frisim Herrar ppen 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
84  Raunio Frank  2000  KALMAR SS  AA3700  25 m  25.08   
25  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  25.48   
91  Svensson Garri  2000  KALMAR SS  AL4300  25 m  25.64   
214  Cikota Kemal  2002  VXJ SS  AS0102  25 m  25.65   
77  Lingstrm Carl  2002  KALMAR SS  AN7902  25 m  25.80   
58  Arvidsson Anton  2000  KALMAR SS  AV6500  25 m  25.88   
209  Axandersson Oskar  2002  VXJ SS  AN7502  25 m  25.91   
227  Franzn Gustav  2000  VXJ SS  AU1300  25 m  26.02   
166  Svensson Arvid  2003  RONNEBY SS  AJ6303  25 m  26.25   
10  78  Loo Alexander  2001  KALMAR SS  AH7501  25 m  26.56   
11  286  Duong Henrik  2003  BLKULLA  AC1303  25 m  26.70   
12  203  berg Felix  2001  VSTERVIK  AS9301  50 m  26.74   
13  289  Lfgren Carl  2003  BLKULLA  AE7303  25 m  26.89   
14  265  Tidsen Emanuel  2002  VXJ SS  AQ3702  25 m  27.08   
15  230  Hallum Ludvig  2003  VXJ SS  AQ6903  25 m  27.16   
16  23  Khr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  27.39   
17  107  Spogardh Leo  2004  KARLSHAMN  AE2304  25 m  27.49   
18  224  Eriksson Alvin  2003  VXJ SS  AQ3703  25 m  27.53   
19  193  Gavriliidis Stefanos  2003  VSTERVIK  AV6903  25 m  27.73   
20  90  Sunnerborn Pontus  2000  KALMAR SS  AM7900  25 m  28.28   
21  72  Johansson Arvid  2001  KALMAR SS  AQ8501  25 m  28.29   
22  174  Gildert Linus  2003  HVETLANDA  AH8303  25 m  28.86   
23  63  Ericksson Tim  2002  KALMAR SS  AZ3502  25 m  29.27   
24  231  Hammarstedt Gustav  2002  VXJ SS  AL1302  25 m  29.31   
25  64  Fransson Hugo  2005  KALMAR SS  AA4105  25 m  29.32   
26  83  Pap Henrik  2001  KALMAR SS  AU5701  25 m  29.66   
27  143  Karlsson Gustav  2002  LJUNGBY SS  AO8502  25 m  30.00   
28  62  Ericksson Linus  2004  KALMAR SS  AX0104  25 m  30.07   
29  239  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VXJ SS  AT8904  25 m  30.09   
30  82  Olsson Gustav  2002  KALMAR SS  AQ5902  25 m  30.21   
31  157  Forsberg Henry  2004  MARKARYD  AD8704  25 m  30.31   
32  191  Ferlin Gustav  2000  VSTERVIK  AZ2300  25 m  30.34   
33  30  Tallbck Albin  2005  ANDERSTORP  AG3705  25 m  30.80   
34  60  Asplund Elliot  2003  KALMAR SS  AR6703  25 m  30.88   
35  236  Hjelmberg Anton  2001  VXJ SS  AR1701  25 m  31.12   
36  185  Salehzadeh Filip  2002  HVETLANDA  AY2902  25 m  31.45   
37  Elowsson Mns  2004  ALVESTA SS  AG7104  25 m  31.99   
38  237  Hjelmberg Johan  2005  VXJ SS  AC5105  25 m  32.34   
39  167  Enlund Alfred  2005  TRANS SS  AS3905  25 m  32.51   
40  92  Svensson Rasmus  2003  KALMAR SS  AM9303  25 m  32.85   
41  42  Axelsson Melwin  2005  HULTSFRED  AC2705  25 m  33.12   
42  116  Carlsson Melvin  2005  KSLS  AG7505  25 m  33.46   
43  155  Axelsson Erik  2007  MARKARYD  AA3307  25 m  33.56   
44  202  Winkler Yannick  2003  VSTERVIK  AX1503  25 m  33.88   
45  81  Mgiste Albin  2003  KALMAR SS  AD4903  25 m  34.19   
46  67  Gunnarsson Jesper  2004  KALMAR SS  AJ8104  25 m  34.32   
47  245  Kling Linus  2004  VXJ SS  AO2504  25 m  34.51   
48  244  Kelemit Fabian  2004  VXJ SS  AO5904  25 m  34.53  EFT 
49  264  Sthle Theo  2006  VXJ SS  AD0506  25 m  34.79   
50  254  Nymberg Filip  2003  VXJ SS  AV5503  25 m  34.99   
51  169  Loung Tony  2004  TRANS SS  AS6504  25 m  35.41   
52  123  Ljunggren Malte  2006  KSLS  AJ1106  25 m  35.59   
53  233  Hermansson Hugo  2004  VXJ SS  AO6904  25 m  35.73   
54  238  Hjelmberg Ludvig  2006  VXJ SS  AC9506  25 m  35.86   
55  226  Fogelstrm Lukas  2005  VXJ SS  AT3705  25 m  37.80   
56  93  Theander Simon  2005  KALMAR SS  AD9305  25 m  37.96   
57  242  Johansson Frans  2006  VXJ SS  AR4506  25 m  39.12   
58  159  Lfgren Ludvig  2006  OSKARSHAMN  AD9506  25 m  43.64   
59  160  Edlund Jacob  2006  RONNEBY SS  AH2306  25 m  44.14   
60  51  Rudn Adrian  2006  HULTSFRED  AD1706  25 m  44.90   
61  46  Havskog Erik  2007  HULTSFRED  AA6707  25 m  45.28   
62  246  Kling Love  2007  VXJ SS  AE6907  25 m  45.66   
63  221  Elgaard Fonnesbech Egil  2007  VXJ SS  AN6507  25 m  46.33   
64  135  Willeborg Isac  2006  KSLS  AP1506  25 m  48.18   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
25_S
Gren 25, 100m Fjril Flickor B 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
263  Strand Louise  2005  VXJ SS  AL3805  25 m  1:13.56   
45  Havskog Ellen  2005  HULTSFRED  AD3805  25 m  1:16.37   
112  Axelsson Liv  2005  KSLS  AP9805  25 m  1:19.20   
217  Cronqvist Elin  2005  VXJ SS  AI1405  25 m  1:19.79   
299  Gulin Alice  2006  KSLS  AT3206  25 m  1:21.05  EFT 
177  Haraldsson Linnea  2005  HVETLANDA  AG6605  25 m  1:22.34   
258  Provencher Lily  2005  VXJ SS  AR6605  50 m  1:25.64   
87  Skeppland Nellie  2006  KALMAR SS  AY7606  25 m  1:29.52   
132  Wahlund Isabella  2006  KSLS  AT9406  25 m  1:29.63   
10  207  Andersson Towe  2005  VXJ SS  AC8605  25 m  1:29.88   
11  201  Sundell Tilda  2005  VSTERVIK  AT8205  25 m  1:31.83   
12  111  Andersson Hanna  2005  KSLS  BF8805  25 m  1:32.66   
13  133  Widerfors Emma  2005  KSLS  AQ2205  25 m  1:33.29   
14  80  Marcusson Sofia  2005  KALMAR SS  AL1805  25 m  1:33.39   
15  232  Harrysson Ella  2005  VXJ SS  AR4605  25 m  1:35.42   
16  127  Petersson Elly  2005  KSLS  AU5805  25 m  1:35.57   
17  122  Gustafsson Johanna  2005  KSLS  BI3205  25 m  1:39.11   
18  40  Andersson Tyra  2006  HULTSFRED  AI9406  25 m  1:40.82   
19  126  Petersson Ellie  2005  KSLS  BF1405  25 m  1:44.32   
20  117  Corluka Ana  2006  KSLS  AS5806  25 m  1:46.03   
21  260  Sj Ella  2006  VXJ SS  AT1606  50 m  1:46.91   
22  121  Gulin Novalie  2006  KSLS  AS9806  25 m     
23  150  Szilvester Evelin  2006  LJUNGBY SS  AF2806  25 m     
24  173  Franzen Saga  2006  HVETLANDA  AD2206  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
26_S
Gren 26, 100m Fjril Pojkar B 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
64  Fransson Hugo  2005  KALMAR SS  AA4105  25 m  1:16.66   
30  Tallbck Albin  2005  ANDERSTORP  AG3705  25 m  1:22.18   
42  Axelsson Melwin  2005  HULTSFRED  AC2705  25 m  1:24.81   
264  Sthle Theo  2006  VXJ SS  AD0506  25 m  1:29.59   
118  Ekelund Gabriel  2006  KSLS  AI7906  25 m  1:30.90   
125  Olsson Jacob  2006  KSLS  AE8506  25 m  1:32.13   
120  Glans Jacob  2006  KSLS  AA2706  25 m  1:32.54   
129  Thurban William  2005  KSLS  AM2705  25 m  1:35.69   
238  Hjelmberg Ludvig  2006  VXJ SS  AC9506  50 m  1:37.25   
10  21  Kerman Tony  2005  ANDERSTORP  AP8705  50 m  1:38.84   
11  128  Svensson Linus  2005  KSLS  AN8905  25 m  1:51.50   
12  119  Feldt William  2005  KSLS  AI2905  25 m     
13  124  Melin Ozzy  2006  KSLS  AJ3106  25 m     
14  131  Troedsson Adham  2005  KSLS  AW7705  25 m     
15  167  Enlund Alfred  2005  TRANS SS  AS3905  25 m     
16  243  Jnsson Mattias  2006  VXJ SS  AI8906  25 m     
17  251  Nilsson Liam  2006  VXJ SS  AM0306  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
27_S
Gren 27, 100m Fjril Damer ppen 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
85  Sjlund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  25 m  1:05.69   
Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  1:06.08   
211  Bodsj Saga  2002  VXJ SS  AE1402  25 m  1:06.47   
269  rnhem Clara  2002  VXJ SS  AE2402  25 m  1:10.09   
75  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  25 m  1:10.10   
210  Bergstrm Ebba  2000  VXJ SS  AZ3200  25 m  1:11.02   
178  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  1:11.22   
69  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  25 m  1:18.72   
95  Wran Ella  2001  KALMAR SS  AH1801  50 m  1:25.81   
10  138  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  25 m  1:26.81   
11  162  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  1:34.15   
12  76  Krim Nina  2005  KALMAR SS  BE4405  25 m  1:45.60   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
28_S
Gren 28, 100m Fjril Herrar ppen 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
25  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  1:01.48   
84  Raunio Frank  2000  KALMAR SS  AA3700  25 m  1:03.55   
209  Axandersson Oskar  2002  VXJ SS  AN7502  25 m  1:04.72   
289  Lfgren Carl  2003  BLKULLA  AE7303  25 m  1:05.12   
203  berg Felix  2001  VSTERVIK  AS9301  25 m  1:05.44   
265  Tidsen Emanuel  2002  VXJ SS  AQ3702  25 m  1:05.60   
23  Khr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  1:05.74   
72  Johansson Arvid  2001  KALMAR SS  AQ8501  25 m  1:07.02   
78  Loo Alexander  2001  KALMAR SS  AH7501  25 m  1:07.83   
10  83  Pap Henrik  2001  KALMAR SS  AU5701  25 m  1:12.27   
11  158  Lndal Victor  2003  MARKARYD  AF6503  25 m  1:14.47   
12  77  Lingstrm Carl  2002  KALMAR SS  AN7902  25 m  1:15.78   
13  82  Olsson Gustav  2002  KALMAR SS  AQ5902  25 m  1:17.92   
14  42  Axelsson Melwin  2005  HULTSFRED  AC2705  25 m  1:24.81   
15  236  Hjelmberg Anton  2001  VXJ SS  AR1701  25 m  1:25.00   
16  185  Salehzadeh Filip  2002  HVETLANDA  AY2902  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
29_S
Gren 29, 50m Fjril Flickor C 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
86  Skarpnord Elsa  2007  KALMAR SS  AS2207  25 m  42.89   
256  Olofsson Edit  2007  VXJ SS  AH5807  25 m  43.99   
48  Klavins Stina  2007  HULTSFRED  AE0407  25 m  44.43   
240  Hultqvist Amelia  2007  VXJ SS  AF4807  25 m  52.60   
165  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  55.68   
18  Johansson-Magnusson Lovis  2007  ANDERSTORP  AI3207  50 m  59.17   
Nilsson Meja  2007  ALVESTA SS  AE9607  25 m     
47  Johansson Alva  2008  HULTSFRED  AC8608  25 m     
52  Sandebo Maja  2008  HULTSFRED  AJ0208  25 m     
10  53  Stridh Cornelia  2007  HULTSFRED  AU3407  25 m     
11  54  Westergren Isabella  2007  HULTSFRED  AM5607  25 m     
12  134  Widerfors Tilda  2008  KSLS  AK4608  25 m     
13  216  Cronqvist Ebba  2007  VXJ SS  AT2207  25 m     
14  267  Widstrmer Amanda  2007  VXJ SS  AS4207  25 m     
15  288  Lundberg Lowa  2008  BLKULLA  AE5408  25 m     
16  293  Veenhuis Ella  2007  BLKULLA  AA9407  25 m     
17  298  Ainemo Molly  2007  HULTSFRED  AI4207  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
30_S
Gren 30, 50m Fjril Pojkar C 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
155  Axelsson Erik  2007  MARKARYD  AA3307  25 m  38.41   
137  Bogren-Karlsson Victor  2008  LJUNGBY SS  AA6908  25 m  56.23   
168  Knig Max  2008  TRANS SS  AD0708  25 m  59.97   
46  Havskog Erik  2007  HULTSFRED  AA6707  25 m     
114  Brylski Noah  2008  KSLS  AB7908  25 m     
170  Nilsson Benjamin  2007  TRANS SS  AM2307  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
31_S
Gren 31, 200m Medley Flickor A 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
222  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VXJ SS  BC2604  25 m  2:28.97   
Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  2:38.77   
212  Bodsj Sanna  2003  VXJ SS  AD6203  25 m  2:40.33   
266  Wardrum Alva  2003  VXJ SS  AQ1805  25 m  2:44.22   
208  Arthursson Tilda  2003  VXJ SS  BD7603  25 m  2:44.81   
182  Lindman Thea  2003  HVETLANDA  AC8203  25 m  2:45.14   
187  kerblom Tindra  2003  HVETLANDA  AH7603  50 m  2:47.21   
248  Magnusson Vanja  2004  VXJ SS  AH7604  25 m  2:47.42   
190  Claesn Alva  2004  VSTERVIK  BG7404  25 m  2:48.34   
10  164  Lfstrm Engla  2003  RONNEBY SS  BV5203  25 m  2:57.55   
11  302  Wibert Siri  2004  VXJ SS  AY8204  25 m  3:01.32  EFT 
12  250  Mnsson Kajsa  2003  VXJ SS  BL0803  25 m  3:04.19   
13  31  Tallbck Klara  2003  ANDERSTORP  BQ5203  25 m  3:04.27   
14  28  Seppl Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  25 m  3:04.70   
15  Andersson Ellinor  2003  ALVESTA SS  BB4203  25 m  3:04.80   
16  138  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  25 m  3:05.00   
17  235  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VXJ SS  BF9404  25 m  3:05.63   
18  147  Rickhardsson Ida  2003  LJUNGBY SS  BD9803  25 m  3:06.77   
19  49  Lundgren Emilia  2004  HULTSFRED  AL2604  25 m  3:07.05   
20  241  Hultqvist Zandra  2004  VXJ SS  AH8604  25 m  3:09.08   
21  115  Carlqvist-Seger Alice  2004  KSLS  AJ9404  50 m  3:09.74   
22  37  Embaie Betiel  2003  EMMABODA  BI1403  25 m  3:11.35   
23  259  Sj Agnes  2004  VXJ SS  BE9204  25 m  3:12.76   
24  38  Hansson Meja  2003  EMMABODA  BI9203  25 m  3:15.45   
25  88  Strandberg Hedda  2004  KALMAR SS  AH5404  25 m  3:19.77   
26  19  Kemper Ebba  2004  ANDERSTORP  BA6404  25 m  3:20.12   
27  172  Sderberg Matilda  2003  TRANS SS  BU7203  25 m  3:31.03   
28  171  Silvander Wilma  2003  TRANS SS  BU6203  25 m  3:31.95   
29  50  Petersson Mathilda  2004  HULTSFRED  BT6604  25 m  3:39.95   
30  163  Kroon Alice  2004  RONNEBY SS  BI6404  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
32_S
Gren 32, 200m Medley Pojkar A 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
94  Turkowitch Philip  2003  KALMAR SS  AY0703  25 m  2:26.71   
262  Strand Anton  2003  VXJ SS  AH8903  25 m  2:32.44   
107  Spogardh Leo  2004  KARLSHAMN  AE2304  25 m  2:39.89   
156  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  2:40.68   
29  Seppl Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  2:40.85   
158  Lndal Victor  2003  MARKARYD  AF6503  25 m  2:41.17   
230  Hallum Ludvig  2003  VXJ SS  AQ6903  25 m  2:41.63   
166  Svensson Arvid  2003  RONNEBY SS  AJ6303  25 m  2:42.07   
239  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VXJ SS  AT8904  25 m  2:42.76   
10  174  Gildert Linus  2003  HVETLANDA  AH8303  50 m  2:44.42   
11  106  Spogardh Adrian  2004  KARLSHAMN  AC7904  25 m  2:55.52   
12  Elowsson Mns  2004  ALVESTA SS  AG7104  25 m  2:59.86   
13  233  Hermansson Hugo  2004  VXJ SS  AO6904  25 m  3:03.25   
14  67  Gunnarsson Jesper  2004  KALMAR SS  AJ8104  25 m  3:06.24   
15  244  Kelemit Fabian  2004  VXJ SS  AO5904  25 m  3:06.51   
16  130  Tram Oscar  2004  KSLS  AE4704  25 m  3:09.45   
17  245  Kling Linus  2004  VXJ SS  AO2504  25 m  3:15.90   
18  169  Loung Tony  2004  TRANS SS  AS6504  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
33_S
Gren 33, 4X50m Medley Flickor 14o 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
273  Vxj SS Damer Lag 1  VXJ SS    25 m  2:02.39   
96  Kalmar Sim 1 Damer 14 O  2000  KALMAR SS    25 m  2:08.03   
294  Blkulla Damer  BLKULLA    25 m  2:12.34   
274  Vxj SS Damer Lag 2  2003  VXJ SS    25 m  2:14.49   
15  Alvesta SS  2017  ALVESTA SS    25 m  2:15.01   
188  Hvetlanda Damer  HVETLANDA    25 m  2:17.03   
153  Ljungby SS Damer [2005]  2005  LJUNGBY SS    25 m  2:20.00   
204  Vstervik Damer 1  VSTERVIK    25 m  2:25.22   
275  Vxj SS Damer Lag 3  VXJ SS    25 m  2:25.66   
10  33  Anderstorp Damer  ANDERSTORP    25 m  2:27.12   
11  97  Kalmar Sim 2 Damer 14 O  2000  KALMAR SS    25 m  2:37.80   
12  205  Vstervik Damer 2  VSTERVIK    25 m  2:46.55   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
34_S
Gren 34, 4X50m Medley Pojkar 14o 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
99  Kalmar Sim Herrar Lag 1  2000  KALMAR SS    25 m  1:53.20   
279  Vxj SS Herrar Lag 1  VXJ SS    25 m  1:54.98   
280  Vxj SS Herrar Lag 2  VXJ SS    25 m  2:02.07   
100  Kalmar Sim Herrar Lag 2  2000  KALMAR SS    25 m  2:05.51   
35  Anderstorp Herrar  ANDERSTORP    25 m  2:06.01   
206  Vstervik Herrar  VSTERVIK    25 m  2:12.18   
300  Markaryd Pojkar  2003  MARKARYD    25 m  2:18.23  EFT 
101  Kalmar Sim Herrar Lag 3  2000  KALMAR SS    25 m  2:27.50   
102  Kalmar Sim Herrar Lag 4  2000  KALMAR SS    25 m  2:27.50   
10  281  Vxj SS Herrar Lag 3  VXJ SS    25 m  2:30.24   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
35_S
Gren 35, 100m Medley Damer ppen 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
269  rnhem Clara  2002  VXJ SS  AE2402  25 m  1:08.10   
211  Bodsj Saga  2002  VXJ SS  AE1402  25 m  1:09.41   
85  Sjlund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  25 m  1:09.95   
109  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  25 m  1:10.59   
222  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VXJ SS  BC2604  25 m  1:10.76   
290  Palmqvist Lisa  2000  BLKULLA  AK4800  25 m  1:11.66   
291  Pernius Stina  2002  BLKULLA  AL4802  25 m  1:12.92   
178  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  1:13.35   
210  Bergstrm Ebba  2000  VXJ SS  AZ3200  25 m  1:14.08   
10  Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  1:14.96   
11  212  Bodsj Sanna  2003  VXJ SS  AD6203  25 m  1:16.04   
12  285  Delibaltas Iza  1999  BLKULLA  BK1899  25 m  1:16.99   
13  266  Wardrum Alva  2003  VXJ SS  AQ1805  25 m  1:17.79   
14  208  Arthursson Tilda  2003  VXJ SS  BD7603  25 m  1:18.39   
15  248  Magnusson Vanja  2004  VXJ SS  AH7604  25 m  1:18.45   
16  69  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  25 m  1:19.74   
17  26  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  1:19.85   
18  182  Lindman Thea  2003  HVETLANDA  AC8203  25 m  1:19.93   
19  195  Grimvall Mira  2002  VSTERVIK  BC5402  25 m  1:20.15   
20  258  Provencher Lily  2005  VXJ SS  AR6605  25 m  1:20.39   
21  199  Miana Juan Maria  2004  VSTERVIK  BR2404  25 m  1:20.62   
22  16  Ericson Emilia  2003  ANDERSTORP  BS8803  25 m  1:20.68   
23  66  Frstberg Jenny  2002  KALMAR SS  AD1602  25 m  1:21.06   
24  263  Strand Louise  2005  VXJ SS  AL3805  25 m  1:21.11   
25  190  Claesn Alva  2004  VSTERVIK  BG7404  25 m  1:21.12   
26  32  Torn Agnes  2003  ANDERSTORP  BE2603  25 m  1:21.20   
27  187  kerblom Tindra  2003  HVETLANDA  AH7603  25 m  1:21.24   
28  217  Cronqvist Elin  2005  VXJ SS  AI1405  25 m  1:21.33   
29  162  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  1:21.52   
30  207  Andersson Towe  2005  VXJ SS  AC8605  25 m  1:22.15   
31  164  Lfstrm Engla  2003  RONNEBY SS  BV5203  25 m  1:22.29   
32  177  Haraldsson Linnea  2005  HVETLANDA  AG6605  25 m  1:22.40   
33  154  Gummesson Adelina  2005  LNSBODA  AI9805  25 m  1:22.52   
34  148  Sagadin Leah  2002  LJUNGBY SS  AR5602  25 m  1:23.52   
35  198  Liliequist Hanna  2002  VSTERVIK  BE6202  25 m  1:23.82   
36  235  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VXJ SS  BF9404  25 m  1:23.96   
37  302  Wibert Siri  2004  VXJ SS  AY8204  25 m  1:24.27  EFT 
38  192  Fjelstrenius Ida-Lee  2002  VSTERVIK  BE1202  25 m  1:25.31   
39  Andersson Ellinor  2003  ALVESTA SS  BB4203  25 m  1:25.81   
40  28  Seppl Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  25 m  1:25.89   
41  68  Hansen Sofia  2004  KALMAR SS  AL9604  25 m  1:26.33   
42  138  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  25 m  1:26.40   
43  250  Mnsson Kajsa  2003  VXJ SS  BL0803  25 m  1:26.94   
44  103  Briskog Nora  2006  KARLSHAMN  AA9806  25 m  1:27.20   
45  71  Ivertsson Anna  2004  KALMAR SS  AM0204  25 m  1:27.30   
46  31  Tallbck Klara  2003  ANDERSTORP  BQ5203  25 m  1:27.39   
47  12  Welinder Linna  2005  ALVESTA SS  AQ0805  25 m  1:27.50   
48  147  Rickhardsson Ida  2003  LJUNGBY SS  BD9803  25 m  1:27.89   
49  150  Szilvester Evelin  2006  LJUNGBY SS  AF2806  25 m  1:28.05   
50  38  Hansson Meja  2003  EMMABODA  BI9203  25 m  1:28.65   
51  57  Andersson Jansen Olivia  2005  KALMAR SS  AZ6405  25 m  1:28.94   
52  37  Embaie Betiel  2003  EMMABODA  BI1403  25 m  1:29.42   
53  70  Ifwarson Elina  2005  KALMAR SS  BM2405  25 m  1:29.68   
54  196  Kindberg Emma  2004  VSTERVIK  BF3404  25 m  1:29.75   
55  79  Loo Viktoria  2004  KALMAR SS  AH3604  25 m  1:29.80   
56  74  Jmtin Tuva  2006  KALMAR SS  AP2606  25 m  1:30.01   
57  287  Lundberg Alwa  2006  BLKULLA  AE7806  25 m  1:30.11   
58  76  Krim Nina  2005  KALMAR SS  BE4405  25 m  1:30.34   
59  89  Strmpel Maja  2005  KALMAR SS  AR2605  25 m  1:30.37   
60  249  Merbom Elsa  2005  VXJ SS  AR5605  25 m  1:30.61   
61  163  Kroon Alice  2004  RONNEBY SS  BI6404  25 m  1:31.59   
62  145  Larsson Isabella  2002  LJUNGBY SS  AF4802  25 m  1:32.29   
63  80  Marcusson Sofia  2005  KALMAR SS  AL1805  25 m  1:32.41   
64  88  Strandberg Hedda  2004  KALMAR SS  AH5404  25 m  1:32.71   
65  40  Andersson Tyra  2006  HULTSFRED  AI9406  25 m  1:32.73   
66  19  Kemper Ebba  2004  ANDERSTORP  BA6404  25 m  1:34.92   
67  104  Larsson Alma  2006  KARLSHAMN  AI8806  25 m  1:36.85   
68  255  Nystrm Iris  2004  VXJ SS  BR5204  25 m  1:36.92   
69  44  Ekstrm Nelson Ellen  2006  HULTSFRED  AK2406  25 m  1:38.24   
70  219  Edvardsson Bella  2005  VXJ SS  AL2605  25 m  1:38.32   
71  152  Ziraki Meihri  2005  LJUNGBY SS  BF7605  25 m  1:38.94   
72  11  Svensson Emilia  2005  ALVESTA SS  AW7605  25 m  1:39.40   
73  284  Bernsholt Alva  2005  BLKULLA  BC8805  25 m  1:39.86   
74  142  Karlsson Frida  2005  LJUNGBY SS  AP1605  25 m  1:40.63   
75  171  Silvander Wilma  2003  TRANS SS  BU6203  25 m  1:40.71   
76  172  Sderberg Matilda  2003  TRANS SS  BU7203  25 m  1:41.40   
77  141  Karlsson Ellen  2005  LJUNGBY SS  AP3605  25 m  1:42.29   
78  24  Liljedahl Hilma  2006  ANDERSTORP  AX1206  25 m  1:43.61   
79  194  Grimvall Lisa  2004  VSTERVIK  BF2404  25 m  1:44.39   
80  268  Widstrmer Emelia  2005  VXJ SS  AY9605  25 m  1:47.53   
81  161  Gunnarsson Alva  2006  RONNEBY SS  AG2806  25 m  1:48.07   
82  144  Karlsson Hanna  2005  LJUNGBY SS  AP2605  25 m  1:49.07   
83  247  Lind Moa  2006  VXJ SS  BB3806  25 m  1:51.25   
84  146  Larsson-Refnd Vera  2006  LJUNGBY SS  AT3806  25 m  1:57.43   
85  223  Eriksson Agnes  2004  VXJ SS  BF1604  25 m  2:01.15   
86  126  Petersson Ellie  2005  KSLS  BF1405  25 m  2:09.76   
87  110  Adler Elin  2006  KSLS  AY3406  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
36_S
Gren 36, 100m Medley Herrar ppen 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
25  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  1:01.51   
227  Franzn Gustav  2000  VXJ SS  AU1300  25 m  1:05.08   
209  Axandersson Oskar  2002  VXJ SS  AN7502  25 m  1:05.57   
203  berg Felix  2001  VSTERVIK  AS9301  25 m  1:06.55   
78  Loo Alexander  2001  KALMAR SS  AH7501  25 m  1:07.91   
289  Lfgren Carl  2003  BLKULLA  AE7303  25 m  1:08.32   
23  Khr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  1:09.37   
224  Eriksson Alvin  2003  VXJ SS  AQ3703  25 m  1:10.00   
231  Hammarstedt Gustav  2002  VXJ SS  AL1302  25 m  1:10.03   
10  166  Svensson Arvid  2003  RONNEBY SS  AJ6303  25 m  1:10.37   
11  262  Strand Anton  2003  VXJ SS  AH8903  25 m  1:10.64   
12  230  Hallum Ludvig  2003  VXJ SS  AQ6903  25 m  1:11.56   
13  283  Nilsson Johan  2001  LMHULT  AC4501  25 m  1:11.81   
14  193  Gavriliidis Stefanos  2003  VSTERVIK  AV6903  25 m  1:12.04   
15  83  Pap Henrik  2001  KALMAR SS  AU5701  25 m  1:13.24   
16  29  Seppl Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  1:13.39   
17  64  Fransson Hugo  2005  KALMAR SS  AA4105  25 m  1:14.51   
18  90  Sunnerborn Pontus  2000  KALMAR SS  AM7900  25 m  1:15.79   
19  36  Florez Sebastian  2004  EKSJ SLS  AH8504  25 m  1:16.74   
20  191  Ferlin Gustav  2000  VSTERVIK  AZ2300  25 m  1:17.74   
21  92  Svensson Rasmus  2003  KALMAR SS  AM9303  25 m  1:18.71   
22  60  Asplund Elliot  2003  KALMAR SS  AR6703  25 m  1:20.44   
23  236  Hjelmberg Anton  2001  VXJ SS  AR1701  25 m  1:20.45   
24  61  Asplund Ludvig  2003  KALMAR SS  AR5703  25 m  1:22.05   
25  Elowsson Mns  2004  ALVESTA SS  AG7104  25 m  1:23.48   
26  264  Sthle Theo  2006  VXJ SS  AD0506  25 m  1:26.50   
27  200  Nad Mattias  2003  VSTERVIK  AZ2303  25 m  1:27.25   
28  202  Winkler Yannick  2003  VSTERVIK  AX1503  25 m  1:28.15   
29  245  Kling Linus  2004  VXJ SS  AO2504  25 m  1:28.56   
30  125  Olsson Jacob  2006  KSLS  AE8506  25 m  1:28.58   
31  119  Feldt William  2005  KSLS  AI2905  25 m  1:28.98   
32  185  Salehzadeh Filip  2002  HVETLANDA  AY2902  25 m  1:29.92   
33  81  Mgiste Albin  2003  KALMAR SS  AD4903  25 m  1:30.56   
34  93  Theander Simon  2005  KALMAR SS  AD9305  25 m  1:30.79   
35  238  Hjelmberg Ludvig  2006  VXJ SS  AC9506  25 m  1:31.00   
36  116  Carlsson Melvin  2005  KSLS  AG7505  25 m  1:31.40   
37  149  Staberg Vincent  2006  LJUNGBY SS  AA4506  25 m  1:33.55   
38  169  Loung Tony  2004  TRANS SS  AS6504  25 m  1:35.20   
39  244  Kelemit Fabian  2004  VXJ SS  AO5904  25 m  1:35.84  EFT 
40  21  Kerman Tony  2005  ANDERSTORP  AP8705  25 m  1:36.69   
41  67  Gunnarsson Jesper  2004  KALMAR SS  AJ8104  25 m  1:37.79   
42  226  Fogelstrm Lukas  2005  VXJ SS  AT3705  25 m  1:38.81   
43  130  Tram Oscar  2004  KSLS  AE4704  25 m  1:39.87   
44  65  Franzn Gustav  2004  KALMAR SS  AT1504  25 m  1:42.74   
45  242  Johansson Frans  2006  VXJ SS  AR4506  25 m  1:42.93   
46  159  Lfgren Ludvig  2006  OSKARSHAMN  AD9506  25 m  1:45.01   
47  51  Rudn Adrian  2006  HULTSFRED  AD1706  25 m  2:02.53   
48  62  Ericksson Linus  2004  KALMAR SS  AX0104  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
37_S
Gren 37, 50m Frisim Flickor C 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
86  Skarpnord Elsa  2007  KALMAR SS  AS2207  25 m  34.67   
48  Klavins Stina  2007  HULTSFRED  AE0407  25 m  38.33   
165  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  38.80   
240  Hultqvist Amelia  2007  VXJ SS  AF4807  25 m  38.93   
256  Olofsson Edit  2007  VXJ SS  AH5807  25 m  39.49   
293  Veenhuis Ella  2007  BLKULLA  AA9407  25 m  40.07   
18  Johansson-Magnusson Lovis  2007  ANDERSTORP  AI3207  25 m  40.32   
Nilsson Meja  2007  ALVESTA SS  AE9607  25 m  40.90   
267  Widstrmer Amanda  2007  VXJ SS  AS4207  25 m  41.39   
10  53  Stridh Cornelia  2007  HULTSFRED  AU3407  25 m  41.81   
11  213  Brorson Johanna  2008  VXJ SS  AL2608  25 m  42.02   
12  134  Widerfors Tilda  2008  KSLS  AK4608  25 m  42.53   
13  234  Hildebrand Vesterberg Irma  2007  VXJ SS  AW6807  25 m  43.37   
14  27  Robertsson Ida  2007  ANDERSTORP  AZ1807  25 m  44.76   
15  181  Johansson Linn  2007  HVETLANDA  AD5607  25 m  44.88   
16  298  Ainemo Molly  2007  HULTSFRED  AI4207  25 m  46.75  EFT 
17  216  Cronqvist Ebba  2007  VXJ SS  AT2207  25 m  47.26   
18  140  Ilyes Vilma  2008  LJUNGBY SS  AH6408  25 m  49.21   
19  151  Ziraki Mahdia  2008  LJUNGBY SS  AI0208  25 m  49.32   
20  261  Sjberg Johanna  2007  VXJ SS  AN7207  25 m  50.00   
21  52  Sandebo Maja  2008  HULTSFRED  AJ0208  25 m  50.59   
22  47  Johansson Alva  2008  HULTSFRED  AC8608  25 m  50.97   
23  Nilsson Emma  2007  ALVESTA SS  BC9607  25 m  54.33   
24  22  Klingvall Lova  2007  ANDERSTORP  AZ6607  25 m  55.08   
25  20  Kemper Ellen  2007  ANDERSTORP  AI6207  25 m  58.63   
26  41  Andersson Vera  2008  HULTSFRED  AO3408  25 m  1:03.88   
27  220  Edvardsson Natta-Li  2008  VXJ SS  AU7608  25 m     
28  301  Nilsson Ellie  2008  VXJ SS  AV4408  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
38_S
Gren 38, 50m Frisim Pojkar C 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
155  Axelsson Erik  2007  MARKARYD  AA3307  25 m  33.56   
168  Knig Max  2008  TRANS SS  AD0708  25 m  37.37   
137  Bogren-Karlsson Victor  2008  LJUNGBY SS  AA6908  25 m  38.74   
114  Brylski Noah  2008  KSLS  AB7908  25 m  39.07   
252  Nilsson Noel  2007  VXJ SS  AA9107  25 m  40.07   
Eliasson Ringborg Emil  2007  ALVESTA SS  AH0707  25 m  42.89   
46  Havskog Erik  2007  HULTSFRED  AA6707  25 m  45.28   
246  Kling Love  2007  VXJ SS  AE6907  25 m  45.66   
221  Elgaard Fonnesbech Egil  2007  VXJ SS  AN6507  25 m  46.33   
10  170  Nilsson Benjamin  2007  TRANS SS  AM2307  25 m  47.78   
11  39  Hansson Melvin  2008  EMMABODA  AK9508  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
39_S
Gren 39, 50m Rygg Damer ppen 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
109  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  25 m  30.15   
253  Noreblad Natalie  2002  VXJ SS  AS0202  25 m  31.07   
211  Bodsj Saga  2002  VXJ SS  AE1402  25 m  31.64   
291  Pernius Stina  2002  BLKULLA  AL4802  25 m  32.14   
95  Wran Ella  2001  KALMAR SS  AH1801  25 m  34.36   
Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  34.49   
178  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  34.81   
212  Bodsj Sanna  2003  VXJ SS  AD6203  25 m  35.58   
32  Torn Agnes  2003  ANDERSTORP  BE2603  25 m  35.60   
10  248  Magnusson Vanja  2004  VXJ SS  AH7604  25 m  36.86   
11  87  Skeppland Nellie  2006  KALMAR SS  AY7606  25 m  36.91   
12  69  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  25 m  36.97   
13  241  Hultqvist Zandra  2004  VXJ SS  AH8604  25 m  37.03   
14  195  Grimvall Mira  2002  VSTERVIK  BC5402  25 m  37.28   
15  162  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  37.72   
16  16  Ericson Emilia  2003  ANDERSTORP  BS8803  25 m  38.37   
17  148  Sagadin Leah  2002  LJUNGBY SS  AR5602  25 m  38.55   
18  235  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VXJ SS  BF9404  25 m  38.71   
19  199  Miana Juan Maria  2004  VSTERVIK  BR2404  25 m  38.76   
20  201  Sundell Tilda  2005  VSTERVIK  AT8205  25 m  39.04   
21  302  Wibert Siri  2004  VXJ SS  AY8204  25 m  39.50  EFT 
22  12  Welinder Linna  2005  ALVESTA SS  AQ0805  25 m  39.75   
23  190  Claesn Alva  2004  VSTERVIK  BG7404  25 m  39.91   
24  147  Rickhardsson Ida  2003  LJUNGBY SS  BD9803  25 m  40.35   
25  31  Tallbck Klara  2003  ANDERSTORP  BQ5203  25 m  40.46   
26  184  Persson Liv  2004  HVETLANDA  BK5604  25 m  40.67   
27  150  Szilvester Evelin  2006  LJUNGBY SS  AF2806  25 m  41.14   
28  138  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  25 m  41.20   
29  192  Fjelstrenius Ida-Lee  2002  VSTERVIK  BE1202  25 m  41.35   
30  19  Kemper Ebba  2004  ANDERSTORP  BA6404  25 m  41.87   
31  249  Merbom Elsa  2005  VXJ SS  AR5605  25 m  41.87   
32  Andersson Ellinor  2003  ALVESTA SS  BB4203  25 m  42.04   
33  103  Briskog Nora  2006  KARLSHAMN  AA9806  25 m  42.27   
34  49  Lundgren Emilia  2004  HULTSFRED  AL2604  25 m  42.37   
35  250  Mnsson Kajsa  2003  VXJ SS  BL0803  25 m  42.91   
36  163  Kroon Alice  2004  RONNEBY SS  BI6404  25 m  43.06   
37  152  Ziraki Meihri  2005  LJUNGBY SS  BF7605  25 m  43.63   
38  145  Larsson Isabella  2002  LJUNGBY SS  AF4802  25 m  44.14   
39  219  Edvardsson Bella  2005  VXJ SS  AL2605  25 m  44.75   
40  284  Bernsholt Alva  2005  BLKULLA  BC8805  25 m  45.23   
41  136  Anderberger Elle  2005  LJUNGBY SS  BI6605  25 m  45.46   
42  142  Karlsson Frida  2005  LJUNGBY SS  AP1605  25 m  46.32   
43  213  Brorson Johanna  2008  VXJ SS  AL2608  25 m  46.44   
44  197  Liliequist Frida  2004  VSTERVIK  BF0404  25 m  46.54   
45  194  Grimvall Lisa  2004  VSTERVIK  BF2404  25 m  48.32   
46  141  Karlsson Ellen  2005  LJUNGBY SS  AP3605  25 m  48.73   
47  228  Gadajeva Fatima  2005  VXJ SS  BJ9405  25 m  48.91   
48  144  Karlsson Hanna  2005  LJUNGBY SS  AP2605  25 m  49.26   
49  43  Bogren Jennifer  2006  HULTSFRED  AH0606  25 m  49.76   
50  215  Couchr Saga  2006  VXJ SS  BL1806  25 m  51.13   
51  223  Eriksson Agnes  2004  VXJ SS  BF1604  25 m  52.69   
52  146  Larsson-Refnd Vera  2006  LJUNGBY SS  AT3806  25 m  52.87   
53  52  Sandebo Maja  2008  HULTSFRED  AJ0208  25 m  55.33   
54  27  Robertsson Ida  2007  ANDERSTORP  AZ1807  25 m  56.58   
55  41  Andersson Vera  2008  HULTSFRED  AO3408  25 m  1:07.93   
56  20  Kemper Ellen  2007  ANDERSTORP  AI6207  25 m  1:09.59   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
40_S
Gren 40, 50m Rygg Herrar ppen 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
227  Franzn Gustav  2000  VXJ SS  AU1300  25 m  28.45   
91  Svensson Garri  2000  KALMAR SS  AL4300  25 m  28.46   
265  Tidsen Emanuel  2002  VXJ SS  AQ3702  25 m  29.28   
25  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  29.29   
203  berg Felix  2001  VSTERVIK  AS9301  25 m  30.33   
286  Duong Henrik  2003  BLKULLA  AC1303  25 m  31.57   
209  Axandersson Oskar  2002  VXJ SS  AN7502  25 m  31.65   
107  Spogardh Leo  2004  KARLSHAMN  AE2304  25 m  31.94   
214  Cikota Kemal  2002  VXJ SS  AS0102  50 m  32.72   
10  193  Gavriliidis Stefanos  2003  VSTERVIK  AV6903  25 m  33.51   
11  156  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  33.63   
12  224  Eriksson Alvin  2003  VXJ SS  AQ3703  25 m  33.76   
13  106  Spogardh Adrian  2004  KARLSHAMN  AC7904  25 m  34.15   
14  63  Ericksson Tim  2002  KALMAR SS  AZ3502  25 m  34.34   
15  36  Florez Sebastian  2004  EKSJ SLS  AH8504  25 m  35.80   
16  237  Hjelmberg Johan  2005  VXJ SS  AC5105  25 m  36.60   
17  61  Asplund Ludvig  2003  KALMAR SS  AR5703  25 m  36.81   
18  157  Forsberg Henry  2004  MARKARYD  AD8704  25 m  36.87   
19  236  Hjelmberg Anton  2001  VXJ SS  AR1701  25 m  38.34   
20  245  Kling Linus  2004  VXJ SS  AO2504  25 m  38.92   
21  42  Axelsson Melwin  2005  HULTSFRED  AC2705  25 m  39.82   
22  143  Karlsson Gustav  2002  LJUNGBY SS  AO8502  25 m  40.24   
23  238  Hjelmberg Ludvig  2006  VXJ SS  AC9506  25 m  41.00   
24  81  Mgiste Albin  2003  KALMAR SS  AD4903  25 m  41.43   
25  202  Winkler Yannick  2003  VSTERVIK  AX1503  25 m  42.48   
26  264  Sthle Theo  2006  VXJ SS  AD0506  25 m  42.99   
27  244  Kelemit Fabian  2004  VXJ SS  AO5904  25 m  43.54  EFT 
28  65  Franzn Gustav  2004  KALMAR SS  AT1504  25 m  44.45   
29  242  Johansson Frans  2006  VXJ SS  AR4506  25 m  47.93   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
41_S
Gren 41, 100m Frisim Flickor B 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
45  Havskog Ellen  2005  HULTSFRED  AD3805  25 m  1:04.50   
263  Strand Louise  2005  VXJ SS  AL3805  25 m  1:05.07   
177  Haraldsson Linnea  2005  HVETLANDA  AG6605  25 m  1:08.27   
154  Gummesson Adelina  2005  LNSBODA  AI9805  25 m  1:09.11   
207  Andersson Towe  2005  VXJ SS  AC8605  25 m  1:09.30   
217  Cronqvist Elin  2005  VXJ SS  AI1405  25 m  1:09.72   
70  Ifwarson Elina  2005  KALMAR SS  BM2405  25 m  1:10.56   
112  Axelsson Liv  2005  KSLS  AP9805  25 m  1:10.60   
299  Gulin Alice  2006  KSLS  AT3206  25 m  1:10.88  EFT 
10  87  Skeppland Nellie  2006  KALMAR SS  AY7606  25 m  1:11.20   
11  111  Andersson Hanna  2005  KSLS  BF8805  25 m  1:12.60   
12  12  Welinder Linna  2005  ALVESTA SS  AQ0805  25 m  1:13.10   
13  103  Briskog Nora  2006  KARLSHAMN  AA9806  25 m  1:13.16   
14  258  Provencher Lily  2005  VXJ SS  AR6605  50 m  1:13.71   
15  132  Wahlund Isabella  2006  KSLS  AT9406  25 m  1:14.38   
16  133  Widerfors Emma  2005  KSLS  AQ2205  25 m  1:14.51   
17  201  Sundell Tilda  2005  VSTERVIK  AT8205  50 m  1:15.00   
18  89  Strmpel Maja  2005  KALMAR SS  AR2605  25 m  1:16.23   
19  232  Harrysson Ella  2005  VXJ SS  AR4605  25 m  1:16.61   
20  287  Lundberg Alwa  2006  BLKULLA  AE7806  25 m  1:17.31   
21  57  Andersson Jansen Olivia  2005  KALMAR SS  AZ6405  25 m  1:17.43   
22  249  Merbom Elsa  2005  VXJ SS  AR5605  25 m  1:17.78   
23  80  Marcusson Sofia  2005  KALMAR SS  AL1805  25 m  1:19.28   
24  104  Larsson Alma  2006  KARLSHAMN  AI8806  25 m  1:19.61   
25  260  Sj Ella  2006  VXJ SS  AT1606  25 m  1:19.71   
26  121  Gulin Novalie  2006  KSLS  AS9806  25 m  1:20.67   
27  40  Andersson Tyra  2006  HULTSFRED  AI9406  25 m  1:21.02   
28  150  Szilvester Evelin  2006  LJUNGBY SS  AF2806  25 m  1:21.50   
29  117  Corluka Ana  2006  KSLS  AS5806  25 m  1:21.62   
30  76  Krim Nina  2005  KALMAR SS  BE4405  25 m  1:22.03   
31  284  Bernsholt Alva  2005  BLKULLA  BC8805  25 m  1:22.04   
32  43  Bogren Jennifer  2006  HULTSFRED  AH0606  25 m  1:23.18   
33  74  Jmtin Tuva  2006  KALMAR SS  AP2606  25 m  1:23.49   
34  113  Bjrkholm Matilda  2005  KSLS  AK5805  25 m  1:25.35   
35  126  Petersson Ellie  2005  KSLS  BF1405  25 m  1:26.44   
36  136  Anderberger Elle  2005  LJUNGBY SS  BI6605  25 m  1:27.31   
37  161  Gunnarsson Alva  2006  RONNEBY SS  AG2806  25 m  1:27.39   
38  152  Ziraki Meihri  2005  LJUNGBY SS  BF7605  25 m  1:28.74   
39  11  Svensson Emilia  2005  ALVESTA SS  AW7605  25 m  1:29.60   
40  141  Karlsson Ellen  2005  LJUNGBY SS  AP3605  25 m  1:30.00   
41  24  Liljedahl Hilma  2006  ANDERSTORP  AX1206  25 m  1:32.28   
42  142  Karlsson Frida  2005  LJUNGBY SS  AP1605  25 m  1:33.05   
43  44  Ekstrm Nelson Ellen  2006  HULTSFRED  AK2406  25 m  1:33.24   
44  146  Larsson-Refnd Vera  2006  LJUNGBY SS  AT3806  25 m  1:34.45   
45  144  Karlsson Hanna  2005  LJUNGBY SS  AP2605  25 m  1:34.57   
46  186  Svensson Marie  2005  HVETLANDA  AY0405  25 m  1:38.13   
47  268  Widstrmer Emelia  2005  VXJ SS  AY9605  25 m  1:42.32   
48  228  Gadajeva Fatima  2005  VXJ SS  BJ9405  25 m  1:45.48   
49  247  Lind Moa  2006  VXJ SS  BB3806  25 m  1:50.90   
50  110  Adler Elin  2006  KSLS  AY3406  25 m     
51  215  Couchr Saga  2006  VXJ SS  BL1806  25 m     
52  225  Eriksson Ebba  2005  VXJ SS  BL1805  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
42_S
Gren 42, 100m Frisim Pojkar B 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
42  Axelsson Melwin  2005  HULTSFRED  AC2705  25 m  1:09.77   
251  Nilsson Liam  2006  VXJ SS  AM0306  25 m  1:10.56   
243  Jnsson Mattias  2006  VXJ SS  AI8906  25 m  1:11.00   
237  Hjelmberg Johan  2005  VXJ SS  AC5105  25 m  1:11.32   
116  Carlsson Melvin  2005  KSLS  AG7505  25 m  1:13.15   
120  Glans Jacob  2006  KSLS  AA2706  25 m  1:13.24   
149  Staberg Vincent  2006  LJUNGBY SS  AA4506  25 m  1:13.96   
30  Tallbck Albin  2005  ANDERSTORP  AG3705  50 m  1:14.14   
118  Ekelund Gabriel  2006  KSLS  AI7906  25 m  1:14.91   
10  264  Sthle Theo  2006  VXJ SS  AD0506  25 m  1:15.17   
11  238  Hjelmberg Ludvig  2006  VXJ SS  AC9506  50 m  1:15.40   
12  119  Feldt William  2005  KSLS  AI2905  25 m  1:17.46   
13  167  Enlund Alfred  2005  TRANS SS  AS3905  25 m  1:18.91   
14  123  Ljunggren Malte  2006  KSLS  AJ1106  25 m  1:19.06   
15  128  Svensson Linus  2005  KSLS  AN8905  25 m  1:19.81   
16  129  Thurban William  2005  KSLS  AM2705  25 m  1:22.48   
17  93  Theander Simon  2005  KALMAR SS  AD9305  25 m  1:22.69   
18  21  Kerman Tony  2005  ANDERSTORP  AP8705  25 m  1:24.26   
19  226  Fogelstrm Lukas  2005  VXJ SS  AT3705  25 m  1:28.37   
20  179  Hedtjrn Melker  2006  HVETLANDA  AA4706  25 m  1:28.65   
21  124  Melin Ozzy  2006  KSLS  AJ3106  25 m  1:29.14   
22  159  Lfgren Ludvig  2006  OSKARSHAMN  AD9506  25 m  1:29.33   
23  242  Johansson Frans  2006  VXJ SS  AR4506  25 m  1:34.01   
24  51  Rudn Adrian  2006  HULTSFRED  AD1706  25 m  1:45.91   
25  135  Willeborg Isac  2006  KSLS  AP1506  25 m  1:51.77   
26  131  Troedsson Adham  2005  KSLS  AW7705  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
43_S
Gren 43, 100m Frisim Damer ppen 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
253  Noreblad Natalie  2002  VXJ SS  AS0202  25 m  59.72   
269  rnhem Clara  2002  VXJ SS  AE2402  25 m  1:00.62   
85  Sjlund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  25 m  1:01.91   
178  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  1:02.25   
210  Bergstrm Ebba  2000  VXJ SS  AZ3200  25 m  1:03.18   
Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  1:04.51   
95  Wran Ella  2001  KALMAR SS  AH1801  25 m  1:05.83   
66  Frstberg Jenny  2002  KALMAR SS  AD1602  25 m  1:08.11   
26  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  1:08.18   
10  139  Ebbesen Louise  2001  LJUNGBY SS  AE1601  25 m  1:09.96   
11  235  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VXJ SS  BF9404  25 m  1:10.01   
12  148  Sagadin Leah  2002  LJUNGBY SS  AR5602  25 m  1:11.29   
13  241  Hultqvist Zandra  2004  VXJ SS  AH8604  25 m  1:11.77   
14  198  Liliequist Hanna  2002  VSTERVIK  BE6202  25 m  1:12.83   
15  302  Wibert Siri  2004  VXJ SS  AY8204  25 m  1:13.19  EFT 
16  162  Knutsson Disa  2002  RONNEBY SS  BV7802  25 m  1:16.41   
17  147  Rickhardsson Ida  2003  LJUNGBY SS  BD9803  25 m  1:18.43   
18  145  Larsson Isabella  2002  LJUNGBY SS  AF4802  25 m  1:21.76   
19  43  Bogren Jennifer  2006  HULTSFRED  AH0606  25 m  1:23.18   
20  256  Olofsson Edit  2007  VXJ SS  AH5807  50 m  1:24.39   
21  48  Klavins Stina  2007  HULTSFRED  AE0407  25 m  1:25.67   
22  240  Hultqvist Amelia  2007  VXJ SS  AF4807  25 m  1:29.13   
23  267  Widstrmer Amanda  2007  VXJ SS  AS4207  25 m  1:33.34   
24  165  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  1:33.61   
25  293  Veenhuis Ella  2007  BLKULLA  AA9407  25 m  1:33.86   
26  18  Johansson-Magnusson Lovis  2007  ANDERSTORP  AI3207  50 m  1:38.98   
27  234  Hildebrand Vesterberg Irma  2007  VXJ SS  AW6807  25 m  1:41.68   
28  216  Cronqvist Ebba  2007  VXJ SS  AT2207  25 m  1:45.13   
29  27  Robertsson Ida  2007  ANDERSTORP  AZ1807  25 m  1:55.07   
30  20  Kemper Ellen  2007  ANDERSTORP  AI6207  25 m  2:09.66   
31  47  Johansson Alva  2008  HULTSFRED  AC8608  25 m     
32  53  Stridh Cornelia  2007  HULTSFRED  AU3407  25 m     
33  261  Sjberg Johanna  2007  VXJ SS  AN7207  25 m     
34  298  Ainemo Molly  2007  HULTSFRED  AI4207  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
44_S
Gren 44, 100m Frisim Herrar ppen 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
25  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  55.64   
214  Cikota Kemal  2002  VXJ SS  AS0102  25 m  56.30   
84  Raunio Frank  2000  KALMAR SS  AA3700  25 m  56.49   
203  berg Felix  2001  VSTERVIK  AS9301  25 m  57.53   
209  Axandersson Oskar  2002  VXJ SS  AN7502  25 m  57.99   
265  Tidsen Emanuel  2002  VXJ SS  AQ3702  25 m  59.25   
78  Loo Alexander  2001  KALMAR SS  AH7501  25 m  59.29   
23  Khr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  59.89   
283  Nilsson Johan  2001  LMHULT  AC4501  25 m  59.93   
10  230  Hallum Ludvig  2003  VXJ SS  AQ6903  25 m  1:00.44   
11  64  Fransson Hugo  2005  KALMAR SS  AA4105  25 m  1:02.50   
12  72  Johansson Arvid  2001  KALMAR SS  AQ8501  25 m  1:02.79   
13  90  Sunnerborn Pontus  2000  KALMAR SS  AM7900  25 m  1:03.11   
14  231  Hammarstedt Gustav  2002  VXJ SS  AL1302  25 m  1:03.83   
15  156  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  1:04.89   
16  63  Ericksson Tim  2002  KALMAR SS  AZ3502  25 m  1:05.86   
17  83  Pap Henrik  2001  KALMAR SS  AU5701  25 m  1:05.90   
18  36  Florez Sebastian  2004  EKSJ SLS  AH8504  25 m  1:06.69   
19  157  Forsberg Henry  2004  MARKARYD  AD8704  25 m  1:07.02   
20  191  Ferlin Gustav  2000  VSTERVIK  AZ2300  25 m  1:07.32   
21  236  Hjelmberg Anton  2001  VXJ SS  AR1701  25 m  1:07.90   
22  42  Axelsson Melwin  2005  HULTSFRED  AC2705  25 m  1:09.77   
23  143  Karlsson Gustav  2002  LJUNGBY SS  AO8502  25 m  1:10.61   
24  149  Staberg Vincent  2006  LJUNGBY SS  AA4506  25 m  1:13.96   
25  185  Salehzadeh Filip  2002  HVETLANDA  AY2902  25 m  1:14.92   
26  155  Axelsson Erik  2007  MARKARYD  AA3307  25 m  1:16.61   
27  168  Knig Max  2008  TRANS SS  AD0708  25 m  1:25.86   
28  137  Bogren-Karlsson Victor  2008  LJUNGBY SS  AA6908  25 m  1:37.88   
29  46  Havskog Erik  2007  HULTSFRED  AA6707  25 m  1:44.01   
30  170  Nilsson Benjamin  2007  TRANS SS  AM2307  25 m  1:49.88   
31  246  Kling Love  2007  VXJ SS  AE6907  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
45_S
Gren 45, 200m Medley Flickor B 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
45  Havskog Ellen  2005  HULTSFRED  AD3805  25 m  2:40.69   
217  Cronqvist Elin  2005  VXJ SS  AI1405  25 m  2:50.50   
201  Sundell Tilda  2005  VSTERVIK  AT8205  25 m  2:52.08   
263  Strand Louise  2005  VXJ SS  AL3805  25 m  2:54.14   
154  Gummesson Adelina  2005  LNSBODA  AI9805  25 m  3:00.24   
258  Provencher Lily  2005  VXJ SS  AR6605  25 m  3:00.67   
112  Axelsson Liv  2005  KSLS  AP9805  25 m  3:02.35   
299  Gulin Alice  2006  KSLS  AT3206  25 m  3:03.14  EFT 
133  Widerfors Emma  2005  KSLS  AQ2205  25 m  3:03.42   
10  173  Franzen Saga  2006  HVETLANDA  AD2206  25 m  3:07.42   
11  111  Andersson Hanna  2005  KSLS  BF8805  25 m  3:09.79   
12  132  Wahlund Isabella  2006  KSLS  AT9406  25 m  3:11.70   
13  80  Marcusson Sofia  2005  KALMAR SS  AL1805  25 m  3:12.77   
14  232  Harrysson Ella  2005  VXJ SS  AR4605  25 m  3:12.85   
15  260  Sj Ella  2006  VXJ SS  AT1606  25 m  3:20.35   
16  40  Andersson Tyra  2006  HULTSFRED  AI9406  25 m  3:22.38   
17  117  Corluka Ana  2006  KSLS  AS5806  25 m  3:33.68   
18  43  Bogren Jennifer  2006  HULTSFRED  AH0606  25 m     
19  121  Gulin Novalie  2006  KSLS  AS9806  25 m     
20  144  Karlsson Hanna  2005  LJUNGBY SS  AP2605  25 m     
21  146  Larsson-Refnd Vera  2006  LJUNGBY SS  AT3806  25 m     
22  150  Szilvester Evelin  2006  LJUNGBY SS  AF2806  25 m     
23  268  Widstrmer Emelia  2005  VXJ SS  AY9605  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
46_S
Gren 46, 200m Medley Pojkar B 
 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
64  Fransson Hugo  2005  KALMAR SS  AA4105  25 m  2:41.41   
237  Hjelmberg Johan  2005  VXJ SS  AC5105  25 m  2:56.19   
30  Tallbck Albin  2005  ANDERSTORP  AG3705  50 m  2:57.75   
120  Glans Jacob  2006  KSLS  AA2706  25 m  3:00.86   
243  Jnsson Mattias  2006  VXJ SS  AI8906  50 m  3:03.03   
238  Hjelmberg Ludvig  2006  VXJ SS  AC9506  25 m  3:12.29   
125  Olsson Jacob  2006  KSLS  AE8506  25 m  3:13.01   
264  Sthle Theo  2006  VXJ SS  AD0506  25 m  3:14.74   
123  Ljunggren Malte  2006  KSLS  AJ1106  25 m  3:15.39   
10  21  Kerman Tony  2005  ANDERSTORP  AP8705  50 m  3:19.28   
11  118  Ekelund Gabriel  2006  KSLS  AI7906  25 m  3:19.30   
12  128  Svensson Linus  2005  KSLS  AN8905  25 m  3:24.13   
13  167  Enlund Alfred  2005  TRANS SS  AS3905  25 m  3:30.16   
14  124  Melin Ozzy  2006  KSLS  AJ3106  25 m  3:36.20   
15  131  Troedsson Adham  2005  KSLS  AW7705  25 m     
16  179  Hedtjrn Melker  2006  HVETLANDA  AA4706  25 m     
17  226  Fogelstrm Lukas  2005  VXJ SS  AT3705  25 m     
18  251  Nilsson Liam  2006  VXJ SS  AM0306  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 mars 2018 
Licensierad till: Vxj Simsllskap  Utskriftstid  12:06 
 
47_S
Gren 47, 100m Brst Flickor A 
 
Sponsor: Mlers Glasbruk 
 
 
 
ID  Namn  Fdd  Frening  Licens  Bassng  Anmtid  Status 









 
222  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VXJ SS  BC2604  25 m  1:17.67   
208  Arthursson Tilda  2003  VXJ SS  BD7603  25 m  1:18.87   
Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  1:25.10   
182  Lindman Thea  2003  HVETLANDA  AC8203  25 m  1:27.54   
266  Wardrum Alva  2003  VXJ SS  AQ1805  25 m  1:28.11   
199  Miana Juan Maria  2004  VSTERVIK  BR2404  25 m  1:29.10   
190  Claesn Alva  2004  VSTERVIK  BG7404  25 m  1:29.38   
16  Ericson Emilia  2003  ANDERSTORP  BS8803  25 m  1:29.79   
248  Magnusson Vanja  2004  VXJ SS  AH7604  25 m  1:30.18   
10  187  kerblom Tindra  2003  HVETLANDA  AH7603  50 m  1:30.30   
11  28  Seppl Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  25 m  1:30.72   
12  138  Davidsson Jenny  2003  LJUNGBY SS  AV7603  25 m  1:32.23   
13  235  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VXJ SS  BF9404  25 m  1:33.36   
14  37  Embaie Betiel  2003  EMMABODA  BI1403  25 m  1:33.98   
15  184  Persson Liv  2004  HVETLANDA  BK5604  25 m  1:34.72   
16  49  Lundgren Emilia  2004  HULTSFRED  AL2604  25 m  1:35.27   
17  71  Ivertsson Anna  2004  KALMAR SS  AM0204  25 m  1:35.63   
18  259  Sj Agnes  2004  VXJ SS  BE9204  25 m  1:35.75   
19  31  Tallbck Klara  2003  ANDERSTORP  BQ5203  25 m  1:36.52   
20  Andersson Ellinor  2003  ALVESTA SS  BB4203  25 m  1:37.11   
21  38  Hansson Meja  2003  EMMABODA  BI9203  25 m  1:37.69   
22  79  Loo Viktoria  2004  KALMAR SS  AH3604  25 m  1:37.86   
23  73  Jmtin Elin  2003  KALMAR SS  BL6803  25 m  1:37.95   
24  197  Liliequist Frida  2004  VSTERVIK  BF0404  25 m  1:38.64   
25  68  Hansen Sofia  2004  KALMAR SS  AL9604  25 m