Startliste for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
534 |
1 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
25m |
1:02.04 |
260 |
2 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:01.80 |
348 |
3 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
25m |
1:01.71 |
146 |
4 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:01.34 |
677 |
5 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:01.64 |
713 |
6 |
Anders Rasmussen |
2001 |
0169AF |
VEJLE |
|
25m |
1:01.74 |
437 |
7 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
25m |
1:01.81 |
266 |
8 |
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
ESBJERG |
|
25m |
1:02.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:01.09 |
170 |
2 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VEST |
|
25m |
1:00.91 |
284 |
3 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
25m |
1:00.86 |
155 |
4 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GREVE |
|
25m |
1:00.13 |
375 |
5 |
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:00.64 |
697 |
6 |
Malthe Elkjær |
2003 |
0367AF |
VEJLE |
|
25m |
1:00.87 |
754 |
7 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
0359AJ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:01.04 |
580 |
8 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:01.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
497 |
1 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
25m |
59.67 |
646 |
2 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
AALBORG |
|
25m |
59.61 |
716 |
3 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
VEJLE |
|
25m |
58.87 |
463 |
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
57.51 |
597 |
5 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
58.60 |
549 |
6 |
Joakim Køhn |
2003 |
0375AE |
KVIK |
|
25m |
59.52 |
728 |
7 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
0171AM |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
59.63 |
136 |
8 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:00.03 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:02 |
|