Startliste for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
570 |
0 |
Jeppe Egholm |
2003 |
0331AP |
S 68 |
|
25m |
1:04.55 |
488 |
1 |
Joakim Mortensen |
2002 |
0271AH |
RINGSTED |
|
25m |
57.92 |
316 |
2 |
Jeppe Haurum |
2003 |
0321AO |
GRINDSTED |
|
25m |
57.70 |
121 |
3 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
0359AN |
JYLLINGE |
|
25m |
57.36 |
581 |
4 |
Mathias Aner |
2001 |
0111AF |
SK-SYD |
|
25m |
57.04 |
169 |
5 |
Tobias Davidsen |
2003 |
0329AD |
VEST |
|
25m |
57.23 |
483 |
6 |
Sander Linde |
2002 |
0247AD |
RINGE |
|
25m |
57.52 |
569 |
7 |
Niklas Højbjerg |
2003 |
0361AO |
S 68 |
|
25m |
57.74 |
571 |
8 |
Frederik P. Michaelsen |
2003 |
0329AO |
S 68 |
|
25m |
58.50 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
370 |
0 |
Simon Blidarevic |
2002 |
0289AB |
HILLERØD |
|
25m |
56.84 |
566 |
1 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
0349AG |
S 68 |
|
25m |
56.63 |
352 |
2 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
25m |
56.58 |
479 |
3 |
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
ODDER |
|
25m |
56.07 |
209 |
4 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
55.94 |
644 |
5 |
Mathias Knudsen |
2003 |
0369AI |
AALBORG |
|
25m |
55.98 |
226 |
6 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
0149AM |
AGF |
|
25m |
56.44 |
266 |
7 |
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
ESBJERG |
|
25m |
56.59 |
663 |
8 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
0393AL |
FARUM |
|
25m |
56.73 |
529 |
9 |
Valdemar Solok |
2001 |
0107AP |
SØLLERØD |
|
25m |
56.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
586 |
0 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
25m |
55.49 |
144 |
1 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
25m |
55.40 |
534 |
2 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
25m |
55.22 |
709 |
3 |
Andreas Kronborg |
2002 |
0229AS |
VEJLE |
|
25m |
55.15 |
204 |
4 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
55.06 |
130 |
5 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
BIRKERØD |
|
25m |
55.12 |
345 |
6 |
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
HADERSLEV |
|
25m |
55.18 |
563 |
7 |
Mikkel Juul Pedersen |
2002 |
0277AM |
NORD |
|
25m |
55.34 |
228 |
8 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
AGF |
|
25m |
55.47 |
446 |
9 |
Jacob Schelde Jensen |
2001 |
0125AJ |
KOLDING |
|
25m |
55.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
692 |
0 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
VEJLE |
|
25m |
54.92 |
471 |
1 |
Jacob Sanchez Witthøfft |
2001 |
0147AT |
NAKSKOV |
|
25m |
54.88 |
509 |
2 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
SKANDERBOR |
|
25m |
54.62 |
587 |
3 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
25m |
54.60 |
207 |
4 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
54.40 |
609 |
5 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
25m |
54.48 |
348 |
6 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
25m |
54.61 |
580 |
7 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
54.78 |
206 |
8 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
54.88 |
751 |
9 |
Julius Henriksen |
2002 |
0293AG |
HOLSTEBRO |
|
25m |
55.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
513 |
0 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
25m |
54.31 |
364 |
1 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
54.04 |
136 |
2 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
53.99 |
516 |
3 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
25m |
53.90 |
384 |
4 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
25m |
53.84 |
423 |
5 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
0329AI |
KALUNDBORG |
|
25m |
53.89 |
524 |
6 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
SØLLERØD |
|
25m |
53.99 |
375 |
7 |
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
54.00 |
600 |
8 |
Thor Brunsgaard |
2003 |
0383AP |
ST-NEPTUN |
|
25m |
54.12 |
146 |
9 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
25m |
54.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
356 |
0 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
HERLEV |
|
25m |
53.64 |
315 |
1 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
GLADSAXE |
|
25m |
53.21 |
360 |
2 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
25m |
52.82 |
489 |
3 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
25m |
52.30 |
703 |
4 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
VEJLE |
|
25m |
51.42 |
464 |
5 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
51.72 |
359 |
6 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
25m |
52.66 |
397 |
7 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
25m |
53.11 |
497 |
8 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
25m |
53.37 |
558 |
9 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
0331AD |
KVIK |
|
25m |
53.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
380 |
0 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
25m |
53.49 |
251 |
1 |
Lukas Jeppesen |
2001 |
0111AL |
ERRITSØ |
|
25m |
53.18 |
331 |
2 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
H2Odense |
|
25m |
52.75 |
734 |
3 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
25m |
52.01 |
258 |
4 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
25m |
51.36 |
284 |
5 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
25m |
51.53 |
243 |
6 |
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
DELTA |
|
25m |
52.33 |
432 |
7 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
25m |
53.01 |
340 |
8 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
H2Odense |
|
25m |
53.36 |
441 |
9 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
25m |
53.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
119 |
0 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
25m |
53.46 |
185 |
1 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
25m |
53.16 |
547 |
2 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
25m |
52.66 |
629 |
3 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
0177AO |
SKIVE |
|
25m |
51.90 |
553 |
4 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
KVIK |
|
25m |
50.13 |
310 |
5 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
25m |
51.43 |
131 |
6 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
25m |
52.33 |
523 |
7 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
53.01 |
549 |
8 |
Joakim Køhn |
2003 |
0375AE |
KVIK |
|
25m |
53.32 |
540 |
9 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
25m |
53.74 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|